Skocz do zawartości
dominik7

Czy wpływ na ilośc basu mają kable zasilające radio?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Od 0 do 12 nie ma regulacji w sumie, a głośniki mam dobre powiedzmy (JBL).Faza sprawdzona, tylko tak- plusowy przewód mam złączony z plusowym od pamięci radia i podłączony pod dośc gruby plus (podobnej grubości jak kabel idący do rozrusznika).

Minus za to mam cieniutki (gdzieś takiej grubości jak przewód plusowy od wysuwania anteny)

Jak pociągnę sobie masę wprost od akumulatora, o grubości 2-2,5 mm i podłączę oddzielnie pamięc radia i zasilanie plusowe to będzie to lepiej grac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wygluszone? Pewnie nie.

Glosniki pod wzmakiem? Nie.

 

To zapomnij o basie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak pociągnę sobie masę wprost od akumulatora,

 

masa może iść nawet od lampki bagażnika,nie ma znaczenia .. jak kolega wyżej napisał,bez wzmacniacza nie będzie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się w tym przypadku. Bas powinien być, tylko, że z głośnością proporcjonalną do mocy końcówki w radiu. Wcześniej miałem głośniki które grały głębszym basem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakby przewody : plus i minus były takiej samej długości a przede wszystkim średnicy.

 

Weźmy taki oto przykład: Jakieś radio 4x50 (podłączone na oryginalnej instalacji VW) np Sony po podłączeniu dwóch oryginalnych głośników z przodu i dwóch jakichś 6x9 np Magnat z tyłu, radio bez pracującego silnika przygasa. Wymieniając kable zasilające na jakieś dobre z miedzi OFC nie będzie aż tak przygasało.

 

Wiem to z własnego doświadczenia i niech nikt nie mówi że tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku glosnikow pedzonych z radia na niewygluszonych drzwiach mozesz dac kable jakie chcesz i podpiac je gdzie chcesz a i tak nie bedzie roznicy.zalozysz sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok założę się. jest zauważalna różnica po zmianie kabli. i tą różnicę nie każdy zauważy niestety. możemy sie spierać ale na odległość ja nic nie udowodnię tobie ani ty mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w car audio wszystko ma znaczenie. Zarówno przewody głośnikowe, jak i przewody zasilające. Sama jakość głośników jak również wygłuszenie elementów w których osadzone są głośniki.

 

Ja mam w drzwiach jakieś niezłe głośniczki ale bez wygłuszenia i nie gra to zbyt super, ale już w bagażniku siedzi wzmak Blaupunkt GTA260 który napędza dobrze wygłuszonego suba i na płycie testowej bass łoi że aż wymiotować się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok założę się. jest zauważalna różnica po zmianie kabli. i tą różnicę nie każdy zauważy niestety. możemy sie spierać ale na odległość ja nic nie udowodnię tobie ani ty mi.

 

ta roznica nazywa sie placebo.

 

Ja mam w drzwiach jakieś niezłe głośniczki ale bez wygłuszenia i nie gra to zbyt super, ale już w bagażniku siedzi wzmak Blaupunkt GTA260 który napędza dobrze wygłuszonego suba i na płycie testowej bass łoi że aż wymiotować się chce.

 

haha no wlasnie az sie wymiotowac chce. oczekujesz grania i czystego basu czy - jak to nazwales - basu od ktorego co najwyzej mozna sie zwymiotowac? poza tym,co ma to do kabli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w car audio wszystko ma znaczenie. Zarówno przewody głośnikowe, jak i przewody zasilające. Sama jakość głośników jak również wygłuszenie elementów w których osadzone są głośniki.

Dokładnie (...) kable mają ważne znaczenie w odbiorze , większość to ignoruje . Osobiście w aucie mam fabryczną instalacje i w zupełności wystarczy ale w domu używam wysokiej klasy sprzętu HI-FI i o kablach , a dokładnie różnicy w stosowaniu okablowania różnych producentów można by książkę napisać . Dodam jeszcze że każda firma która zajmuje się instalacją systemów Car -audio wywala fabryczne okablowanie . Wiem ... jest to duży problem ale jak to się mówi " cały system jest tyle wart ile kosztuje jego najsłabsze ogniwo "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba się nie zrozumieliśmy.

Wiadomo, że przy wygłuszeniu drzwi, i wstawieniu głośników w MDF będzie lepiej, ale u mnie nie idzie wogóle skala basu od 0 do 12.

Gdyby było tak jak mówisz, to w każdym fabrycznym zestawie by ta skala nie szla, a idzie nawet jak przykręcisz głośnik do plastikowych maskownic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
haha no wlasnie az sie wymiotowac chce. oczekujesz grania i czystego basu czy - jak to nazwales - basu od ktorego co najwyzej mozna sie zwymiotowac? poza tym,co ma to do kabli?

Nie wiem szanowny kolego co wiesz o audio a czego nie wiesz, ale gdybyś choć raz zapuścił niski bass z porządnej płyty testowej to byś wiedział i odczuł że jest pewna część zakresu akustycznego gdzie fala dźwięku wprawia w drgania ludzkie organy, więc dlatego czasem od porządnego basu może się chcieć wymiotować. Przy częstotliwości około 8Hz mamy drgania jamy brzusznej, głowa nam wibruje w okolicach 25-30Hz a oczy przy około 90Hz.

 

Co do drugiej części wypowiedzi, czyli jaki związek z kablami? Prosty, brak odpowiedniego przekroju przewodów wpływa bezpośrednio na niemożliwość uzyskania odpowidnich mocy dźwięku, masa ma najważniejsze i podstawowe znaczenie. To właśnie masa przenosi największe obciążenia w układzie zasilania.

 

Spójrz na bass i to akurat w VW.

 

W dobrze dobranym car audio można uzyskać czysty bass z potężną mocą. Na początku filmu napisane jest 150dB, wiesz ile to? Nadmienię że 105dB to śmigło samolotu z odległości 5m a każda zmiana dźwięku o 3dB to dwukrotne zwiększenie głośności.

 

[ame]

[/ame] Edytowane przez avr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominik7 nie pomyliłeś czasem + i - głośników,to znaczy + lewej strony radia ma być podłączony do + lewej strony głośnika ,+ prawej strony radia ma być podłączony do + prawego głośnika itd.Jak źle podłączysz bieguny głośników to woofer ni gra tak jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc dlatego czasem od porządnego basu może się chcieć wymiotować.

w przypadku blaupunkta napewno powod bedzie inny a o tym wlasnie mowilem. zreszta mowa o sluchaniu muzyki a nie o wymiotowaniu w aucie

 

Co do drugiej części wypowiedzi, czyli jaki związek z kablami? Prosty, brak odpowiedniego przekroju przewodów wpływa bezpośrednio na niemożliwość uzyskania odpowidnich mocy dźwięku, masa ma najważniejsze i podstawowe znaczenie. To właśnie masa przenosi największe obciążenia w układzie zasilania.

chyba nie zalapales,ze mowa nie o subwooferze,a o glosnikach pedzonych z radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba nie zalapales,ze mowa nie o subwooferze,a o glosnikach pedzonych z radia.

Nie ma to większego znaczenia jeśli chodzi o zasilanie radia. Jeśli mówimy o przewodach zasilających to przekrój przewodów powinien być tym większy im większa moc wzmacniacza, czy to wbudowanego w radio czy zewnętrznego. Natomiast przekrój przewodów sygnałowych też powinien być stosowny do mocy radia tudzież dopalacza zamontowanego na zewnątrz radyjka.

 

Chodzi o pobór prądu, jeśli moc duża i chcemy napędzić odpowiednio głośniki to trzeba zastosować porządne kable, inaczej można zapomnieć o porządnym basie.

 

Moim zdaniem tu leży problem:

Minus za to mam cieniutki (gdzieś takiej grubości jak przewód plusowy od wysuwania anteny)

Trzeba dać porządnej grubości przewód masowy.

Ja na przykład do zasilania suba mam pociągnięte oba przewody (masa i plus) do wzmaka w bagażniku. Nie pobieram zasilania z masy pojazdu bo za dużo "smieci" zbiera.

Edytowane przez avr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to większego znaczenia jeśli chodzi o zasilanie radia. Jeśli mówimy o przewodach zasilających to przekrój przewodów powinien być tym większy im większa moc wzmacniacza, czy to wbudowanego w radio czy zewnętrznego. Natomiast przekrój przewodów sygnałowych też powinien być stosowny do mocy radia tudzież dopalacza zamontowanego na zewnątrz radyjka.

 

ameryki nie odkryles,nie kumam po co piszesz oczywiste rzeczy ktorych nikt tu nie neguje

 

Trzeba dać porządnej grubości przewód masowy.

Ja na przykład do zasilania suba mam pociągnięte oba przewody (masa i plus) do wzmaka w bagażniku. Nie pobieram zasilania z masy pojazdu bo za dużo "smieci" zbiera.

 

kolega o glosnikach przednich pedzonych z radia,a ty o wzmaku i subie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega o glosnikach przednich pedzonych z radia,a ty o wzmaku i subie.

No przecież napisałem dwa posty wyżej:

Moim zdaniem tu leży problem:
Minus za to mam cieniutki (gdzieś takiej grubości jak przewód plusowy od wysuwania anteny)

Trzeba dać porządnej grubości przewód masowy.

Niech kolega założy przewód masowy jak trzeba i powie jak się sprawuje radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem przewody 1,5 mm dość dobrej jakości (głośnikowe mam grubsze), i ilość basu jest na niezmienionym poziomie.

Ma to coś wspólnego jak masę mam podłączoną pod śrubkę od wzmacniacza z tyłu radia? (pod przewód masowy w radiu nie ma zasilania w ogóle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wpływ na ilośc basu mają kable zasilające radio?

Przy zbyt małym przekroju mogą powodować spadek napięcia. Może to powodować zniekształcenia, jakieś charczenie ale nie spadek basu.

pod przewód masowy w radiu nie ma zasilania w ogóle

A dlaczego tak masz to podłączone? Po to radio ma przewody + i - żeby były podłączone po ludzku.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak mam podłączone bo nie działa mi jak podłączę pod -.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności