Skocz do zawartości
ciejka

Uszkodzona szpilka koła.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem.Podczas próby zmiany koła na zime z alusa na stalowe,uszkodziłem główkę śruby.Mam teraz problem z odkręceniem koła bo wszystkie klucze się ześlizgują z niej.Czy możliwe jest że klucze pneumatyczne do kół w tirach,które podobno posiadają większą siłę niż normalne pistolety,mogą sobie z nią poradzić.Może są inne sposoby na ten problem?Podobno coś się dospawuje do śruby aby ją odkręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pół biedy jak teraz stoi na stalówkach... dospawać można - drugą śrubę po prostu i próbować odkręcić (i nie będzie problemu, bo śruby w stalówkach są na wierzchu). Opcja bardziej hardcore-owa to rozwiercić starą...

 

Pistoletem o większym momencie niewiele uzyskasz, skoro już się ślizga... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedź do specjalistów, wiekszość warsztatów wymiany opon ma specjalne nasadki gwintowane które zakładają na łebek i odkręcaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem niedawno z kumplem odkręcaliśmy koła z auta, którego właściciel zgubił klucz od zabezpieczeń. do każdego zabezpieczenia przyspawaliśmy klucz oczkowy wygięty (przykładasz do śruby i w środku spawasz, aby nie zniszczyć alufelgi), taki jak na zdjęciu. zniszczyliśmy 2 klucze, ale kółka zdjęte:dobrze

klucze2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja starą śrubę po prostu bardziej spiłowałem (zciachrałem) i klucz o rozmiar mniejszy zastosowałem... bez problemu się odkręciła :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna wspawac nakretke ,spoina w srodku, potem rura i po sprawie, a felga nieruszona.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z alusa na stalowe
jedź do specjalistów, wiekszość warsztatów wymiany opon ma specjalne nasadki gwintowane które zakładają na łebek i odkręcaja...

jw ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności