Skocz do zawartości
krzem

1,9 tdi AFN 110KM ale w A4 pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znajomy zakupił sobie audi A4 z silnikiem AFN 1,9 tdi, wszystko w sumie pod machą jak u mojego Paska ale...

Zawór EGR jest inny, i tu powstaje moje pytanie.

Po prawej stronie tego zaworu jest czarna gruszka (zaznaczona na zdjęciu) czy do tej gruszki nie powinno iść jakieś podciśnienie ??? i do czego służy ta gruszka ???

egr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie rzecz której mi brakuje, a mają ja np golfy i seaty.

 

Klapa gasząca? I nie wiem czy ona nie jest sterowana elektrycznie przypadkiem. Przydałoby mi się coś takiego w moim AFNie to by nim nie siepało przy gaszeniu:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też coś właśnie czytałem na forum że gruszka odpowiada za łagodne wygaszenie silnika ale pewny nie byłem.

Natomiast tam gdzie wskazuje strzałka na zdjęciu jest otwór i jak się rusza tą gruszką to syczy powietrze na mój rozum tam właśnie chyba powinien być jakiś przewód od podciśnienia (ale moge się mylić) bo nie znalazłem nigdzie pod machą przewodu ani miejsca z kąt ten przewód miałby wychodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie cudo w seacie LEONie 110KM. Teraz od gościa co tym jeździ mam info że jest sterowana podciśnieniem, i ta gruszka porusza klapą gaszącą. podcisnienie jest do niej dostarczane przez zawór z pompy podcisnienia vacum. czyli jasno z tego wynika, że ma być podłączona z pompą vacum.

 

wydaje mi się że w AFNach tego nie było, i był inny EGR. Może tu jest zmieniony EGR i kolektor (od AWXa? ). Może inaczej w AFNach w passatach nie było tego na pewno. A może by tak założyć takie coś do passata? Tak jak pisałem nie waliłoby nim przy gaszeniu, a kolektor będzie pasował. Tylko jak z podłączeniem tego.

Edytowane przez _chris_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności