Skocz do zawartości
irift

Dwa błedy po sprawdzeniu 17 licznika

Rekomendowane odpowiedzi

przed chwilą podpiołem paszczaka i sprawdzilem instrumenty, wyskoczyly 2 bledy:

01321 - control module for airbags (j234)

00462 - Control Module for Seat Memory: Rear (J522)

 

cos z poduszkami ale moze to przez to ze mam słaby kabelek jak biore na 15 airbags to nie moge sie polaczyc i wyskakuje mi dlugi komunikat ze cos tam wykryl ale kontynuowanie moze cos uszkodzic bo kabel jest do du^y itd jakos tak, nie wiem.

 

A ten drugi to niby od elektrycznych foteli ktorych nie mam ;o

 

a w engine ten blad o g62 że zwarcie do plusa ;o

ogolnie temperatura na liczniku waha mi sie od 85-90 zalezy od jazdy i na postoju ta temperatura spada mimo ze silnik pracuje tak do 60 i nie wiem co jest ....

 

o co kaman i jak to naprawic =] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogolnie temperatura na liczniku waha mi sie od 85-90 zalezy od jazdy i na postoju ta temperatura spada mimo ze silnik pracuje tak do 60 i nie wiem co jest ....

Temp. na postoju spada pomimo, że silnik pracuje, ponieważ jest zima i silnik szybko się wychładza. Raczej każdy tak ma, przynajmniej ja też...

00462 - Control Module for Seat Memory: Rear (J522)

Skasuj błąd i zobacz czy się powtórzy czy nie. Jeżeli nie to nie ma się czym martwić.

01321 - control module for airbags (j234)

A z tym to jednak jest coś nie halo... Poszukaj na forum i poczytaj o tym błędzie, bo skoro nie łączy się z modułem Airbag'u to gdzieś musi być przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z tym to jednak jest coś nie halo..

=] dzieki kolego ale tyle to juz wiem :D błedy pojawiają sie po skasowaniu.

w tym wspomnianym komunikacie pokazalo ze pducha niby jest i jej jakis numer tylko pewnie moj kabelek nie obsługuje wszystkiego ale to tylko taki moj domysł .... nie wiem.

 

ah skoro mowisz ze to norma z ta temp to luzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja bym poszukał pamięci do poduszek - sterownika na twoim miejscu bo masz go uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukał

Oho chyba głupie pytanie: jak? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oho chyba głupie pytanie: jak? ...
sprawdź jaki twój sterownik poduszek ma nr i taki sam poszukaj w necie na szrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdze jeszcze moze przewody, a gdzie znajduje sie ten sterownik? moze jakies foto pomocne miałby ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta żółta wtyczka jest od sterownika.

img5319l.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujecie mnie tutaj,

Jestem zdania że jeżeli człowiek czegoś nie wie to po prostu nie odpowiada, tak chodzi o Ciebie zima18 :)

Autorze słuchaj, to że Ci się wyświetla komunikat, jest to związane z tym, że były wersje sterowników w airbagach w golfach i new beatle który po skanowaniu vaga ulegały uszkodzeniu, dlatego system pyta Cię czy kontynuować, nie prawda ? chyba że masz inny jakiś komunikat z którym nie spotkałem się za mojego życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pyta Cię czy kontynuować, nie prawda ?

hmmm tak mi sie wydaje, jest to dosc dlugi komunikat jaże troche angielski i na to by wychodziło, czyli zmierza to do tego że nie mogę przeskanowac poduszek?

i kolejno skąd ten błąd 01321- Szyna danych CAN - moduł kontroli SRS (Air Bag) - przechowywane są kod/kody usterek, przewody?

Wybrałem oczywiscie nie przy probie połączenia się z 15-airbags ponieważ bałem się żeby czegos nie popsuc ...

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
01321- Szyna danych CAN - moduł kontroli SRS (Air Bag)
no ten błąd właśnie mówi o uszkodzeniu sterownika poduszek, możesz go zregenerować (nie mówię dosłownie, że Ty ;)

I jeśli już podłączysz auto, następnym razem, to nie wchodź do poduch.

lukjar7, z tymi steronikami, to faktycznie tak jest i było .. dodam od siebie, że głównie dzieje się tak, przy badziewnych kabelkach z allegro (no mnie się jeszcze coś takiego nie zdarzyło ;) ... po za tym VCDS-y już się nie pytają czy wejść, jeśli dobrze pamiętam, to już vag 704 się nie pytał.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukjar7, z tymi steronikami, to faktycznie tak jest i było .. dodam od siebie, że głównie dzieje się tak, przy badziewnych kabelkach z allegro (no mnie się jeszcze coś takiego nie zdarzyło ... po za tym VCDS-y już się nie pytają czy wejść, jeśli dobrze pamiętam, to już vag 704 się nie pytał.

Pozdrawiam

tu nie chodzi o typ fejsa tylko o sterownik, jeden numer sterownika bagów miał taką wadę, ale w passatach go nie było jak dobrze pamietam

pozdro

 

---------- Post added at 16:44 ---------- Previous post was at 16:42 ----------

 

to do tego że nie mogę przeskanowac poduszek?

Śmiało możesz, tylko z tego co mi wiadomo to wspaniały can 1.4 full potrafi sam kodowania zmieniać to pod tym kątem bym popatrzył, wsady same nie padają, a jak ludzie zczytują gównem i potem nie wiadomo co wgrywają to tak się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu nie chodzi o typ fejsa tylko o sterownik, jeden numer sterownika bagów miał taką wadę, ale w passatach go nie było jak dobrze pamietam
wiem, wiem, kolego, ale i w kabelkach coś było dopiero zrobione po wyżej wersji 4xx aby tego problemu uniknąć i był to ruch ze strony rosstecha (tak jak pisałem, zdaje się, że od wersji 704, vag już się nie pytał o dostęp do poduch, a VCDS, to już na bank się nie pyta), żeby nie powodować tego błędu, bo VW się nie przyznał do lipnego firmwae-a w sterowniku, z resztą proponuję poczytać ;)

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/vwmkIV.html

http://www.ross-tech.com/vag-com/vw_issues.html#Airbags

Pozdrawiam

ps.a kolega wyżej jaką wersją podłączał się ??? obstawiam, że 311,2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obstawiam, że 311,2

no 311 i jeszcze 409

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności