Skocz do zawartości
jasiok

Prośba o porade w dalszym rozwoju zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zależy mi na dobrym brzmieniu dźwięku, a w szczególności, aby nic nie charczało nawet przy max Volume :manga Mam radio Pioneer DEH-4200SD, z przodu głośniki chyba oryginały jeszcze ale grają bardzo fajnie. No a z tyłu pustka. I tu moje pytanie co możecie mi polecić do tyłu w tylne drzwi za głośniki myśle tak do 300 zł. Drzwi mam wygłuszone, w końcu wersja po VR6 ;) Chce jeszcze dokupić oryginalne tweetery do passka B4 do tyło w rączki. Co możecie doradzić ?

Edytowane przez jasiok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalezy ci na dobrym dzwieku proponuje zestaw dwudrozny na przod (np cos z serii hertza sam mam esk 165 i fajnie to gra)I do tego Wzmacniacz ,ale to w 300 zl sie nie zmiescisz ,a tyl bym zostawil pusty,przod I do tego jakis wzmacniacz I bedziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak też można, ale zależy mi bardziej na tych z tyłu, wtedy w radiu bym ustawił aby 90 % dźwięku grało na tył a 10% na przód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ale po co tak kombinować? Dla kogo ma to grać dla ciebie czy ludzi z tylu? Nie lepiej dać nowe głośniki na przód a na tył dać te stare i zbierać kasę na wzmacniacz,pamiętaj ze pod radiem nowe głośniki nie zagrają ci dużo lepiej i nie wykorzystasz ich możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie też by można to rozważyć. A jaki wzmacniacz byś polecał, nie za drogi ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze to jest warte uwagi

http://allegro.pl/hifonics-zeus-zx4400-4-kanalowy-440w-i1397378037.html

 

spiąć razem w mostek i do tego hertz hsk

http://allegro.pl/hertz-hsk165-hsk-165-2-lata-gw-nowe-sklep-f-vat-i1383190745.html

 

do takiego zestawu jeszcze byś musiał wygłuszyć drzwi np matą dekarską a głośniki z tyłu nie będą ci potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos potrzebował oryginalne radio lub CD VW to posiadam na sprzedaż w dobrej cenie, PW [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myśle że te głośniki wybiore ;) a wzmacniacz to jak będe miał więcej kasy może zainwestuje, tylko jeszcze pytanie - bo w oryginale z przodu do głośnika mam podpięte 4 kable (2 i 2), jak to podłączyć aby śmigało na nieoryginalnych głośnikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! przyłączę się do tematu , czy ktoś montował wzmacniacz do zasilenia przednich głośników gdzieś z przodu pod tapicerką pod schowkiem?? macie jakieś przykłady gdzie to schować z przodu??

dodam że w bagażniku mam już wzmacniacz zasilający subwoofer ale dwukanałowy więc chcę kupić drugi i zamontować z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wzmacniacz to jak będe miał więcej kasy może zainwestuje, tylko jeszcze pytanie - bo w oryginale z przodu do głośnika mam podpięte 4 kable (2 i 2), jak to podłączyć aby śmigało na nieoryginalnych głośnikach ?

 

Dwa kabelki idą do tweetera a dwa do radia i jest spięte równolegle, ale jeżeli chcesz nowe głośniki podpiąć pod wzmacniacz i tak musisz położyć nową instalację pod głośniki.

 

Ja bym odradzał głośniki HERTZ-a ze względu na tweetery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że HERTZ HSK 165 za 300zł to bardzo dobra propozycja.

Jeśli chodzi o tweetery to może zostawić oryginalne wysokotonówki

jeśli od zestawu grają za ostro?

 

 

I tak samo potwierdzam - w dobrym zestawie audio nie stosuje

się głośników z tyłu.

Najlepsze rozwiązanie to system 2-drożny (lub 3-drożny)

zasilany wzmacniaczem bądź solidnym radiem + subwoofer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak samo potwierdzam - w dobrym zestawie audio nie stosuje

 

Masz 100% racje powód jest prosty scena dźwiękowa powinna być z przodu tylne głośniki robią tylko zamęt.

 

Jeśli chodzi o tweetery to może zostawić oryginalne wysokotonówki

 

Jeśli zostawić fabryczne wysokotonówki to do 300zł za kpl. można znaleźć dużo lepsze kick-bassy 165mm niż te w komplecie w HSK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zostawić fabryczne wysokotonówki to do 300zł za kpl. można znaleźć dużo lepsze kick-bassy 165mm niż te w komplecie w HSK.

Co byś mógł lepszego polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze najlepiej jakbyś najpierw posłuchał tych herztow u kogoś w aucie i ocenił czy ci odpowiada czy nie, z resztą cokolwiek nie kupisz lepiej najpierw przesłuchać, ja mam hertz esk podpięte pod wzmacniacz aktywnie i mam tweetery ustawione tak jak mi sie podoba, i nie przeszkadza mi to, a jak chcę to na zwrotnicy w radiu je wyreguluję

 

myślę ze na pierwszą instalacje car audio jest to dobry wybór, nie duża cena a dobra jakość, jeśli się zdecydujesz na te hertze pamiętaj aby dobrze je zasilić minimum 100 wat w rmsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - doradźcie jakieś fajne tweetery do 300zł... (za parę)

Teraz mam na przodzie zestaw Rainbow SLG i chciałbym zmienić

wysokotonówki na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co byś mógł lepszego polecić ?

 

Ja bym polecał ESX Quantum QX-6.2W lub HiFonics ATL-6.2W, hifony są trochę droższe bo kosztowały by około 400zł ale naprawdę są warte swojej ceny.

 

Przy okazji - doradźcie jakieś fajne tweetery do 300zł... (za parę)

Teraz mam na przodzie zestaw Rainbow SLG i chciałbym zmienić

wysokotonówki na coś lepszego.

 

Np. HiFonics HFi-6.2BT lub Rockford Fosgate Punch P1T-S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luk@sz

Z całym szacunkiem, ale seria VW przy komplecie HSK to zwykle plumkanie. Naprawdę. W/w głośniki Hertz`a kilka miesięcy temu kosztowały 800 zł i nawet wtedy były bardzo dobrą opcją w swojej cenie. Teraz w kwocie do 300 zł za komplet (!), za komplet (!), a nie woofer/tweeter, są bezkonkurencyjne ze względu na stosunek jakość/cena.

Mówienie o ostrej górze tych głośników to powielanie mitów z forów CA. Wystarczy o tym poczytać nawet na "strefacaraudio" i sprawdzić złożony zestaw przez pewnego użytkownika, bazujący właśnie na tych przetwornikach. Wiele osób bardzo pozytywnie wyrażało się o tej instalacji.

Sam mam ten komplet w swoim aucie, napędzane oczywiście odpowiednim wzmacniaczem i mogę śmiało go polecić. Szczególnie za taką cenę, która jest naprawdę mocno promocyjna.

Edytowane przez Cirdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cirdan

Jaki wzmacniacz poleciłbyś do tych Hertz`a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy i od niedawna posiadam B5 , kupiłem ją z seryjnym radiem + zmieniarką + głośnikami jednak zestaw nie grał za dobrze i o to co kupiłem i jestem bardzo zadowolony z tego zestawu :

 

Radio :ALPINE CDA-117Ri cena trochę duża około 1100 zł ale warte

 

Głośniki przód : HERTZ HSK 165 SYSTEM około 800 zł

 

Tył : JBL GT5-650C około 350 zł

 

Zestaw gra naprawę super i szczerzę mogę polecić taką konfiguracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma co polecać, bo jest dużo możliwości. Podstawą jest, czy sprzęt ma być nowy, czy w grę wchodzą używane ? W jakiej kwocie ? Czego oczekujesz po jego grze - wykopu ? neutralności ? mają być ciepłe kluchy ?

 

Dobór wzmacniacza powinien być dostosowany do reszty posiadanego sprzętu. Pamiętaj o tym.

/Cirdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności