Skocz do zawartości
Gość aniol1988

atj dymi na bialo na cieplym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aniol1988

TAk jak wyzej dzis zaobserwowalem w moim autku takie zjawisko. Przejzalem forum ale takiego przpadku nie znalazlem. Auto dymi na cieplym silniku w cyklu >> 3 sek dymi 3 nie .. 3 dymi 3 nie .. na jalowym biegu. Dodam ze jak silnik zimy to tez w takim cyklu inaczej pracuje chwilke ciszej chwilke glosniej. Po wcisnieciu gazu do spodu kilka razy na luzie nic nie widac z tylu by cos kopcilo .. a na wolnych obrotach na luzie dymi na bialo :zalamany: Abuuu co to moze byc .. moj passioo chory?

 

Przebieg 210000 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniuchaj ten biały dym. Jak ma taki charakterystyczny słodkawy zapach (glikol) to jest coś nie tak z uszczelką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na VAG może wyskoczy jakiś błąd,będziesz miał po problemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wąchałeś dym to chociaż napisz jaki był zapach a jak nie to jedź do mechanika. Najtańsza metoda cię zniechęca to nie pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol1988

wachalem kolego :) nie denerwuj sie ;) ale plynu mi nie ubywa a zapach jest taki jak zawsze odkad pamietam ... tak jak mowisz lekko slodkawy.. na waga postaram sie pojechac w tym tyg. Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, mam podobny problem, moj passat kopci na bialo strasznie,a jak sie mu depnie to potem na postoje dym leci jakby z ogniska, ma ktos moze jakis pomysl co to moze byc??? mechanik zaczal gdybac, wiec dalem sobie z nim spokoj, tylko nie wiem czy inny tez tego nie bedzie robi! Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edserwis

witaj

Mój jak zakopcił na biało to skończyło sie wymianą silnika i głowicy, coś się stało z tłokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej, mam podobny problem, moj passat kopci na bialo strasznie,a jak sie mu depnie to potem na postoje dym leci jakby z ogniska, ma ktos moze jakis pomysl co to moze byc??? mechanik zaczal gdybac, wiec dalem sobie z nim spokoj, tylko nie wiem czy inny tez tego nie bedzie robi! Pomocy!!!

 

kolega mial podobnie w golfie IV i sie skonczylo na wymianie silnika :eek: turbo zasssalo caly olej i sie skonczylo a ponoc cos mial z tlokiem czy cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanik podłaczył do komputera i nie pokazało zadnych bledów, mowil ze wszystko gra! ale mozliwe ze przewod prowadzacy do interkulera moze byc uszkodzony lub lekko zabrudzony i dla tego tak kopci!!! umowilem sie z nim na czwartek na wymiane! Mozliwa jest taka przyczyna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciolo

Nastomiast ja posiadam passka B3 92r silniczek 2.0 Pb + LPG po nocy auto rano nie chce odpalic... ciezko mu sie kreci. A jak juz odpali kopci jak z pieca zima- KOLOR Dymu to BIALY. Mało tego skacza mu obroty... to dzieje sie na beznzynie i na gazie. Dodam ze kopci tylko na benzynie. Kiedy sie rozgrzeje do odpowiedniej temp eksploatacyjnej przestaje szalec na obrotach i dym jest w normie taki jak zawsze. Co to może byc. Prosze o podpowiedz na GG 2557397 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności