Skocz do zawartości
Krusnik02

VR6 ZA czy PRZECIW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!!!!

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i jak na razie nie posiadam jeszcze passata. Mam jednak zamiar w niedługim czasie kupić sobie B4. Ponieważ w opcje nie wchodzi silnik mniejszy niż 2.0 litry a najbardziej pociągający jest VR6. Napewno wielu z użytkowników forum posiada takie auta to ich w szczególności proszę o obiektywną wypowiedź.

1. Prosiłbym o wypowiedź na temat awaryjności i kosztów ewentualnych napraw silnika.

2. Ponieważ w dzisiejszych czasach jazda wyłącznie na benzie to rarytas. Proszę o informacje jak ten silnik sprawuje się z instalacją gazową, ile trzeba by wykarmić koniki na gazie i na benzie.

To chyba te dwa najważniejsze pytania, bardzo bym prosił solidne wypowiedzi, a jeżeli ktoś będzie miał jeszcze jakąś trafną sugestię. Chętnie jej wysłucham.

 

Dziękuję

Z poważaniem Krusnik02 :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie VR6 bardzo wadliwy silnik musiał byś trafic na jakiś dobry no ale jeszcze gorsze to 2.0 16V tragedia tylko 2.0 8v proste i bez awaryjne naprawdę sprawdz posty z ostatnich 2 miesięcy nikt nie napisał ze mu się coś zrąbało w pasku z 2.0 8V z silnikiem AGG to znaczy chodzi mi o silnik i podzespoły zawieszenia piszą o 1.8 VR6 1.9 diesel ja nie widziałem żadnego posta chyba ze przeoczyłem chociaż śledze to forum w miare dokładnie mam nadzieję ze nikt kto posiada wyżej wymienione passaty sie na mnie nie obrazi poprostu sa to moje obserwacje i wiedza mechaników z vw których mam przyjemność znać :ok:

p.s u mnie tylko wąż od odmy pękł i to wszystko no ale plastik ma swoją trwałość pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krusnik02, kolego takie tematy juz byly poruszane na tym forum, polecam skorzystania z opcji SZUKAJ :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spala w mieście od 12 ltr. Z awaryjnością to bym tak nie sadził jak kolega wyżej, chyba że katujesz fury to żadna nie wytrzyma. A 2.o 16 V to moim zdaniem dobry silnik. Więc licz się z tym że co user to inna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiolkor, po pierwsze silniki VR6 i 2.0 16V wcale nie są tak awaryjne jak piszesz (gdyby tak było to nikt by ich nie kupował i nie użytkował). Po drugie 2.0 8V rzeczywiście są troszkę mniej awaryjne, ale to jest najnormalniejszy objaw, ponieważ jest to silnik nisko obrotowy o do bólu prostej budowie (w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych).

 

I jeszcze jedno, ale za to najważniejsze, Wiolkor naucz się pisać, bo nie używanie dużych liter i znaków interpunkcyjnych powoduje, że Twoje wypowiedzi są niewiarygodne, śmieszne (nikt poważny tak by nie pisał), lekceważące czytających to i przede wszystkim nieczytelne.

Dawno nie widziałem tak długiego zestawu wyrazów nie będących żadnym zdaniem (brak początku zdania, końca, a w środku znaków interpunkcyjnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie: miasto 12-16 zależy od nogi, trasa 8-12 (gaz odpowiednio około 1 litr więcej).

Awaryjność: tutaj zależy od tego jak traktujesz fure i jaki egzemplarz kupisz, generalnie jak dbasz o autko i nie jeździsz jak wariat to nie będziesz miał problemów, jasna sprawa ze czasem coś wyskoczy jak to w kilkunastoletnim aucie wiec tego się nie da ominąć.

Część: generalnie jest ich sporo i nie są aż takie drogie, najgorsze są różnego rodzaju pierdółki które są tylko w VR6 i ciężko jest je dostać, wtedy pozostaje tylko serwis.

Gaz: będzie jeździć i na instalce 2gen. ale lepsza opcja to sekwencja no a najlepsza to brak gazu :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pihis

Wg mnie najtrwalsza i najbardziej optymalna do tej masy samochodu jednostka to 2.0 8V. Ja aktualnie jeżdzę VR6 i puki co nie narzekam. Zużycie paliwa przy moim stylu jazdy bardzo zbliżone do poprzedniej posiadanej przeze mnie 1,8. Sam mialem obawy odnosnie zakupu VR6 ale koledzy forumowicze skutecznie i mi je rozwiali, i dobrze bo jestem z niej niesamowicie zadowolony, w ciągu 2 m-cy zrobiłem nim 12 000 km i dołożyłem do niego tylko tyle co wymiana płynów, filtrów i klocków hamulcowych. Zużycie paliwa średnio 10l/100km (dojeżdżam codziennie do pracy 50 km w tym muszę przebic sie przez cały Rzeszów) Osobiscie polecam 2,8VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za wszystkie wypowiedzi. Jak na razie skłaniam się bardziej za opcją ZA. Jeszcze raz dziękuję i czekam na kolejne opinie :padam::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaceny

Witam jestem użytkownikiem VR6 od 1,5 roku , i szczerze polecam ten typ silnika w pasacie.Ceny części może i są trochę wyższe (tarcze, klocki, elementy zawieszenia) ale są wzmacniane do tego modelu, zużycie paliwa 10-12l/100 benzyny 12-14/100 gazu. Krótko mówiąc bogate wyposażenie seryjne , sportowe zawieszenie i kubełkowe fotele , duża moc silnika i elastyczność. Pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

mam VR ponad 2 lata. 2.8 automat '92 obecnie 190kkm

 

do tej pory przez blisko 40kkm wymienilem poza olejem silnikowym i fitrami:

 

olej w skrzyni

swiece

kabe WN

cewke

reguator napiecia

chlodnice klimy

klocki z tylu

lozyska z tyu

pompka centranego zamka

 

teraz czeka mnie tarcz i klockow z przodu i wymiana oleju w skrzyni reszta igla

 

jestem mega zadowoony z auta

 

P.S. mam LPG z mikserem wasnej konstrukcji i nie oge nażekać na gaz. spalanie w miescie (wroclaw korki) 16-18 w trasie do 9 - 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześko

masz rację ale jak już jesteś takim polonistą to "po prostu " napisałem razem ale to z pośpiechu pomijam też brak paru polskich znaków wybacz ale "bólu" napisanego przez ciebie (kolego Miodka) przez "u" to wybaczyć nie można jak już zwracasz komuś uwagę to sam pisz poprawnie :ok: wstawił bym tu innego emotikona z takimi dwoma palcami wystawionymi ale nie wypada pozdrawiam

aha i jeszcze jedno nie lekceważę nikogo a tym forum i tylko ty jak narazie miałeś problem ze zrozumieniem tego co napisałem (może jakiś problemik) :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności