Skocz do zawartości
bolechowiec

Mapy Europy południowej do RNS 300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do kolegów:

czy w którejś z nowszych płyt do RNS 300 jest w miarę dobrze opisana Chorwacja i Czarnogóra? Słyszałem, że są kłopoty z dobrymi mpami tych rejonów. Mam RNS 300 a latem jadę w tamte rejony, nie chcę kupować dodatkowej nawigacji, wiem, że wyszłoby taniej niż zakup oryginalnej płyty w ASO, ale wiadomo- finanse...

pzdr Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do RNS 300 będzie ciężko z mapami na Chorwację, ja jak miałem RNS 300 to byłem w Cro z ori mapami z 2009 roku i tylko główna magistrala na Dubrovnik była na mapie. Pozostałych dróg nie było. Zapytaj u tego sprzedawcy może bedzie wiedział jak się mają nowe mapy do dróg w Cro - nowa mapa do RNS 300

Możesz poszukać również tutaj http://navigation.teleatlas.com/en/shop/volkswagen/blaupunkt-travelpilot-e

Pamiętaj że do RNS 300 tylko oryginalne mapy podchodzą nie ma żadnych zamienników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mapy polski to najnowsza jaka v8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mapy polski to najnowsza jaka v8?

Chyba nie pytasz o navi RNS 300, bo takie mapy sa do MFD2 DVD, ale czy v8 jest najnowszą tego nie wiem, bo jeszcze takiej wersji mapy nie widziałem. Na pewno jest v7 dla Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz

dzięki za info, skontaktuje sie z gościem i zobaczymy, co powie.

Zastanawiałem sie nad zmianą RNS na MFD, ale kaski nie staje. Może ktoś z forumowiczów miałby do pożyczenia najnowszą płytę na RNS. Ja mam tylko płytę z 2006r, gdzie nawet w Poznaniu nie ma żadnych ulic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałem sie nad zmianą RNS na MFD, ale kaski nie staje. Może ktoś z forumowiczów miałby do pożyczenia najnowszą płytę na RNS. Ja mam tylko płytę z 2006r, gdzie nawet w Poznaniu nie ma żadnych ulic.

 

RNS300 jest dla znawców i zapaleńców którzy chcą ori nawigacje w aucie. Jak ją miałem to dużą jej zaletą było to że bardzo szybko przelicza na nową trasę jak pojedziesz źle. Ale nie ma tam żadnej wizualizacji, wszystkie manewry widzisz na strzałkach. Jak jesteś przed wyborem czy nową mapę czy inną ori nawigację ale brak kasy. Zastanów się nad bardzo dobrą alternatywą np Mio Moov 500 to navi na której pójdą wszystkie najnowsze mapy. Co prawda nie jest to oryginał VW ale masz pełną wizualizację dróg i bardzo dużą możliwość wyboru map które mają na niej pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanów się nad bardzo dobrą alternatywą np Mio Moov 500 to navi na której pójdą wszystkie najnowsze mapy. Co prawda nie jest to oryginał VW ale masz pełną wizualizację dróg i bardzo dużą możliwość wyboru map które mają na niej pracować.

Oddzielne mocowanie, czy da radę włożyć zamiast RNSa?

pzdr Maciej

 

A jak z mapami południowej Europy do tego modelu? Interesuje mnie Chorwacja i Czarnogóra.

pzdr

Edytowane przez bolechowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oddzielne mocowanie, czy da radę włożyć zamiast RNSa?

pzdr Maciej

 

A jak z mapami południowej Europy do tego modelu? Interesuje mnie Chorwacja i Czarnogóra.

pzdr

Mio Moov 500
Właściwości fizyczne

Szerokość

139mm

Wysokość

83.8mm

Grubość

17.7mm

a jak myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oddzielne mocowanie, czy da radę włożyć zamiast RNSa?

 

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem czy można zamiast RNS to zapodać, ale po co?

Montujesz na szybę jak potrzeba, a jak nie to masz schowane.

 

A jak z mapami południowej Europy do tego modelu? Interesuje mnie Chorwacja i Czarnogóra.

 

Bez problemu znajdziesz mapy do Mio Moov 500 na Chorwację i Czarnogórę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:zeco:zeco O ja głupi cip jeden. Nie sprawdziłem, jak wygląda, tylko piszę bez sensu. No pewnie, że na szybę

pzdr Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

szukam oryginalnej płytki do rns300 - w zasadzie nie ma znacenia jaka mapa (stara czy nowa), potrzbuję tylko zmienić język w radio z flamandzkiego (?? - auto z belgi) na angielski. Jak kupiłem auto to nie było płytki :( Pomoże ktoś?

 

pozdr

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja głupi cip jeden. Nie sprawdziłem, jak wygląda, tylko piszę bez sensu. No pewnie, że na szybę

pzdr Maciej

Kliknij w podpisie moim taczkę tam jest fotka MIO i mocowania nie do szyby tylko specjalnym uchwytem za perę zeta z all mocowanym do kratki nawiewu(on miał najtaniej brick_com_pl).Wywaliłem te mocowania do kratek i przymocowałem ten przód tego uchwytu do kawałka blaszki i wcisnąłem ją między środkowy nawiew a deskę.Mam przynajmniej łatwy dostęp do niej bez odrywania pleców od fotela. Co do map to MIO bazuje na mapach europy teleatlasa a polska mapa od Emapa.Więc nie wiem jak pokrycie map w rejonie do którego zmierzasz. Ja wpakowałem do Mio Automapa EU (mapy europy od NAVTEQ)więc pokrycie jest niezłe.Dla potwierdzenia Część Rumunii gdzie moje mio jak i znajomego Tomtom pokazywało pustkę na AM było dość dobrze ujęte włącznie z uliczką gdzie miałem trafić więc jest OK zważywszy na to że nie było to jakieś duże miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wracając do tematu - czy jest mapa Chorwacji do MFD DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności