Skocz do zawartości
kamikatze

Problem z BRC 24 sequent

Rekomendowane odpowiedzi

Mam passata b5 1.6 AHL+ sekwencja BRC sequent 24 , od jakiegoś czasu zaobserwowałem u niego dziwne zachowanie i nie wiem czy jest to spowodowane jedynie niskimi temperaturami. Kiedy w wakacje na butli 55l robiłem w mieszanym cyklu ok 460 kilometrów teraz robię o 100 km mniej :niekumam, drugą sprawą jest że kiedy auto przełączy się na gaz przy jakiś 45*C nieomal gaśnie i zaczyna nierówno pracować, po przełączeniu na benzynę powraca do normalnej pracy. Dopiero kiedy silnik osiągnie temp. 90*C mogę przełączyć go na gaz przy czym jeszcze czuć przez jakiś czas nierówną pracę i delikatne szarpanie, uspokaja się po ok 10 km jazdy. Samochód osłabł i nie jedzie:dupablada

nadmienię że wymienione już były:

świece, kable, termostat, wcześniej czujka temperatury i przepustnica z krokowym. W serwisie gwarancyjnym po przejechaniu 20 000 km za cenę 200 zł zostały wymienione filtry co nie pomogło!!!

Jakie mogą być przyczyny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za cenę 200 zł zostały wymienione filtry co nie pomogło!!!

 

no to cie skasowali....... niech ci listwe wtryskową wyczyszcza i potem wyjadą na droge i zrobia korekcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 20 000 w ramach gwarancji muszę robić przeglądy które są płatne (albo nie?) nie wiem może ktoś kto ma Brc na gwarancji bądź miał mnie uświadomi.:zeco

czytając jeszcze forum zastanawiam się czy to może być sonda lambda, albo czujnik halla o którym szczerze mówiąc nic nie wiedziałem.

Nie wiem czy w dobrą stronę idę doszukując się aż tak bo na benzynie samochód jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niech ci listwe wtryskową wyczyszcza i potem wyjadą na droge i zrobia korekcje...

 

dokładnie tak zrobiłem, już wszystko ok, dzisiaj rano byłem i jak się okazało rozjechała się mapa. Jak narazie wydaje mi się że spalanie lepiej bo trochę wolniej te lampeczki gasły ale po 200 km jeszcze nie mogę powiedzieć, wyjeżdżę butlę to się okaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec korekcja i czyszczenie rozwiazaly problemy :)

jak zrobili dobrze korekcje to bedzie mniejsze spalanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności