Skocz do zawartości
mortens

Mocne "trzaskanie" przy skręcie.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dzięki wielkie :) Już wiem ze mam osobne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - jak z wymianą tego łożyskowania ? Da radę samemu na garażu ?

Mam podobnie, przy skręceniu kierownicy maksymalnie w lewo/prawo słychać trzask..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi padł przegub. Koszt wyniósł mnie 75 zł.
jakieś 10 zł... chyba tyle płaciłem do mojego

ja tam sie boja takimi śmigać....

u siebie dawałem za te części odpowiednio 135zł i 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da radę samemu na garażu ?

Oczywiście...ale musisz zaopatrzyć se w coś takiego...

1520848485

Można domowym sposobem samemu dorobić takie ściski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściski 2-zaczepowe są bezpieczniejsze ale ja z jedno zaczepowymi bez problemu zrobiłem :) Bez problemu idze to zrobić 2-3 klucze 20 minut z jedna stroną i gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a czy tam nie potrzeba jakiegos "specjalistycznego" klucza o którym mowa w filmie kolegi "Paradoks"(o ile pamietam dobrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś jestem po wymianie łożysk amora i amorow wybuliłem 220 zl .Amortyzatory miałem rok temu kupiłem i dzis przyszło na wymiane , łozyska kosztowały 120zł i 100zł wymiana . Sam bym wymienił bo to proste ale nie mam czasu zapracowany jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy tam nie potrzeba jakiegos "specjalistycznego" klucza

Tak, w przypadkach gdy łożysko i odbój to całość, można go zrobić z kawałka rurki i użyć żabki do odkręcenia lub z jakiegoś 'obciachanego' starego klucza nasadowego cosokoło 13-15 mm,chodzi o górną nakrętkę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, w przypadkach gdy łożysko i odbój to całość, można go zrobić z kawałka rurki i użyć żabki do odkręcenia lub z jakiegoś 'obciachanego' starego klucza nasadowego cosokoło 13-15 mm,chodzi o górną nakrętkę ...

 

Jakis szybki szkic z wymiarami jak to ma wygladac bo chciałbym to wczesniej przygotowac a nie w dzien rozkrecania. Byłbym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakis szybki szkic z wymiarami

Po prostu zdejmij plastikową pokrywkę z amora i zobaczysz o co chodzi.

Nakrętka to tulejka która ma dwa wybrania. Warto ją popuścić nim podlewarujemy auto.

 

EDIT;

Pod plastikiem jest normalna nakrętka którą warto odkręcić prawie całkowicie gdy auto stoi na kołach, dopiero pod tą nakrętką i blaszanym deklem jest wspomniana tulejka z gwintem.....sorry z wprowadzenie w mały błąd.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
która ma dwa wybrania.

 

Rozumiem juz o co chodzi tylko teraz Ktos dobry podał by ile tam mm jest, zeby dorobic odpowiednio sobie taki kluczyk:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szykuje sie do wymiany łożysk i poduszek górnego mocowania amortyzatora przedniego. powiedzcie koledzy, czy jest sposób, aby to wymienić bez zmiany geometrii kół ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szykuje sie do wymiany łożysk i poduszek górnego mocowania amortyzatora przedniego. powiedzcie koledzy, czy jest sposób, aby to wymienić bez zmiany geometrii kół ?
nie ma sposobu takiego bo łożysko musisz wtłoczyć najlepiej na prasie a do tego musisz wymontować całą zwrotnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szykuje sie do wymiany łożysk i poduszek górnego mocowania amortyzatora przedniego

Przy tym nie trzeba ustawiać geometrii , poprostu wymień .

 

Rafał, koledze chodzi o łozysko amortyzatora(górne)i poduszkę..:dobrze

 

a co do tego:

"nie ma sposobu takiego bo łożysko musisz wtłoczyć najlepiej na prasie a do tego musisz wymontować całą zwrotnicę"

To przecież mozna wyjąć całego Mcpersona bez odkręcania zwrotnicy i wymienić łożysko - oczywiście łożysko piasty koła. :dobrze

12032011319.jpg

 

12032011316.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy tym nie trzeba ustawiać geometrii , poprostu wymień .

 

Rafał, koledze chodzi o łozysko amortyzatora(górne)i poduszkę..:dobrze

 

a co do tego:

"nie ma sposobu takiego bo łożysko musisz wtłoczyć najlepiej na prasie a do tego musisz wymontować całą zwrotnicę"

To przecież mozna wyjąć całego Mcpersona bez odkręcania zwrotnicy i wymienić łożysko - oczywiście łożysko piasty koła. :dobrze

[ATTACH]49736[/ATTACH]

 

[ATTACH]49737[/ATTACH]

no właśnie mi o to chodziło ze musi wymontować całość:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak odkrece kolumne mc persona od zwrotnicy (2 sruby) to geometria sie nie zmieni, czy razem ze zwrotnica nalezy odkrecic w calosci ? pytam dla pewnosci i biore sie do roboty.

Edytowane przez timfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jak odkrece kolumne mc persona od zwrotnicy (2 sruby) to geometria sie nie zmieni ? pytam dla pewnosci i biore sie do roboty.

chodzi ci o te śruby nr21B?

kolumnaq.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi ci o te śruby nr21B?

kolumnaq.th.jpg

 

tak, chodzi o te 2 sruby - amortyzator-zwrotnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy tym nie trzeba ustawiać geometrii , poprostu wymień .

 

Rafał, koledze chodzi o łozysko amortyzatora(górne)i poduszkę..:dobrze

 

a co do tego:

"nie ma sposobu takiego bo łożysko musisz wtłoczyć najlepiej na prasie a do tego musisz wymontować całą zwrotnicę"

To przecież mozna wyjąć całego Mcpersona bez odkręcania zwrotnicy i wymienić łożysko - oczywiście łożysko piasty koła. :dobrze

[ATTACH]49736[/ATTACH]

 

[ATTACH]49737[/ATTACH]

tych nie ruszałbym lepiej wykręć całą kolumnę jak kolega Krzysiek, pisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć i wybij końcówkę drążka ze zwrotnicy , odkręć i wybij swożeń ze zwrotnicy (nie z wachacza), odkręć nakrętkę przegubu(klucz 30 albo 32 nasad.),odręć górne mocowanie amortyzatora - i tam trzeba przytrzymać kluczem imbusowym żeby się nie kręcił tłok amora i odkręć nakrętkę kluczem najlepiej oczkowym wygiętym ( u mnie 21).Z tym możesz mieć problem bo ten imbus jest chyba na 7mm . ja takiego nie miałem i podjechałem pod pierwszy lepszy warsztat żeby pneumatem mi odkręcił górne mocowania amorów- poprostu poluzował , kosztowało mnie to 3 zł- na piwko.

Edytowane przez kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności