Skocz do zawartości
Gość browaarr

CO oznacza service in 3000km i sie zmiejsza??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość browaarr

Witam chciał bym sie dowiedziec co oznacza service in 3000 km apala mi sie na komputerze przy karzdym odpalaniu silnika i stopniowo z upływem kilometrów maleje liczba teraz pisze service in 2800km co z tym zrobic i co to oznacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że powinnienes odwiedzic serwis w celu wymiany oleju :ok: na 3 tys przed wymiana komputer ci o tym przypomnia a ze jedzisz autkiem to te kilometry na kompie sie oczywiscie zmniejszaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na dolnym liczniku przejechanych kilometrów (okresowym) pojawi się napis:

 

1. SERVICE OEL (lub SERVICE OIL)

zbliża się termin wymiany oleju - wymienić olej w silniku przy odpowiednim przebiegu kilometrów. (informacja jest wyświetlana na 1500km przed wymianą)

 

2. SERVICE INSP (lub INSP)

zbliża się termin wykonania przeglądu okresowego - czyli sprawdzenie (lub wymiana) poszczególnych elementów ustalonych przy odpowiednim przebiegu km. (informacja jest wyświetlana na 3000km przed wykonaniem serwisu)

 

W srwisie po dokonaniu naprawy/wymiany - kasowany jest informacja (SERVICE) - od tego momętu licznik znów liczy km do następnej wymiany. Można również ustawić za pomocą komputera VAG odpowiednie przedziały serwisowe w zależności od stosowanego oleju Long Fife lub przedziałów serwisowych (ilość poadawana jest w dniach (365 dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tu bym spekulowal bo mi sie wyswietla sam servie na 3 tys przed wymiana oleju bo tak jest ustawiana w serwisie, nigdy nie wyswietlily mi sie te komunikaty o jakich piszesz tylko sam service

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spekulować nie trzeba... Ja tego nie wymyśliłem,

wystarczy przeczytać w książce/instrukcji serwisowej (tam jest wszystko pięknie opisane).

 

Oczywiście jeśli ktoś takową posiada :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie o tym co jest napisane w ksiazce mimo ze taka posiadam tylko o faktach co widze na swoim kompie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość browaarr

a jak mozna to skasowac bez kompa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawka1233

hmmm..... to oznacza, że niedługo bedziesz musiał wyskoczyć z kasy na serwisik, oleje płyny itd.... wszystko co się wymienia przy obecnym stanie licznika ;-)):vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość browaarr

ale ja mam komputer z wyswietlaczem gdzie pokazuje srednie spalanie itd i tam niema kilomtrów to tak samo sie kasuje ?? bo ten komunikat ja mam w czerwonym okienku wyswietlany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:ok: Tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomi100
a jak mozna to skasowac bez kompa??

 

 

 

MAm pytanko jak poprzednik.Jak można to skasować bez użycia komputera?

Wiem ,że takie cos jest mozliwe. MAcie jakieś namiary?Pozdrawiam :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli na dolnym liczniku przejechanych kilometrów (okresowym) pojawi się napis:

 

1. SERVICE OEL (lub SERVICE OIL)

zbliża się termin wymiany oleju - wymienić olej w silniku przy odpowiednim przebiegu kilometrów. (informacja jest wyświetlana na 1500km przed wymianą)

 

2. SERVICE INSP (lub INSP)

zbliża się termin wykonania przeglądu okresowego - czyli sprawdzenie (lub wymiana) poszczególnych elementów ustalonych przy odpowiednim przebiegu km. (informacja jest wyświetlana na 3000km przed wykonaniem serwisu)

 

W srwisie po dokonaniu naprawy/wymiany - kasowany jest informacja (SERVICE) - od tego momętu licznik znów liczy km do następnej wymiany. Można również ustawić za pomocą komputera VAG odpowiednie przedziały serwisowe w zależności od stosowanego oleju Long Fife lub przedziałów serwisowych (ilość poadawana jest w dniach (365 dni)

U mnie z tego co pamietam informacje o wymianie oliwy pokazywaly sie juz 3tys km wczesniej az do 0km. Ostatnio jednego dnia zostalo mi ok 1600km, a nastepnego pokazal sie napis SERVICE NOW. Dzien wczesniej odlaczony mialem aku na pare godzin, bo wyciagalem fotel pasazera w celu wysuszenia dywaniku. Skad taki przeskok na Service Now?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie z tego co pamietam informacje o wymianie oliwy pokazywaly sie juz 3tys km wczesniej az do 0km.

Indiana Jones byłby z ciebie zadowolony, gdybyś robił u niego na etacie odkrywcy - archeologa :fajny

 

Spojrzałeś na datę ostatniego posta? Wykopałeś chyba jeden z najstarszych tematów na forum :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Indiana Jones byłby z ciebie zadowolony, gdybyś robił u niego na etacie odkrywcy - archeologa :fajny

 

Spojrzałeś na datę ostatniego posta? Wykopałeś chyba jeden z najstarszych tematów na forum :mlask

No i co z tego, ze post stary? Chyba o to chodzi, by pisac w tym samym temacie niz zakladac nowy i dublowac je.

Zawsze pisze w istniejacych tematach, bez wzgledu na ich date ostatniej publikacji.

Jesli nie znasz odpowiedzi na moje pytanie to po co sie odzywasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. SERVICE INSP (lub INSP)

zbliża się termin wykonania przeglądu okresowego - czyli sprawdzenie (lub wymiana) poszczególnych elementów ustalonych przy odpowiednim przebiegu km. (informacja jest wyświetlana na 3000km przed wykonaniem serwisu)

 

Dzięki za podpowiedż, bo mnie właśnie taki komunikat się wyświetlił i nie wiedziałem co to oznacza i co z tym robić dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary temet czy ale jak to wyłączyć mam zwykłego VAGa ale czy jest tez taka możliwość zeby skasować to przyciskami??.

a pozatym czy ktoś wie jak przez waga ustawić sobie zeby komunikat wymiany oleju pojawiał sie co 10tys km??

 

z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy jest tez taka możliwość zeby skasować to przyciskami??.

wpisz w szukajce kasowanie inspekcji i wszystko masz na patelni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie inspekcji w samochodach VW.

 

 

VW Passat 1996-99

 

Y przycisk lewy

X przycisk prawy

 

Inspekcja olejowa – OEL

1. Wyłączyć zapłon

2. Wcisnąć i przytrzymać przycisk X,

3. Włączyć zapłon,

4. Zwolnić przycisk X,

5. W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawiają się litery "OEL" lub "OIL",

6. Dla modeli z zegarem cyfrowym obracać przycisk Y w prawo, aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -",

7. Dla modeli z zegarem analogowym wyciągnąć przycisk Y, aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -",

8. Wyłączyć zapłon.

 

Inspekcja serwisowa – INSP

1. Wyłączyć zapłon

2. Wcisnąć i przytrzymać przycisk X,

3. Włączyć zapłon,

4. Zwolnić przycisk X,

5. Wcisnąć i zwolnić przycisk X,

6. W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawiają się litery "INSP",

7. Dla modeli z zegarem cyfrowym obracać przycisk Y w prawo, aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -",

8. Dla modeli z zegarem analogowym wyciągnąć przycisk Y, aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -",

9. W przeciwnym wypadku wskazanie "OEL" lub "OIL" wykasować z pola wyświetlacza jak opisano wyżej,

10. Wyłączyć zapłon.

 

VW Passat od 2000

 

Y przycisk lewy

X przycisk prawy

 

Kasowanie inspekcji serwisowych odbywa się następująco:

1. Wyłączyć zapłon1. Nacisnąć i przytrzymać przycisk X,

2. Włączyć zapłon,

3. W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawia się słowo "service",

4. Na centralnym wyświetlaczu pojawia się komunikat "SERVICE NOW",

5. Zwolnić przycisk X,

6. Obrócić przycisk Y w prawo, w celu skasowania wskazania,

7. Wyłączyć zapłon.

 

http://elektronikasamochodowa.com/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności