Skocz do zawartości
sakenik

wymiana krućca wodnego

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Czy jest ktoś na forum kto wymieniał kruciec? Robiłem podchody

do tego manewru i nie wiedziałem od czego zacząć, gdyż jest tam bardzo mało miejsca. Jakby któryś z forumowiczów opisał procedure to bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienialem w silniku afn i chyba po odpieciu weza lub wezy dostep nie byl az taki trudny, problemem byla chyba jedna sruba ktora ciezko bylo odkrecic z powodu braku miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam silnic wzdłużnie a kruciec jest '' pod szybą''. Wypjełem rure od egr i jeszcze został element silnika, zdaje sie ze rozrusznik, za ktorym kryje sie kruciec. Nie wiem czy mozna go zdjąć jakoś, czy raczej trzeba silnik opuszczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi Ci o plastikowe kolanko, które przykręcone jest dwoma nakrętkami do głowicy i wąż wpięty w niego idzie do nagrzewnicy? http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=41164&d=1290901866

(Na zdjęciu jest aluminiowy (z dogrzewaniem) odpowiednik tego kolanka-widok od góry silnika, po zdemontowaniu plastikowej rury z IC)

Jeśli o to Ci chodzi to nie ma najmniejszego problemu, żeby to wymienić, fakt jest ciasnawo, ale da się-ja wymieniałem tydzień temu plastikowe kolanko na aluminiowy dogrzewacz. Odkręcasz nakrętki, wyciągasz kolanko, odpinasz wąż (jest na szybkozłączce) zakładasz nowe (nie zapomnij o gumowym oringu), przykręcasz i z głowy. Do prawej szpilki przykręcony jest jeszcze uchwyt wiązki elektrycznej, więc jego najpierw trzeba odkręcić, a następnie właściwą nakrętke.

A element który jest nad nim i trochę ogranicza dostęp, to pompa vacum.

Tak bynajmniej ja zrozumiałem, co chcesz wymienić, bo nie sprecyzowałeś zbytnio co za króciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie coś takiego jak ja. http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=88130 . W AVF -ie sprawa wygląda tak : oczywiście najpierw zdejmujesz osłonę silnika, potem nie obejdzie się bez zdjęcia rury IC (tej plastikowej) . Wtedy jest dostęp do owego króćca. Przeszkadza przy tej operacji pompka vacum ale da się to zrobić bez jej zdejmowania. Ja tak zrobiłem i zamontowałem dorobiony króciec metalowy. Spokój na AMEN.

Edytowane przez latinoo_80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kruciec który potrzebuje wymienić jest metalowy pod tą właśnie pompą, w nim jest gniazdo na czujnik temp. Silnika. Czy można te pompe odkrecić? Ona właściwie komplikuje mi sprawe bo cały kruciec zakrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kruciec który potrzebuje wymienić jest metalowy pod tą właśnie pompą, w nim jest gniazdo na czujnik temp. Silnika. Czy można te pompe odkrecić? Ona właściwie komplikuje mi sprawe bo cały kruciec zakrywa

 

Ten króciec z miejscem na czujnik temp to nie ten bezpośrednio pod pompką vacum. To ten jeszcze niżej. Więc aby go wymienić musisz odkręcić ten króciec plastikowy bo inaczej nie dojdziesz do tego metalowego niżej. Postaraj się bez odkręcania pompki vacum. A jeśli już naprawdę chcesz to zaopatrz się w uszczelki pod pompką. No czhyba, że uda Ci się reanimować obecne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nieciekawie

 

Nie ma się co łamać. Wystarczy tylko trochę chęci i odrobina czasu. Da się to załatwić. A jeśli masz ochotę to wal do mnie. Zrobię Ci to za darmo. Bo lubię grzebać w pasku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) dzięki za propozycję, gdyby to było bliżej to na pewno bym wpadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam silnic wzdłużnie a kruciec jest '' pod szybą''.

czyli dokładnie tak samo jak w AFN-ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności