Skocz do zawartości
wielo

spryskiwacze świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Taki to on nie jest, mam do niego zaufanie :) Naprawiałem u niego Vento, Polo i wszystko szybko, tanio i bez problemu.

Mam dodatkowe pytanie techniczne, czy uda się sprawdzić szczelność wężyka bez zdejmowania zderzaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dodatkowe pytanie techniczne, czy uda się sprawdzić szczelność wężyka bez zdejmowania zderzaka?

po zdjęciu grila i osłony plastikowej pod silnikiem powinno się coś zobaczyć.

zobacz do mojej instrukcji podłączenia spryskiwaczy w warsztacie, masz tam foto jak idzie wężyk po zderzaku i w jakim miejscu jest trójnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję, zerknę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że nie bardzo ... kiepskie podejście ... ja na szczęście byłem zmuszony tylko albo aż ... wymienić pompkę sprysków.. ile ja przy tym ch.... i k... i innych rzuciłem to nie zliczę :D ale nie ściągałem zderzaka tylko nadkole ... póżniej podrapane łapy ale jakoś poszło ...

Możesz spróbować ściągnąć nadkole i popatrzeć jaki jest dostęp z kanału ... u mnie był bardzo kiepski ale pompka jest z prawej strony ... może z lewej jest "lużniej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postukałem w zaślepkę i sprysk się wysunął ale nie do końca, musiałem go złapać i wysunąć na siłę. Okazało się, że górny bolec zaczepia o otwór w zderzaku i nie zawsze do końca się wysuwał, przy chowaniu też zaczepiał. Podpiłowałem pilnikiem ten otwór i spryskiwacz wysuwa się poprawnie. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, że może się klinować? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś wymieniłem bezpiecznik, pompkę słychać jak się załącza ale spryskiwacze nie działają. Na ziemi duża plama płynu. Czy trzeba ściągać zderzak do operacji podłączenia wężyka? Kiedyś w serwisie mi to zrobili. Mówili ze przez nadkole :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Dziś wymieniłem bezpiecznik, pompkę słychać jak się załącza ale spryskiwacze nie działają. Na ziemi duża plama płynu. Czy trzeba ściągać zderzak do operacji podłączenia wężyka? Kiedyś w serwisie mi to zrobili. Mówili ze przez nadkole :)

 

Pozdrawiam

 

Jest taka opcja ale dość trudno , z powodu małego pola manewru ręką. Mnie się udało nawet wymienić pompkę bez zrzucania zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wężyk w którym miejscu spada? Przy pompce czy przy spryskiwaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wężyk w którym miejscu spada? Przy pompce czy przy spryskiwaczu?

 

To już musisz niestety sam sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem ze spryskiwaczami, wymieniłem pompkę, spryski wysuwają się ze zderzaka ale nic nie pryska, co to może być. :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na logike zapchane spryskiwacze. skoro się wysunęły to znaczy, że pompka działa, ciśnienie w wężach do sprysków jest. Wiec tylko udroznij wyjścia ze spryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak je udrożnić, wkładałem szpilkę w dziurki dysz i normalnie wchodzą, czy raczej muszę je zdemontować i zobaczyć czy nie są zapchane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij je pod maska musisz podważyć śrubokrętem i przedmuchaj kompresorem z 2 stron az wszystko co brudne wyleci. Tylko uważaj gdybyś się bawił regulacją, bo tam są plastikowe śruby które łatwo ukręcić. Ja w ten sposób zepsułem 2 u siebie;) ale sama procedura wyjęcia i włożenia jest prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups. Nie doczytalem. Ale mysle ze najlepszym sposobem na udroznienie takze bedzie kompresor. Tylko nie wiem jak je wyjac. Swoja droga moze ktos wie czy da sie to zrobić bez zdejmowania zderzaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spryski sa przykrecane do zderzaka i obawiam sie ,ze nie ominie cie przyjemnosc jego zdejmowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności