Skocz do zawartości
solon_gsm0

Podgrzewane fotele - montaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Wziąłem się za montaż podgrzewanych foteli. Umieściłem maty grzewcze w siedzeniach, kupiłem przełączniki, wykonałem instalacje z tym że mam problem gdyż przełącznik/włącznik nie podaje zasilania na matę grzewczą. Tranzystory MOSy wyglądają na sprawne. Gdyby ktoś mógł to prosiłbym dokładnie o opisanie do którego wyjscia(nóżki) lub wejscia(nóżki) przełącznika jaki ma być podłączony kabel ("dokąd ma biegnac").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a termistor podlaczyles..? maty masz orginalne czy dokupywane z allegro..? np za 35zl

 

Jesli masz nieorginalne maty musisz dolozyc termistor ktory jest orginalnie zamontowany w macie. Ja jak robilem u siebie instalacje foteli i kupilem nieorginalne maty wstawilem termistory w maty grzejace tylek. :D jak zobaczysz schemat do mat ida 3 przewody zasilanie masa termistor pozdro

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego. Podłączyłe je w ten sposób że termik ma wspolna masę z matą grzewczą i dodatkowo 2 kable wychodzą (jeden zasilanie maty i jeden termik).

 

Maty kupiłem nieoryginalne ale termistory były w nich. Kwestia tylko tego jaką powinny miec wartość?? 1OM mają z tego co pamietam. Przełączniki mam oryginalne (niewiem czy sprawne). Prubowałem na sztywno masę podawać na wejscie gdzie termik powinien podac sygnal i na wyjsciu zasilania maty nie pojawia sie zadne napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie według schematu z 1 wątku kolego to podłączałem. Problem jest jednak w tym, że zasilania nie mam na maty grzewcze. Założyłem nowy wątek bo niejedna osoba może miec podobny problem i chciałem przybliżyć troche temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skoro podpiąłeś instalacje z 1 wątku to trzeba było się tam dopisać a nie tworzyć nowy a skoro nie masz zasilania to sprawdź przełączniki czy do nich dochodzi napięcie jeśli tak to sprawdź cz jest przejście w pokrętłach jest opis jak wymienić części w pokrętłach i jak je sprawdzić tylko wystarczy poczytać jeśli nie to sprawdź przekaźnik i bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilanie mam do przełącznika. Napiecie tak jakby zanika w nim. Wogóle z niego nei wychodzi. Potencjometry sprawdzałem i zimnych lutów też nie ma nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiecie tak jakby zanika w nim. Wogóle z niego nei wychodzi.

No to chyba sobie odpowiedziałeś w czym problem... Skombinuj sprawny na podmianę i testuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupic zawsze mozna... Ale pytanie co moze byc wiecej uszkodzone? Potencjometr i MOS sprawny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupic zawsze mozna... Ale pytanie co moze byc wiecej uszkodzone? Potencjometr i MOS sprawny....
skoro napięcie nie wychodzi z przełącznika to wymień go na sprawny i podłącz do instalacji chyba ze masz druciarską instalkę która pali przełączniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem... Z tym że ja chciałbym naprawić przełącznik który juz mam... dlatego zrobiłem nowy wątek z nadzieją że osoba, która ma jakies pojecie na ten temat napisze mi coś konkretnego.... to ze jest uszkodzony i jest wina przełącznika to sam wiem... chodzi mi jednak o to zeby go naprawić. Nie sztuką jest kupic nowy. Każdy może to zrobić ale ja chcę naprawić ten "uszkodzony"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest mozliwosc wrzucenia foteli od CC z ogrzewaniem do B6 wersji S ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy jest mozliwosc wrzucenia foteli od CC z ogrzewaniem do B6 wersji S ?
jeśli pasują na szyny a raczej tak to wrzucaj do tego ori wiązka i przełączniki i masz fotele

 

---------- Post added at 16:03 ---------- Previous post was at 16:00 ----------

 

rozumiem... Z tym że ja chciałbym naprawić przełącznik który juz mam... dlatego zrobiłem nowy wątek z nadzieją że osoba, która ma jakies pojecie na ten temat napisze mi coś konkretnego.... to ze jest uszkodzony i jest wina przełącznika to sam wiem... chodzi mi jednak o to zeby go naprawić. Nie sztuką jest kupic nowy. Każdy może to zrobić ale ja chcę naprawić ten "uszkodzony"
a czytałeś te tematy chyba nie bo byś znalazł w nich rozwiązanie twojego problemu ale lepiej założyć kolejny niepotrzebny wątek i niech ktoś poda rozwiązanie na tacy a najlepiej zrobi za ciebie

POCZYTAJ te tematy które ci podałem a natkniesz się na opis naprawy przełącznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zmien pierw termistor na inny.

 

Jesli nie masz wyjscia na maty tzn ze obwod termistora nie zalacza tranzystora dajacego napiecie na maty. Ja bym tu szukal pierw przyczyny.

 

Po 2 jesli kupiles maty nieorginalne to napewno masz tam termistor..? czy tylko bezpiecznik temperaturowy do 70C...?

 

ja na twoim miejscu zaczalbym od tego.

 

Jak robilem u siebie instalacje mialem podobny problem.

Gdy kupilem termistory ( 3 typy ) mata odpalila. Potem dobralem wartosc term tak zeby regulacja byla plynna. Ale jaka wybralem to nie pamietam ale tez cos z Kilo albo Mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję kolego Roberts... Już mam jakiś trop. Poszukam termika i wymienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie to jaka wartość ma mieć ten termistor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w oryginalnej macie przy temperaturze około 20'C termistor ma 8-9kOhm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być dobry. Jak zamontujesz to daj znać czy wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się z tym uporam to na pewno dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności