Skocz do zawartości
deratus

Spryskiwacze ksenonów - niezależne od spryskiwaczy szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość niezależnego sterowanie spryskiwaczami ksenonów dźwignią wycieraczek,ale nie przy jednoczesnym włączeniu razem ze spryskiwaczami szyb.Chodzi mi o wykorzystanie ruchu dźwignią w dół (standardowo włączają one wycieraczki na raz)

Edytowane przez deratus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest możliwość niezależnego sterowanie spryskiwaczami ksenonów dźwignią wycieraczek,ale nie przy jednoczesnym włączeniu razem ze spryskiwaczami szyb.Chodzi mi o wykorzystanie ruchu dźwignią w dół (standardowo włączają one wycieraczki na raz)

da sie bez wiekszego problemu...

znaczy problem jest ale jezeli masz czas checi i smykalke do dlubania to dasz sobie rade.

Musisz rozebrac manetke odcias styki dolnego polozenia(tego jak mowisz na raz) i wykozystac je do sterowania przekaznikiem ktory poda napiecie na pompke do spryskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać się i rozebrać manetkę trzeba ściągać kierownicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemcionet

Koledzy a czy działają wam spryskiwacze ksenonów w zimie ?? i czy przy tak niskich temperaturach one cały czas działają czy się rozłączają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a czy działają wam spryskiwacze ksenonów w zimie ?? i czy przy tak niskich temperaturach one cały czas działają czy się rozłączają?

 

Jak masz zimowy niezamarznięty płyn to działają. W każdych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to zima czy lato czy +30 czy -30 spryski muszą/mają działać nie ma znaczenia tylko odpowiedni płyn trzeba zalać w odpowiednim czasie oczywiście:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to dobry pomysł ze względu na to, że pompka do spryskiwania świateł pobiera dużo prądu i prawdopodobnie od razu spali Ci bezpiecznik. Ja bym na Twoim miejscu zastosował przekaźnik czasowy i podłączył go przy pompce do sprysków szyb (tzn jak włączysz spryskiwanie szyb i przytrzymasz dźwignie to po upływie kilku sekund załączy Ci się spryskiwacz lamp.) Ja coś takiego zastosowałem. I na pewno będzie mniej roboty niż przy ściąganiu manetki i odcinaniu kabli. Tu masz stronkę odnośnie samego przekaźnika http://ase.hoste.pl/sklep/index.php?p61,przekaznik-czasowy-1tp30 Z podłączeniem nie powinieneś miećwiększych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli masz sedana to można by założyć manetkę od varianta, bo on ma chyba oddzielne spryskiwanie tylnej szyby... i podłączyć do spryskiwania reflektorów. chyba, że się mylę to mnie poprawcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o pompkę spryskiwaczy w kombi to jest jedna i ta sama na przednia jak i na tylną szybę. Różnica jest tylko w polaryzacji. tzn jeżeli do pompki kablem nr 1 płynie + a kablem nr 2 - to będzie pryskać na przednią szybę, jeżeli kablem nr.1 płynie - a kablem nr 2 + to będzie pryskać na tylną szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności