Skocz do zawartości
miszczu1991

Omega po pożarze

Rekomendowane odpowiedzi

Może Wy mi pomożecie..

 

Jako że teraz muszę spłacić swoją paskudę (biedny student) muszę poskładać do kupy swoje stare auto i jakoś sprzedać. A więc Miałem mały pożar w swoim oplu omedze a 2.0 c20ne. Zaczęło się od kopułki i poszło do góry po kablach. Na szczeście udało mi się ugasić w odpowiedniej chwili (silnik sie palił ale nadal chodził tyle że na 3 cylindry bo jeden kabel przepaliło). Wymieniłem kopułkę wraz z wszystkimi kablami WN i wszystkie potopione kable wymieniłem (wyciąłem w nadpalonych miejscach i wstawiłem nowe). I gdy już miałem odpalać w momencie przekręcenia kluczyka w położenie zapłon wszystko gra kontrolki świecą. Gdy chcę odpalić rozrusznik nie kręci kontrolki przygasają. Akumulator naładowany. Co może być przyczyną? Jeśli w złym dziale to proszę o przniesienie.

 

pozdravwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało prądu a skoro akumulator naładowany to sprawdź klemy i połączenia przy rozruszniku. Zapal go na sznurek i zobacz czy będzie chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewód masy silnika - czy się nie przepalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną była luźna masa. po dokręceniu klem auto kręci lecz akuś padł :taksobie więc jutro dalsze zmagania z omega.. Dzięki za odpowiedzi:dobrze

Edytowane przez miszczu1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padaka zaszczekała... ale coś z niskich obrotów cięzko jej wstać. przy przegazówce najpierw obroty maleją i trzęsie budą jakby nie chodził na wszystkie cylindry. powyżej około 2,5 tys obrotów ( nie mam obrotka) już wszystko w normie.. Kable WN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przeszorowac kopulke, palec rozdzielacza, i swieczke wyczyscic z tego cylindra w ktorym sie kabelprzepalil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność dolotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz przewody gumowe które idą do kolektora. Może któryś ma dziurę i dlatego trudno jej się obudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wróciło do normy poprostu musiała sobie dłużej pochodzić i "ułożyć się". Teraz tylko pomęczyć się z fiksującym gazem i w allegro. Dzięki wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz tylko pomęczyć się z fiksującym gazem

 

jezeli obroty faluja to czyszczenie przepustnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może Wy mi pomożecie..

 

Jako że teraz muszę spłacić swoją paskudę (biedny student) muszę poskładać do kupy swoje stare auto i jakoś sprzedać. A więc Miałem mały pożar w swoim oplu omedze a 2.0 c20ne. Zaczęło się od kopułki i poszło do góry po kablach. Na szczeście udało mi się ugasić w odpowiedniej chwili (silnik sie palił ale nadal chodził tyle że na 3 cylindry bo jeden kabel przepaliło). Wymieniłem kopułkę wraz z wszystkimi kablami WN i wszystkie potopione kable wymieniłem (wyciąłem w nadpalonych miejscach i wstawiłem nowe). I gdy już miałem odpalać w momencie przekręcenia kluczyka w położenie zapłon wszystko gra kontrolki świecą. Gdy chcę odpalić rozrusznik nie kręci kontrolki przygasają. Akumulator naładowany. Co może być przyczyną? Jeśli w złym dziale to proszę o przniesienie.

 

pozdravwiam

niezły jesteś,zakładasz temat na forum a nie sprawdzasz klemy,przeciez to podstawa,sam sobie poradziłeś i odpowiedziałeś na swój temat,jakbyś poświęcił kilka minut więcej na sprawdzenie a nie siadasz do kompa i czekasz,czy ktoś wirtualnie podpowie,hmmm.... trochę jak dziecko z przedszkola,może cię nie uraziłem ale na forum byłoby kilka milionów postów żebym z każdym tematem pytał na forum:)

Edytowane przez pawelb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może jestem niedużo starszy niż jak to napisałeś dziecko z przedszkola, ale jakąś tam wiedzę na ten temat mam. Jednak cały czas się uczę. Na tą klemę sam nie wpadłem, naprowadził mnie post użytkownika The_Saint (nie wiem dlaczego nie mogę dać pomógł??). Poza tym na forum chyba powinno się szukać pomocy. I takową uzyskałem. A posprawdzałem każdą najdrobniejszą rzecz, a taką oczywistą przeoczyłem. Więc nie wiem dlaczego miałem się nie zapytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dlaczego nie mogę dać pomógł??

Za długo się zastanawiałeś i czas minął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności