Skocz do zawartości
mimoc

stuki w silniku 1,9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Na zimnym silniku słychac stuki ale nie metaliczne raczej duk duk -kanie na ciepłym ciszej ale przy dodaniu gazu słychac Po zdjęciu osłony silnika, dukanie dochodzi z okolicy koła pasowego wałka rozrządu.Nie jest to pompowtrysk- sprawdzone.Mechanik zasugerował [miska spawana]że ktoś nieświadomie odpalił bez oleju i przytarło panewkę.Wymieniłem michę przy okazji obejrzałem wał i panewki-jak nowe.Jednak w smoku pompy oleju znalazłem coś podobnego wyglądu jak blaszki zabezpieczające w łożysku.Tylko że aluminiowe.I bardzo cieniutkie, skruszyły się w palcach.Żadnych błędów niema. Czy ktoś z kolegów ma pomysł gdzie szukac?Strasznie to dukanie mnie wnerwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zimnym silniku słychac stuki ale nie metaliczne raczej duk duk -kanie na ciepłym ciszej ale przy dodaniu gazu słychac Po zdjęciu osłony silnika, dukanie dochodzi z okolicy koła pasowego wałka rozrządu.Nie jest to pompowtrysk- sprawdzone.Mechanik zasugerował [miska spawana]że ktoś nieświadomie odpalił bez oleju i przytarło panewkę.Wymieniłem michę przy okazji obejrzałem wał i panewki-jak nowe.Jednak w smoku pompy oleju znalazłem coś podobnego wyglądu jak blaszki zabezpieczające w łożysku.Tylko że aluminiowe.I bardzo cieniutkie, skruszyły się w palcach.Żadnych błędów niema. Czy ktoś z kolegów ma pomysł gdzie szukac?Strasznie to dukanie mnie wnerwia.
a może ktoś podłożył pod panewki takie blaszki bo za cienkie panewki dobrał i teraz wyleciały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzy na panewkach skutkuja spadkiem ciśnienia oleju - co jest uwidocznione na displayu. Tak stukać może wiele rzeczy. Jedź do mechanika, który robi silniki, żeby obsłuchał. Wszystkie stuki silniku można zidentyfikować pod warunkiem, że sie ma wprawę. Inaczej stukaja panewki, inaczej sforzeń, inaczej pierścionki, a jeszcze inaczej prowadnice zaworowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podłożyli blaszek[ pisałem że sprawdzałem] , jeden mechanik nic nie słyszy, drugi jakby coś stukało ,trzeci słyszy ale nie wie co to .pierwszy raz z czymś takim się spotkał .Panowie na wałku rozrządu jest koło pasowe ,składa się z dwóch części czy ono może stukac? Na wałku siedzi dobrze I jwszcze jedno pytanie czy zawory w tym silniku są na mieszkach czy na płytkach jak w starych silnikach.Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega usunął już problem?

Może powie co było powodem stukania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności