Skocz do zawartości
pysiek95

Dziwne wymiary felg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Passata kupiłem w lipcu ub. roku razem z kompletem kół zimowych. Zarówno letnie jak i zimowe opony ma założone 16-ki.

Zakupiłem niedawno kołpaki do stalowych felg (oczywiście również 16-ki) z oznaczeniem: PA6.6 MD16; 1T0601147 .D

Jakież było moje zdziwienie kiedy podczas próby ich założenia okazało się, że są za małe :zeco

Pomierzyłem i tak: felgi zarówno aluminiowe jak i stalowe mają wymiary (zewnętrzny max) 43,8 cm co daje 17,2 cala natomiast kołpaki 41,8 cm co daje 16,4 cala.

Mam w związku z tym pytanie: czy możliwe jest aby ktoś (przez pomyłkę czy głupotę) wcisnął opony 16-ki na felgi 17-to calowe? To jest w ogóle fizycznie możliwe?

Czy może coś źle mierzę, bo np jakiś inny wymiar jest ważny i w takim bądź razie fabrycznie ktoś się walnął i wybił na kołpakach nie taki wymiar jak trzeba i są to kołpaki 15-to calowe?

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy możliwe jest aby ktoś (przez pomyłkę czy głupotę) wcisnął opony 16-ki na felgi 17-to calowe? To jest w ogóle fizycznie możliwe?

 

niee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kołpaki są oryginalne?? Pokaż ja. Stawiam, że nabyłeś 15"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te kołpaki są oryginalne?? Pokaż ja. Stawiam, że nabyłeś 15"

 

Oryginalne. Oznaczenie 1T0601147 wskazuje, że to oryginał dedykowany do Tourana. Jest też logo VW.

Kupowałem na Allegro co nie zmienia faktu, że oznaczenie na kołpakach wskazuje, że to 16-ki - PA6.6 MD16

http://allegro.pl/show_item.php?item=1459013571

Ale jak dokładnie pomierzyć (bo mierzy się nie zewnętrzną max średnicę tylko tak jak jest osadzona opona) i faktycznie wychodzi 15"

Poza tym już sprawdziłem i na felgach mam nabity rozmiar i jest jak wół 16

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że mi to na oryginał nie wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teilenummer: 1T0601147.D Original – Satz VW Radkappen 15“ Zoll; i wszystko na ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności