Skocz do zawartości
ceroone

Jakie czujniki do kombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się Was poradzić w co zainwestować...

 

Posiadam kombi i czasem troszkę się ciasno robi więc pomyślałem że zamątuję sobie czujniki parkowania ! :)

 

Teraz pytanie czy montaż nie oryginalnych czujników w B6 nie będzie problemem dla komputera nieokreślone błędy itp...

Pytam bo próbowałem wymieniać żarówki na led (ze starej poczciwej B5) w środku i się narobiło :fajnywięc w B6 nie tykam się już niczego co mogę zepsuć :)

 

Czy ktoś może ma już sprawdzony zestaw, który mógłby polecić.

 

Na all znalazłem zestawy z Valeo pytanie czy są warte swojej ceny...

 

valeo :

http://allegro.pl/czujnik-parkowania-valeo-632000-hit-najtaniej-i1396136851.html

 

czy np coś innego:

 

super kuper czujnik parkowania slim lub podobne tego typu :)

 

http://allegro.pl/czujnik-parkowania-super-wyswietlacz-slim-led-i1397285988.html

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - ja mam najtańsze z aledrogo http://allegro.pl/czujnik-cofania-parkowania-4-sensory-lcd-led-buzer-i1387277319.html - sprawdzają się - brat ma je już drugi rok i też zadowolony. Montaż prosty a czujniki są dobre i nie różnią się od oryginału- zresztą w chwili obecnej wszystko Made in China więc rano z taśmy idzie Valeo a od 13.00 Magnetti Marelli.

Wybór należy do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odp.

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy ktoś wie gdzie w Warszawie po przystępnej cenie można zamontować taki zestaw?

Edytowane przez Domely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak - jak masz garaż to na forum znajdziesz cały opis jak zdjąć tylny zderzak - uwaga na lampy- cały montaż 2 godz - rzadko sam robię coś przy samochodzie więc nie jest to skomplikowane. Aha jeszcze jedno - to rozwiązanie jest dla wersji trendline - jak masz możliwość podłączenia oryginalnych czujników pod radio czy coś innego to rozważ tą możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak to pod radio ja mam navi strzałkowa rns 300 znaczy że mogę zestaw jakiś podłączyć pod radio :)?

A jesli tak to jaki zestaw do tego się nada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pod RNS300 nic nie podejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Damian polecam Ci założenie czujników sam mam od roku i naprawdę warto z początku troszkę denerwował sygnał ale teraz jest spoko.Zainstalowałem sam wyszukałem wszystko na forum i trochę sam pogłówkowałem, nie było łatwo powiem Ci szczerze mam Valeo przód i tył jeśli chcesz dodam fotki jutro :dobrze

 

http://allegro.pl/czujniki-parkowania-valeo-przod-tyl-wyswietlacz-i1381664099.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj Damian polecam Ci założenie czujników sam mam od roku i naprawdę warto z początku troszkę denerwował sygnał ale teraz jest spoko.Zainstalowałem sam wyszukałem wszystko na forum i trochę sam pogłówkowałem, nie było łatwo powiem Ci szczerze mam Valeo przód i tył jeśli chcesz dodam fotki jutro :dobrze

 

http://allegro.pl/czujniki-parkowania-valeo-przod-tyl-wyswietlacz-i1381664099.html

Dawaj fotki jak wyszło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda,fakt że na grilu nie są chromowane ale wygląda nie nie najgorzej :mlask warzne ze zdaje egzamin.

IMG_0029.jpg

IMG_0026.jpg

IMG_0028.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to u mnie wygląda,fakt że na grilu nie są chromowane ale wygląda nie nie najgorzej warzne ze zdaje egzamin.

Bardzo ładnie i porządnie ten zestawik prezentuje się na passku; gratuluje dobrej roboty i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można potem prysnąć takie czujniki w kolor zderzaka??

U mnie czarne by kijowo wyglądały:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można potem prysnąć takie czujniki w kolor zderzaka??

U mnie czarne by kijowo wyglądały

Raczej nie, (choć niektóre są pewnie do tego przystosowane); są plastikowe trzeba by było, jeśli chcesz dobry i trwały efekt otrzymać dać podkład do plastiku i kolor, ale ciekawe jak będą sie zachowywały po takiej operacji? Czy nie będzie kłopotów z mierzeniem odległości przez dodatkową warstwę na obudowie czujnika? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie, (choć niektóre są pewnie do tego przystosowane); są plastikowe trzeba by było, jeśli chcesz dobry i trwały efekt otrzymać dać podkład do plastiku i kolor, ale ciekawe jak będą sie zachowywały po takiej operacji? Czy nie będzie kłopotów z mierzeniem odległości przez dodatkową warstwę na obudowie czujnika? :)

Tak też myślałem, że będzie lipa:)

 

---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 19:34 ----------

 

A może jest podkładka pod zderzak aby zamontować czujniki, coś takiego jak to było w be piatkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 czujniki przeniesiono na lakierowana czesc...

 

zewn6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czujniki Valeo zakładałem do trzech aut (Passat b6 oraz dwie Jetty). Wszystkie czujniki malowałem samodzielnie, najpierw lekko zmatowiłem, odtłuściłem, podkład i finalnie 2 warstwy wlaściwego koloru (cieniutko). Nie miało to wpływu na dzialanie czujników, brak przekłamania czy opóźnienia w działaniu. Można myć myjką ciśnieniową, lakier super się trzyma. U siebie w Passacie ze względu na możliwość wyświetlania na RNS510 wskazania czujników oraz obrazu z kamery zmieniłem cały system na orginalne, fabryczne rozwiązanie.

Jeśli czujniki dokładane, to Valeo a nie inne wynalazki, które po 2-3 latach zaczynają świrować jak jest mokro lub zimno (wiem z doświadczenia, miałem dwa takie zestawy).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności