Skocz do zawartości
wielo

dym przy odpalaniu z silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio po wymianie rozrządu, uszczelki pod głowicą i pompy oleju z rana jak odpalam samochód z pod maski kopci się dym przez jakiś czas. Nie wiem co jest przyczyna bo po chwili jak otworze maskę przechodzi ale niepokoi mnie to. Dodam że dym wydostaje się z prawej strony (od pasażera). Czy coś z rozrządem nie tak? Podajecie prosze jakieś możliwości i co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakby ktoś odpalił a ty sprawdź dokładnie skąd ten dym może kolektor wydechu źle przykręcony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to że on zakopci zazwyczaj tylko z rana jak pierwszy raz odpala a póżniej w dzień już nie daje żadnych oznak. Nie wiem o co kaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że pewnie masz Webasto, niekoniecznie uruchamiane przez ciebie tylko automatycznie jak silnik jest zimny i pewnie nie dokręcili ci wydechu od tego webasta i dlatego wydostaje sie dym. A webasto znajduje sie własnie z prawej strony za zderzakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam webasto i faktycznie taki dzwiek jakby sie odpalalo automatycznie. Czyli co jedynie zostało to podjechac by dokręcili tak? Ja nie bardzo wiem co gdzie jak wiec lepiej niczego sie nie tykam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, pewnie gdzies po drodze odprowadzania spalin od websto nie zalożyli ci jakieś rurki albo objemki i dlatego spaliny zamaist wydobywac sie przez wydech na spodzie samochodu wywala ci pod maska w komorze silnika tudziez pewnie kolo prawego przedniego kola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dzwoniłem do mechanika co mi robił rozrząd i mówił że nic przy wydechu nie ruszał i że może coś przy webasto się przepaliło. Jak narazie jeżdze to chyba niczyn nie grozi co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo jest tylko tyle, że dym wydobywa się za przednim prawym kołem i drzwiami pasażera :) trzeba się temu przyjżeć, bo coś się musiało poluzować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten dym jest rzeczywiście z Webasto. Jak masz już kilkuletnie auto to może być, że masz już przepaloną rurę z pieca Webasto do jego tłumika. Ma teraz Touran 2.0 TDI i po zakupie przy pierwszych chłodach dość mocno kopciło z prawej strony i efekt był taki jak na zdjęciu.

Po wymianie tej rurki teraz z rana lekko dymi tylko z pod prawego przedniego koła, ale tam mam wylot rury wydechowej Webasto więc jest to normalne.

11102010079.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pisalem juz kiedys o tym ale powracam wiec wymienili mi webasto 3 tyg temu znaczy wymienili pompe grzalke i cos jezzcze jedynie czego nie wymienili to obudowa webasto i pytanie jest czy ono tak musi dymic ,dymi troszke mniej niz wczesniej ale jadac do pracy dymi przy odpaleniu potem po jakis 2 km na swiatlach znow mi dymi potem jade do kolejnych swiatel okolo 5km znow dymi podjerzdzam pod prace gdzie czekam az otworza mi brame i dymi i tak co dzien rzadko sie zdarza ze nie dymi .....czy ktos cos doradzi webasto dziala ponizej 4 stopni powyzej 4 nie zalacza sie

 

webasto TT-V 1KO 010 353

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie...

Odkopię trochę temat bo potrzebuję pomocy a nie chcę zakładać nowego tematu...

Otóż mam webasto i co jakiś czas wywalało mi błąd 01406 brak wytwarzania płomienia.Ale to było raz na 10 odpaleń webasto.Po skasowaniu błędu wszystko wracało do normy.Ostatnio zdejmowałem zderzak bo były problemy z pompką spryskiwaczy i zauważyłem że jest uszkodzona rura do tłumika webasto,jak ją ruszyłem to się już prawie całkiem rozpadła...Teraz przy każdym odpalaniu webasto wywala błąd 01406 i oczywiście dym leci z pod maski... Może ta uszkodzona rura powodować ten błąd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że to tylko uszkodzona rura powoduje u Ciebie ten błąd. Naprawiałem już 3 webasta z takim błędem i każde miało rurę ok. Czyszczenie pomagało, w jednym wymieniłem cały palnik ze świecą i uszczelkami koszt koło tysiąca. Przeważnie wystarczy wyczyścić porcelanowy tzw. lejek. Jak się czujesz na siłach to możesz spróbować, są opisy na forum chyba turana. W necie tego jest trochę. Możesz mieć też padającą pompkę paliwa itp. Dużo by pisać, dużo już jest o tym też napisane. Od tego zacznij http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=9081

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info... Jutro wolna sobota to może się za to zabiorę i zdam relacje co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności