Skocz do zawartości
prego

Oponki CONTINENTAL PREMIUMCONTACT - pytanko ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam okazję kupić w dobrej cenie oponki Continental PremiumContact, ale mam pewien dylemat, a dokładniej chodzi, czy te opony są kierunkowe? Wszystkie opony mają środkową część bieżnika ustawioną w jednym kierunku (te długie łezki). I teraz według mnie 2 opony będą pasowały poprawnie - gdyż są to opony asymetryczne (zaznaczone gdzie outside a gdzie inside), natomiast po drugiej stronie auta te łezki będą układały się w przeciwnym kierunku - czyli tak jakby z jednej strony auta opony odporwadzały wodę, a z drugiej zagraniały wodę :) Bardzo proszę o poradę jak to jest z tym bieznikiem :?:

 

opony.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

Są kierunkowe i asymetryczne. Na zdjeciu masz je ustawione tak jak powinny być zamontowane w samochdzi patrzac na niego do przodu. Opony "prawe" zgarniaja wode pod podłoge a lewe na bok - na lewy pas ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są kierunkowe i asymetryczne. Na zdjeciu masz je ustawione tak jak powinny być zamontowane w samochdzi patrzac na niego do przodu. Opony "prawe" zgarniaja wode pod podłoge a lewe na bok - na lewy pas ;-)

 

Ale na zdjęciu nie są ustawione prawidłowo, wszystkie są ustawione w jednym kierunku (outside maja tam gdzie 1 rowek), a (inside tam gdzie 2 rowki). Więc 2 oponki powinniśmy obrócić o 180 stopni, aby 1 rowek i napis outside byl na zwenatrz, wtedy natomiast łezki po prawej stronie auta, i po lewej stronie auta beda uklady sie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc 2 oponki powinniśmy obrócić o 180 stopni, aby 1 rowek i napis outside byl na zwenatrz, wtedy natomiast łezki po prawej stronie auta, i po lewej stronie auta beda uklady sie inaczej.

Tak będzie prawidłowo :)

Zresztą nazwa inside i outside mówi sama za siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te opony już dwa sezony. Są super ale szybko się zużywają. Jeśli montujesz je pierwszy raz to zwróć uwagę tylko na napisy outside i inside. Zastosuj się i wszystko będzie OK. Przy zdejmowaniu oznacz tylko strony. Nie powinno się zmieniać kierunku opon. Jak chodziły po lewej to mają zawsze być po lewej. Przód tył możesz zmieniać w zależności od zużycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli montujesz je pierwszy raz to zwróć uwagę tylko na napisy outside i inside. Zastosuj się i wszystko będzie OK.

 

Czyli jak patrzysz na autko powiedzmy z tyłu to widzisz oponki z tak ułożonym bieżnikiem jak na zdjęciu poniżej ? Po lewej stronie łezki na doł, a po prawej łezki do góry ? Chodzi mi o tą środkową część bieżnika ?

 

oponki1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Zdjęcia brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekroczony limit transferu. Ale wiem o co Ci chodzi. To jakby jedno koło jechało w przeciwnym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
opona  ContiPremiumContact posiada asymetryczną - ale nie kierunkową rzeźbę
bieżnika.
Na  jednym  z  boków  każdej  opony jest widoczny napis "outside" - (strona
zewnętrzna),  który wskazuje, w jaki sposób opona powinna być zamontowana w
samochodzie - zawsze musi być widoczny bok z napisem "outside".
To  zalecenie  Producenta  gwarantuje prawidłową pracę opony w czasie jazdy
oraz  optymalne  wykorzystanie  walorów  użytkowych bieżnika (przyczepność,
hamowanie, utrzymanie kierunku jazdy i.t.d.).
Przestrzeganie  sposobu  montażu  zgodnie  z  zaleceniem producenta napisem
"outside"  na zewnątrz umożliwia eksploatację opony w dowolnym położeniu na
osi samochodu (przód, tył, lewa, prawa strona).

Pozdrawiam
-------------------------------------------------------------
Jacek Młodawski
Continental Opony Polska Sp. z .
Customer Service
Aleja Krakowska 2A
02-284 Warszawa
Phone: +48 22 577 13 21
Mobile: +48 600 429 794
Fax     : +48 22 577 13 01
Email: [email][email protected][/email]
http://www.continental.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prego ładnie to ujął. Sprawdzałem na swoich jest tak samo. Zdjęcie widziałem - tak ma być.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar takie własnie oponki zakupic do swojego autka czy ktos mi może powiedziec jak sie one maja na wodzie piachu itp. Rozmiar jaki bede chciał kupic to 195/55/R15 na alu ENZO CUP.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności