Skocz do zawartości
jwlalek

Czy VAGiem sprawdzi ciśnienie oleju w silniku?

Rekomendowane odpowiedzi

Na wyświetlaczu pojawiło mi się "OIL PRESS" STOP. Silnik zgasł i odpalił dopiero po czasie. Było to kilka dni temu i jak do tej pory już się nie powtórzyło. Umówiłem się jednak z mechanikiem na sprawdzenie ciśnienia oleju w silniku. Mówiąc mu o manometrze ten powiedział, że dziś tak się nie mierzy, że zrobi to poprzez komputer. Posiadam VAG więc mógłbym sam sobie to sprawdzić w ten sposób tylko że w VAG w żadnej z grup (silnik) nie znalazlem danych dotyczących ciśnienia oleju.

Czy jest taka możliwość aby sprawdzić to bez manometru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie nie myle to nie da sie dokladnie podac cisnienia oleju wciska ci kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można by było sprawdzić ciśnienie oleju za pomocą kompa to dlaczego tylu doświadczonych kolegów z forum o tym nic nie wie.

Mechanik pewnie chce kolegę naciągnąć na kasę za diagnostykę komputerową a to pewnie jest droższa usługa niż sprawdzenie ciśnienia manometrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien mechanika, bo sciemnia albo sie nie zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli posiadasz VAG-a to poszukaj sobie w odpowiednim pliku do twojego silnika (w katalogu labels) w blokach pomiarowych wartosci od oleju. I bedziesz wiedzial jak jest wyswietlania. To co pokazuje w blokach pomiarowych jest odzwiercedleniem tego co jest w pliku pomocy - i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika i podpiął pod komputer (nie VAG tylko jakiś Car Delphi - widać bardziej zaawansowany sprzęt) i stwierdził, że ciśnienie jest OK. Komputer nie określił ile bar tylko po prostu, że jest w normie.

Na oleju mam przejechane 14k więc mechanik zasugerował aby zmienić olej a potem zobaczymy. Jeśli ponownie mnie spotka niespodzianka to do wymiany czujnik ciśnienia oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag tez pokaze "ok", ale nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności