Skocz do zawartości
clone18

Brak świateł wstecznego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od paru dni jeżdżę bez świateł wstecznego :/ co bardzo mi przeszkadza i innym kierowcom z pewnościom.

 

Co zrobiłem:

 

Sprawdziłem bezpiecznik (14)

Rozebrałem, wyczyściłem, i sprawdziłem wyłącznik na skrzyni biegów (sprawny)

Brak napięcia na wtyczce przy wyłączniku

Obciąłem kable przy wtyczce (może jest uszkodzony kabel przy samej wtyczce), zmierzyłem napięcie i brak. Kleszczami darłem oprawiony kabel z myślą, że jeżeli jest przerwany to wyciągnę coś (nie udało się)

Sprawdziłem żarówki - sprawne

Zwarłem kable na wtyczce i za wtyczką - nic.

Oczywiście wszystko na przekręconej stacyjce!

 

Jest coś czego nie sprawdziłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro na wtyczce nie ma prądu to znaczy że trzeba prześwietlić kable przed kostką i czy bezpiecznik przewodzi czy wejścia nie są zaśniedziałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo chyba tylko to mi zostało :/ nie ma nic innego po drodze, żadnego przekaźnika nic. Dzięki za zainteresowanie. Stawiam na przetarty kabel. Nie mam garażu gdzie można by spokojnie pogrzebać.

 

---------- Post added at 20:09 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

 

Aha zapomniał bym dodać że bezpiecznik został zmieniony na inny bo mogło być tak jak napisał kolega wyżej. Napięcia również nie ma na bezpieczniku :/ gdzieś kabel będzie walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie bo chyba tylko to mi zostało :/ nie ma nic innego po drodze, żadnego przekaźnika nic. Dzięki za zainteresowanie. Stawiam na przetarty kabel. Nie mam garażu gdzie można by spokojnie pogrzebać.

 

---------- Post added at 20:09 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

 

Aha zapomniał bym dodać że bezpiecznik został zmieniony na inny bo mogło być tak jak napisał kolega wyżej. Napięcia również nie ma na bezpieczniku :/ gdzieś kabel będzie walnięty.

a czy same wejście w skrzynce nie było zaśniedziałe lub uszkodzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie patrzyłem do środka i było wszystko ok. Zastanawiam się czy czasem nie będzie czegoś przed skrzynką?! Bo patrzyłem tam i widziałem same wtyczki. Znajdę chwilkę czasu jutro i sprawdzę przejście między kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jasne :] gdzieś jest przerwa między kablami. Zrobiłem to na krótko i działa :] Dzięki Panowie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos pomysł czym zastapic ten wodzik który naciska czujnik wstecznego?? czujnik mi sie wychaczył i wodzik wypadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies na allegro caly ten plastik z wlacznikiem widzialem po smiesznych pieniadzach

 

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:31 ----------

 

http://allegro.pl/czujnik-wstecznego-biegu-vw-seat-i1366385404.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo poprostu wybiore sie gdzies na szrot ale dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dzisiejszych czasach... na schrotach kupisz wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na szrot podjechać ostatnio same rarytasy wyciągam i to też widziałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności