Skocz do zawartości
Grzesiek1

Rozbity samochód nie z mojej winy - wycena rzeczoznawcy

Rekomendowane odpowiedzi

podobno standardem jest zaniżanie wartości cara przed wypadkiem

i zawyżanie wartości wraku po dzwonie

jak dostaniesz wycenę napisz odwołanie

jako argumenty wpisz listę części które były nowe a zostały uszkodzone

( nie wpisuj tych co zostały całe )

wycenę wraku też zakwestionuj że niby firmy skupujące powypadkowe oferują Ci o wiele mniej niż podał ubezpieczyciel

jak chcesz walczyć z nimi poważnie musisz zrobić wycenę cara u niezależnego rzeczoznawcy ( o ile wyceni na więcej niż oni )

jak zwykłe odwołanie się nie pomoże ta wycena to podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak od ubezpieczyciela mam propozycje że dają mi 2400zł a z samochodem robie sobie co chce.

Teraz w takim wypadku czy istnieje realna szansa sprzedarzy tego samochodu gdzieś na jakiś szrot za cene 2000zł?

 

Nowe opony,szyba przednia,klocki tarcze przód, amortyzatory bilstein tył (+sprezyny JAMEX), nowy reduktor z wężami itd (praktycznie tylko butla stara została reszta instalacji nowa), nowa nagrzewnica, nowy przegub z prawej strony, używana ława ale wymieniana na taką w dobrym stanie wraz z wahaczami, nowa pompa wody, nowe drążki kierownicze, nowe przewody gumowe od hamulców(~3dni przed wypadkiem zmieniane), nowa pompa hamulcowa i o czym tam jeszcze zapomniałem...a łozyska nowe na tyle, nowe tuleje tylniej belki...

 

Nie chciałbym się bawić w rozbieranie tego bo nie mam gdzie...

Samochód normlanie jezdzi jednak wiadomo więcej jak 5-10km od domu to nim wolał bym nie jezdzić (przy ostrym ruszaniu czy skrecaniu potrafi koło trzeć o nadkole a nie bardzo da sie to wyklepac- już próbowalem...)

Edytowane przez Grzesiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc tak od ubezpieczyciela mam propozycje że dają mi 2400zł a z samochodem robie sobie co chce.

Teraz w takim wypadku czy istnieje realna szansa sprzedarzy tego samochodu gdzieś na jakiś szrot za cene 2000zł?

 

Nowe opony,szyba przednia,klocki tarcze przód, amortyzatory bilstein tył (+sprezyny JAMEX), nowy reduktor z wężami itd (praktycznie tylko butla stara została reszta instalacji nowa), nowa nagrzewnica, nowy przegub z prawej strony, używana ława ale wymieniana na taką w dobrym stanie wraz z wahaczami, nowa pompa wody, nowe drążki kierownicze, nowe przewody gumowe od hamulców(~3dni przed wypadkiem zmieniane), nowa pompa hamulcowa i o czym tam jeszcze zapomniałem...a łozyska nowe na tyle, nowe tuleje tylniej belki...

 

Nie chciałbym się bawić w rozbieranie tego bo nie mam gdzie...

Samochód normlanie jezdzi jednak wiadomo więcej jak 5-10km od domu to nim wolał bym nie jezdzić (przy ostrym ruszaniu czy skrecaniu potrafi koło trzeć o nadkole a nie bardzo da sie to wyklepac- już próbowalem...)

szrot za niego da ci może 500zł więc lepiej wystaw go na aukcji jako uszkodzony z ceną 2100 do negocjacji i już skoro nie chcesz się bawić w części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności