Skocz do zawartości
miodzik3

Prostownik Ładowarka CTEK Multi XS 4003 na zimę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pojawiają się nowe wpisy za i przeciw ale ... to dalej za mało , ładowarka kusi bajerami może i cena jest do zaakceptowania (...) ale czy to jest wstanie was przekonać ...?

Jedno mnie zastanawia , gość wystawiał 20 szt. i wszystkie sprzedał , może jest coś o czym nie wiemy ...?

Zapraszam do dyskusji , chyba za wcześnie jeszcze aby postawić przysłowiowy krzyżyk (...)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedanie 20szt na całą POLSKĘ to nie jest dużo. Wśród nas [POLAKÓW] jest wielu takich, którzy wpierw kupują, następnie płacą dostają i podłączają, a później zastanawiają się dlaczego to nie spełnia ich oczekiwań i proszą o pomoc... dlaczego jest tak a nie inaczej... ;)

Cena nijak nie kusi, przynajmniej nie mnie. Skoro odpadł w urządzeniu najdroższy i najcięższy element jakim jest transformator to dlaczego cena nie spadla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro odpadł w urządzeniu najdroższy i najcięższy element jakim jest transformator to dlaczego cena nie spadla?

To popatrz sobie ile kosztuje zwykła spawarka a ile inwertorowa o tym samym prądzie spawania. Przetwornica impulsowa zawsze będzie droższa niż zwykły transformator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To popatrz sobie ile kosztuje zwykła spawarka a ile inwertorowa o tym samym prądzie spawania. Przetwornica impulsowa zawsze będzie droższa niż zwykły transformator.

To jak patrzymy po skrajnościach urządzeń, to popatrz jak spadła cena urządzeń typu dvd/cd/wzmacniaczy z przetwornicami względem podobnej klasy sprzętu z transformatorami.

 

Spawarka to nieznacznie inne urządzenie, z relatywnie tanich tyrystorów (jako element wykonawczy) musimy zastosować drogie IGBT lub sporą grupę MOSFETÓW, które do najtańszych nie należą, zwłaszcza te z dużym prądem drenu... i niską RDSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak patrzymy po skrajnościach urządzeń, to popatrz jak spadła cena urządzeń typu dvd/cd/wzmacniaczy z przetwornicami względem podobnej klasy sprzętu z transformatorami.

Tylko jakiej mocy są tam te przetwornice.

Nie dysponuję schematami spawarek inwertorowych, wątpię jednak żeby były wykonane na tyrystorach. Ale schodzimy z tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedanie 20szt na całą POLSKĘ to nie jest dużo

 

Bardziej miałem na myśli oferty na allegro , oczywiście urządzeń podobnego typu no ale (...)

 

To popatrz sobie ile kosztuje zwykła spawarka a ile inwertorowa o tym samym prądzie spawania.

 

Jest to dobry przykład , iż mamy spory postęp w dziedzinie przetwornic impulsowych , zmniejszeniu gabarytów , ciężaru , a cena ... no cóż za wygodę musimy zapłacić !!!

 

Panowie , można by się jeszcze długo licytować (...) tylko w powyższym temacie jaki ma to sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cyba
Kolego Jacku (cyba) sorry, ale ostro zajechało mi tu reklamą. Kolega tworząc wątek chciał chyba poznać wszelkie wady i zalety tego produktu. A u Ciebie widzę ostrą promocję - hmm ... jeśli moje uwagi okażą się słuszne może po za kuszeniem zaletami skusisz nas jakąś promocją cenową ?:D

 

Co do topicu - osobiście polecam stare sprawdzone prostowniki produkcji radzieckiej, mam taki w spadku i coś czuje że posłuży jeszcze wiele lat. Tylko z zakupem może być problem :/

 

Kolego Nikos. Odnoszę wrażenie, iż jesteś człowiekiem, którego ciężko zadowolić. Gdybym zamieścił faktycznie reklamę, miałbyś żal, że tak postąpiłem oraz, że nie odpowiadam na pytania postawione w poście czyli że nie piszę na temat (i byłoby to poniekąd słuszne). Zabierając głos w dyskusji podzieliłem się swoim doświadczeniem na temat ładowarek, z którymi mam kontakt od kilku lat. Nie zamieściłem ani grama reklamy, nie wspomniałem, iż takowe ładowarki sprzedaję zatem wybacz - nie skuszę Nikogo na tym Forum promocją. Poza tym - z Twoich słów wnioskuję, iż i tak byś takowej ładowarki nie nabył ponieważ wybrałbyś urządzenie starego typu.

 

Jeszcze raz pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam coś takiego:

http://allegro.pl/bester-sprintercar-2425-prostownik-do-aku-ea-i1412949227.html

Mogę go szczerze polecić - szybko ładuje, w przeciwieństwie do podobnie wyglądającego "szajsu" sąsiada, odpalił jego autko na pustym aku :)

Dodam, że kupiłem go taniej niż na tej aukcji, w jakimś supermarkecie była promocja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności