Skocz do zawartości
Gość parzycho

Oprogramowanie i wtyczka z kabelm USB do VAG do B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość parzycho

Witam wszystkich grupowiczów.

Od niedawna jestem posiadaczem Passata B5 99r, 115 KM, automatika który był moim marzenim od zawsze :-) :hyhy:

Moja prośba może jest śmeszna,ale proszę o pomoc w znalezieniu gdzie można kupić sprzęt (oprogramowanie oraz wtyczki) Link do strony producenta, żebym mógł samodzielnie sprawdzac usterki i ewentualnie samemu je kasować.

Jest to dla mie ważne bo już 3 3razy byłem zmuszony korzystac z serwisu który mi kasował jakąś malutką usterkę a musiałem zapłacić spora kaskę. :mur::mur:

I może ktoż zna w trójnieście lub okolicach jakiś zaufany warsztat który potrafi zdiagnozować (naprawić) skrzynię automatyczną (tiptronic) za jakieś przyzwoite pieniądze; oraz ewentualnie inne usterki w VW.

 

Pozdrawiam

 

Jarecki

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Na allegro jest tego trochę...

 

pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od grubszych spraw polecam z czystym sumieniem Bosch Service TUCHOŁKA

A jeśli chodzi Ci o drobniejsze sprawy to wielu chłopaków z 3City ma kabelek i wystarczy zwrócić się z prośbą o pomoc :padam:

Może nie od razu, ale najczęściej zawsze znajdzie się ktoś, kto dysponuje czasem i możesz podjechać w umówione miejsce :vw:

 

A kabelek możesz nabyć np u tego usera Allegro

Zaletą jest to, że możesz podjechać do Niego i na miejscu sprawdzić czy wszystko działa poprawnie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobic

Witajcie, jestem nowym posiadaczem Passata B5 i swieci mi sie kontrolka ABS. Poprzendi wlasciciel powiedzial mi, ze tylko swieci, ale ABS dziala.

Gdzie w Warszawie moge podjechac by TANIO wykasowac ten blad ?

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobic

Ale ABS dziala.

Nie dorobilem sie szczerze mowiac jeszcze VAGa, wiec chcialbym gdzies w stolicy podjechac i sprawdzic, co mu dolega.

Wtedy bedziemy mogli sprobowac rozwiazac ten problem.

 

Dzieki za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobic

W jakich godzinach urzedujecie ?

Moze uda mi sie jutro wyrwac z pracy, to bym sie zjawil.

 

Dzieki za pomoc :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek.L

Hej

Jeżeli chcesz fachowca od skrzyni biegów to na podobno na Oksywiu koło starego kościółka jest mechanik od skrzyń biegów.

Jeżeli naprawa elektryki i grubszych spraw to polecam Bosh - Witek na ul. Żwirowej 2.

Drobne naprawy to TOMEX wjazd jak do starej rzeźni z ulicy Unruga.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fachowca od skrzyni biegów to na podobno na Oksywiu koło starego kościółka jest mechanik od skrzyń biegów

Ale z tego co pamiętam oni specjalizowali się w MERCEDESIE. 5 lat temu mojego B3 w automacie nawet nie chcieli tknąć (chodziło o wymianę oleum i filtra). :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobic

No to kupilem sobie kabelek :) i oprogramowanie.

Podpialem sie do kompa, walczylem, zaczalem testowac ABS - program zaczal odliczac od 1 do 120 kilku i tak w kolko.

Po pierwsze jak dlugo on bedzie odliczal, po drugie wyskoczyl mi blad, ale komp mi sie rozladowal :przestraszony: Wieczorem drugie podejscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobic

Ja sie chetnie wybiore, ale z Bemowa to trudno sie wyrwac. Tu lezy tylko problem :dobani:

Ale od poczatku.

Odpalilem VAG, potem wszedlem w modul ABS, nastepnie kliknalem BLEDY.

No wiec:

 

ABS:

283 czujnik liczby obrotow przedni lewy G-47- przerwa lub zwarcie do plusa

 

Modul Komfortu:

1329 Magistrala danych funkcji komfort

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

 

Co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności