Skocz do zawartości
BartekP

Szybkie przelewy Blue Cash dla zapominalskich lub dla niecierpliwych

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

przetestowałem ostatnio z bratem usługę BlueCash https://bluecash.pl/ , którą wymyśliła znana w sektorze elektronicznych usług bankowych firma Blue Media.

Usługa jest najbardziej przydatna gdy zależy nam na szybkim wysłaniu a co najważniejsze zaksięgowaniu przelewu na koncie odbiorcy w przypadku gdy konto jest w innym banku niż nasze. Zapewne wiecie, że jeśli chcecie zrobić przelew z banku A do banku B to trzeba się liczyć z tym że przelew przechodzi przez system ELIXIR, czyli są 3 sesje w ciągu dnia roboczego i od tego uzależnione jest czy przelew przyjdzie tego samego dnia a może w przypadku robienia przelewu w piątek to raczej w poniedziałek(banki lubią przetrzymać kasę przez weekend).

 

Usługa Blue Cash pozwala na wysłanie i zaksięgowanie przelewu na koncie odbiorcy w kilka minut tak jakbyście robili tzw. Szybkie płatności w ramach jednego banku. Rozwiązanie takie przydatne jest gdy trzeba zapłącić jakąś ratę aby uniknąć odsetek lub potrzebny jest nam szybko olej od Elemenatur'a a on ma konto w ING a ja mam w Inteligo lub Polbanku i nie dostanie przelewu a olej potrzeby na jutro bo fura idzie do mechanika :) albo coś migaczem jest potrzebne z allegro ale sprzedawca musi mieć zaksięgowany przelew bo np wysłanie mu potwierdzenie z www banku nie wystarcza.

Ale nie ma nic za darmo bo liczą sobie max 5 zyla od takiej transakcji która może być max do 5 tysięcy złotych.

 

Jedynym problemem jaki zauważyłem to że nadawcą przelewu jest Blue media i jeśli odbiorca jest zwykłą osobą fizyczną czy drobnym handlarzem na allegro to trzeba zrobić bardzo dokładny opis przelewu tak aby mógł odnaleźć od kogo jest - wygląda to jak poniżej.

 

arx1293696966a.JPG

 

jeśli wyczytane przez was informacje na stronie będą nie wystarczające to piszcie może uda mi się wyjaśnić

 

P.S. - nie mam nic wspólnego z tą firmą i nie jest to żadna reklama a jedynie przydatna ciekawostka. Sam się interesuje nowinkami w świecie elektronicznych instrumentów płatniczych więc zapodaje temat.

A jak macie jakieś pytania na temat banków, kart czy przelewów to pytajcie - jak nie ja to możę jakiś pracownik banku się znajdzie gotowy odpowiedzieć

 

pozdrawiam

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub potrzebny jest nam szybko olej od Elemenatur'a a on ma konto w ING a ja mam w Inteligo lub Polbanku i nie dostanie przelewu a olej potrzeby na jutro bo fura idzie do mechanika

 

:lol :lol2 idealnie to ująłeś... a co do transakcji wykorzystam w przyszłym miesiącu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, uruchomione niedawno. Przydatne nie powiem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak widze że mBank wprowadził ale i tak korzysta z usługi Blue Cash firmy Blue Media

 

i nawet w opisach pokopiowali prawie wszystko z www BlueMedia i ładnie ubrali w mBankowe szaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A doładowania w mBanku to niby co innego niż blue media? ;) To samo, BM i mB działają bardziej bym powiedział w kooperacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności