Skocz do zawartości
Gość szwinia

Automat w VR6 '94

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szwinia

Witam,

W moim VR6 jest dziwna akcja. Jak jadę spokojnie, to skrzynia pracuje spoko. Nie ma szarpania, dziwnych dźwięków, niczego niepokojącego. Wrzuca najwyższy bieg pzy około 60 km/h. Obroty spadają do około 1800 obrotów i można zamulać ekonomicznie po mieście:) Czasem jednak następuje redukcja na niższy bieg i wtedy najwyższy już niekoniecznie chce wejść. Można paska wkręcić do 200 km/h a i tak nie wrzuca najwyższego biegu. Wiecie może co to może być?

Pzdr

Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Moze czas zmienic olej w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szwinia

Olej wymieniany +- 15000km temu. Wygląda spoko. Klarowny, czerwony bez syfu, smoły itp... Poważnie myślisz, że to może być przez to? W warsztacie gdzie olej był zmieniany naleli mi go do górnej granicy poziomu, może odciągnąć trochę, żeby było po środku stanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
W warsztacie gdzie olej był zmieniany naleli mi go do górnej granicy poziomu,

 

Jeśli zrobili to zgodnie z zasadami to nie powinno być problemu,ale kto to wie...Sprawdź jaki jest stan oleju po rozgrzaniu samochodu-koniecznie ,olej powinien być rozgrzany.Jak będzie nadmiar to można go odessać i ustawić żeby mieścił się w granicy tolerancji na miarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sx1100

Ja bym raczej stawiał na błąd czujnika prędkości na skrzyni. Zacząłbym od odczytu komputera i sprawdzenia, czy nie ma jakichś zapisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szwinia

Orientujecie się może jaki to jest koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ul. Spokojnej 7 "samko" umówiłem się na sprawdzenie skrzyni i powiedzieli, że za samo sprawdzenie i usuniecie błedów kasy nie biorą. Jak powiedzieli - tak zrobili. Nie namawiali mnie też na naprawę.

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szwinia

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności