Skocz do zawartości
pszek

2.0 TDI 140KM 2005 Engine Fault Workshop

Rekomendowane odpowiedzi

index.php?id=d5e3a7cb94c079e496f224b9fc1e2391148

Witam,

proszę Was o pomoc bo nie wiem czy to coś poważnego i należy się zgłosić do serwisu bo silnik padnie czy to jakiś błąd komputera?

Zapala się przy przyśpieszaniu na parę sekund prawie za każdym razem. Samochód nie traci w tym momencie mocy i nic więcej się nie dzieje. Świece żarowe sprawdzone i są ok.

 

Pozdrawiam.

 

link do zdjecia: http://www.fotoload.pl/index.php?id=d5e3a7cb94c079e496f224b9fc1e2391148

Edytowane przez pszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na pewno jest błąd kompa i jeśli masz jeszcze jakimś cudem gwarancje to skorzystaj albo podepnij się u kogoś innego żeby sprawdzić co dokładnie go boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś rano w moim Passacie B-6, 2007 rok, silnik 1.9 TDI

pojawił się komunikat: vehicle status: Engine fault workshop!

i wyświetliły się takie oto kontrolki 2wgt6s2.jpg z tym że ta kontrolka od świec cały czas miga.

Spadku mocy w aucie nie zauważyłem jedynie mój mechanik powiedział że może to być spalenie się jakiejś świecy żarowej.( czy to rzeczywiście może być od świec)

A dlaczego świeci ta druga kontrolka??

 

z góry dzięki za odp.

Edytowane przez rado82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziś rano w moim Passacie B-6, 2007 rok, silnik 1.9 TDI

pojawił się komunikat: vehicle status: Engine fault workshop!

i wyświetliły się takie oto kontrolki z tym że ta kontrolka od świec cały czas miga.

Spadku mocy w aucie nie zauważyłem jedynie mój mechanik powiedział że może to być spalenie się jakiejś świecy żarowej.( czy to rzeczywiście może być od świec)

A dlaczego świeci ta druga kontrolka??

 

z góry dzięki za odp.

podepnij Vcds i sprawdź błędy

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W caddy ten zestaw kontrolek oznaczał uszkodzenie czujnika chyba od dpf, a dokładniej cos mi kabelek przegryzło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja czujnika i filtra pdf już nie mam a zamontowany mam katalizator i przeprogramowany jest komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mialem dzisiaj podobny problem dwa razy wyskoczyla kontrolka swiecy spadla moc zjchalem odpalilem i pojechalem dalej bez problemu lecz wracajac do domu pojawila sie kontrolka z napisem jak wczesniej engine fault garage auto zgaslo zjechalem i juz auta nie odpalilem krecil krecil ale nic po godzinie stania juz calkowice padl razem z akumulatorem nie wiem czemu??? nawet juz kontrolki nie swieca nie kreci wogule wiec przyjechala laweta zabraka mnie do domu i tyle lecz co tereaz ???? dodam ze autko kupilem w srode czyli 4 dni temu i taki pech moj passat to 2.0tdi 170km przejechane 93531 mil juz jest po wymianie paska i calego rozrzadu pomozcie co moge zrobic gdzie szukac pomocy??? dzieki wielkie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego basior prawdopodobnie któryś wtrysk odmówił posłuszeństwa, podepnij kompa to się dowiesz

Masz niezłego pecha że tuż po kupnie taka awaria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz a droga taka awaria moze byc?? dodam ze auto kupilem od dealera audi i vw i mam na nie gwarancje na rok wiec pozostaje mi chyba tylko dzwonic do nich i pytac robic i jak ?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie a raczej mojego passata taka awaria dopadła w drugi dzień po zakupie. Uszkodził się pompowtrysk, koszt 800zł. używany plus 100zł robocizna. Poczytaj na forum jak sprawdzic czy to pompowtrysk a najlepiej podłącz komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bym kupil kabel to moge sam podlaczyc pod swoj laptop i mi pokaze co z nim nie tak??dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak bym kupil kabel to moge sam podlaczyc pod swoj laptop i mi pokaze co z nim nie tak??dzieki pozdrawiam
tak jak kupisz odpowiedni HEX+CAN+USB+program (z netu można pobrać) to sam diagnozujesz swoje auto i możesz kolegom z gr VAG tez robić diagnostykę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam ale cos znales takiego kabelka nie moge moze wiesz jak wyglada lub gdzie szukac?? masz jakies info gdzie mozna taki kabel kupic bede wdzieczny pozdrawiam

rf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam ale cos znales takiego kabelka nie moge moze wiesz jak wyglada lub gdzie szukac?? masz jakies info gdzie mozna taki kabel kupic bede wdzieczny pozdrawiam

rf

http://www.marketeo.pl/Oferta/HEX-CAN-Usb-912-Vag-com-912-438094.html

a tu masz cały tester http://allegro.pl/obd1-obd2-hex-can-grupa-vw-promocja-j-polski-i1510602755.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wiec dzisiaj przyjechala po raz kolejny pomoc drogowa zeby mnie wziasc do mechanika ale przed tym koles powiedzial ze zna sie na vw i ze zobaczy co da sie zrobic podpial kable do aku i zaczal szperac po chwili odciagna taka gruba gumowa rure co wchodzi do silnika napsikal czegos i powiedzial zebym odpalil i zeczywiscie za pierwszym razem odpalil bez problemu i powiedzial ze to najprawdopodobniej pompa paliwa umieszczona w baku?? tez tak sadzicie?? tak czy tak pojechalismy do mechanika na komputer lecz dzis nie ma czasu jutro dokladnie podepnie pod kompa i sprawdzi co dokaldnie go boli... teraaz pytanko ile taka pompa kosztuje nowa??bo ja musze zaplacic a gwarancja mi odda tak to jakos dziala dzieki wielkie pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletna pompa z koszem to koszt około 900-1000 zł w ASO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

wracając do tematu. Byłem u mechanika z tym Engine Fault Workshop i tą kontrolką. Komputer pokazał, że temperatura spalin przed katalizatorem jest 189 C a za katalizatorem 0,9 C. Mechanik stwierdził, że padł czujnik temperatury spalin za katalizatorem, zauważył też że już wcześniej ktoś przy czujniku izolował kabel (nie przy kości).

Możecie mi powiedzieć czy to może być właśnie to?

I ile takie cudeńko kosztuje nowe?

Na allegro znalazłem ale nie wiem czy będzie pasować?

http://allegro.pl/vw-passat-2-0-tdi-czujnik-temperatury-spalin-dpf-i1483620935.html

Jak to nie taki to powiedzcie proszę o jaką część mam pytać w serwisie lub jakiej szukać używanej? chodzi mi o jakieś oznakowanie tej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktoś bo nie wiem co mam z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności