Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gorny7

czy to jest Kombi czy sedan bo nie ma w profilu?

uściślij

tylny zamek otwiera się i zamyka tylko kluczykiem.?

czy zamykasz pilotem a nie mozna otworzyc tego zamka pilotem i wtedy uzywasz kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to jest Kombi czy sedan bo nie ma w profilu?

uściślij

tylny zamek otwiera się i zamyka tylko kluczykiem.?

czy zamykasz pilotem a nie mozna otworzyc tego zamka pilotem i wtedy uzywasz kluczyka?

to jest kombi.(estate). postaram sie wyjasnic jak najlepiej,tzn naciskam pilotem otwieranie wszystkich drzwi i bagaznik sie wszystko otwiera.siegam reka by otworzyc bagaznika to lipa.nic.wyciagam kluczyk i przekrecam i otwieram....jak otwieram (wajha)od srodka to musze go trzymac i ktos w tym momencie musi mi otworzyc.nie dziala ta klamka(zacisk)aby otworzyc ta klape.co radzicie????moze to rozebrac ale tez nie wiem jak?pozdrawiam. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

musisz nie stety rozebrac poszycie i zobaczyc co jest nie tak twój jest po liftingu tam jest troche inny mechaniznm zamka na linke i z tym przyciskiem elektrycznego uruchamiania zamka wyglada na jaąś usterkę mechaniczną moge ci przeslac zdjecia i opis jak ściągna poszycie klapy sam mechanizm w srodku jest chyba prostszy niz w pierwszych modelach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czekam na link lub zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vansen

Panowie skoro piszecie na temat drzwi może mi ktos podpowiedzieć co zrobić bo opuściły mi się drzwi. Podobno wymienia się swoznie w zawiasach?Gdzie kupic jakie i za ile a może jakaś porada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

witam - piszę tu bo temat już dosyć spory więc będzie wszystko razem na temat zamków.

 

Zamykam z pilota i w drzwiach od kierowcy nie opuszcza się rygielek - drzwi nie są zasunięte - blokują się jak rygielek wcisną ręką. Przy otwieraniu wszystkie rygielki podnoszą się - no i tak w koło hehe.

 

Proszę o jakieś wskazówki - zamek , siłownik ( sprzęgiełko siłownika ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o jakieś wskazówki - zamek , siłownik ( sprzęgiełko siłownika ?)
myślę, że jak rozbierzesz to nam powiesz co było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

do Makaj - dzięki za radę, myślałem że poczynię modły nad paskiem i obejdzie się bez rozbierania :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agmuz prawie rok minął, a Ty jeszcze nie wiesz? większość usterek tego typu bierze się albo z uszkodzeń wewnątrz zamka (zimne luty, pęknięcia, krańcówki), albo w okablowaniu pomiędzy zamkiem a modułem komfortu. I weź teraz zgadnij co jest u Ciebie?

 

edit/ już wiem:

Wizyt: 117 Łączny czas wizyt Godzin: 61.3

nie masz czasu czytać :P

wybacz mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

no tak tak było już dawno o tym , skoro się rygiel podnosi a nie jest wciągany do dołu, a po nacisnięciu rygla ręką drzwi blokują się i miga dioda - mógłbym odrzucić uszkodzenie w obrębie zamka ? elektryczne ( elektroniczne ), czy tak ? jeśli ktoś miał takie objawy i znalazł miejsce awarii proszę o wskazówki. Jeszcze się zapytam czy istnieje cos takiego jak sprzęgiełko siłownika ? czy to ono może być przyczyna niedomykania rygla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy istnieje cos takiego jak sprzęgiełko siłownika ?
obejrzyj fotki wnętrza zamka, z tego co pamiętam, nie ma tam sprzęgła. Mechanizm jest prosty, alektronika nie dla wszystkich. Zmiana polaryzacji powoduje otwieranie i zamykanie. Jeśli wciskasz "guzik" komfort dostaje info o zamknięciu i uzbraja się (czujniki działają prawidłowo). Nie masz elektrycznego połączenia odpowiadającego za uruchomienie silnika (obrót) w celu zamykania. Praca ze schematem może coś wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest w faq jako demontaż zamka klapy bagażnika w kombi.

Znalazłem o tym tylko 1 post i jeszcze słabo opisane...

 

A wiec odkręciłem 2 śruby zamka, odkręciłem 4 śruby listwy (tej z podswietleniem tablicy) i nadal nie moge wyjąć ani zamka ani tej listwy.

Próbowałem ciągnąć naprawdę mocno i coś jeszcze trzyma.

Może mi ktoś pomoć?

 

Ps. Zamek wyciągam w celu jego unicestwienia, jeśli ktoś ma sprawdzony sposób też będę wdzięczny :P

 

EDIT////

 

Poszukałem poczytałem i znalazłem :]

Aby wyjąć zamek wystarczy wykręcić 2 śruby od zamka i odblokować zawleczkę (wysunąć jej nie idzie wiec trzeba ją podważyć, żeby wyszła z rowka).

 

Pozwolę sobie wkleić fotkę (juz raz sie przewinęła na forum), aby już wszystko było jasne :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem B53B i nie wiem dlaczego kluczyk do obu zamków drzwi i bagażnika wchodzi tylko do połowy.Czy może mi ktoś pomóc z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ktoś złośliwie*, a może celowo* coś włożył w celu uniemożliwienia otwarcia zamków kluczem lub łamakiem.

 

*wybrać prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli celowo zostały zablokowane zamki (Auto sprowadziłem z niemiec) to gdy padnie bateria w kluczyku to leżę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leżę??
nio :evil: jeśli masz tylko jednego pilota. Więcej, jak wymienisz baterię to możesz mieć kłopot z aktywacją pilota. :przestraszony: Poczytaj w FAQ jak się robi to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Big bROTHER

Witam

 

Mam następujący problem. Zabrałem się dzisiaj do wymiany wkładek zamków na zaślepki. Odkręciłem w drzwiach pasażera torxa pod zaślepką i wyjąłem zamek. Jak włożyłem zamiast wkładu zaślepkę i przykręciłem ją tym torxem na maxa to w ogóle się nie trzymała, można ją było wyjąć palcami.

Obluzował mi sie w drzwiach taki półokrągły elelment (bl;aszka), chwyciłem go palcami i wyjąłem z drzwi.

Ta blaszka która mi wypadła, jednym z końców jakby blokowała tego torxa i nie pozwalała na wykręcenie - utrudniała.

 

Pytanie co to za blaszka, co tym dalej robić i jak tę blaszkę zamontować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

poszukaj na forum o zamkach. W skrocie jest to pierscien blokujacy wlasnie wyjecie bebekna zamka albo zaslepki. musi byc odpowiednio zamontowany wtedy wkrecajac to srube torxowa rowniez krecisz tym pierscieniem i ustawiasz tak, ze blokuje wkladke. Jak wykrecasz to tez go przekrecasz w druga strone i luzujesz wkladke. Popatrz i pomysl jak go wlozyc - nie jest to trudne wystarczy pokombinowac. Trzeba to zrobic pod katem i najpierw wlozyc w taka szparke a pozniej reszte nalozyc. A sruba idzie w takie wyciecie tego pierscienia. Zobacz jak masz w innych zamkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kiju

Witam,

mam pytanko, co moze byc przyczyna braku reakcji centralnego zamka w tylnych drzwiach po stronie kierowcy. Otoz od dwoch dni nie reaguje i jedyna mozliwoscia ich otwarcia jest klamka od srodka, a zamkniecia wcisniecie rygielka recznie. Nie wiem czy tego typu zabiegi sa bezpieczne. Co nalezaloby zrobic w takiej sytuacji??

Dodam tez ze od tego czasu nie miga mi czerwona kontrolka obok rygielka w drzwiach kierowcy.

Dziekuje za wszelkie porady i pozdrawiam

Kiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co moze byc przyczyna braku reakcji centralnego zamka w tylnych drzwiach po stronie kierowcy

U mnie w ten sposób objawiły się zgnite przewody w kostce przy słupku. A już się brałem za wymianę zamków...Wystarczyło usunąć trochę trochę izolacji i na nowo przelutować.

nie miga mi czerwona kontrolka obok rygielka w drzwiach kierowcy.

A mój mechanik powiedział, że tak się będzie objawiać padający zamek w drzwiach kierowcy - na forum sporo o tym było, poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności