Skocz do zawartości
Domely

Dodatki do paliwa ON przy wysokich mrozach

Rekomendowane odpowiedzi

tak czytam :D ja w -20 w tamtą zimę odpalilem a nie mialem żadnej świecy sprawnej :D:D:D teraz już wymieniłem , bo tak odpalał , ale jak by nie na wszystkie "gary" :D i tak go bujało :) sprawdziłem świece i wszystkie zdechłe ;p . Nie ma co ludzie lać żadnych uszlachetniaczy ! jak auto sprawne - świece ok akumulator ok rozrusznik ok to powinien odpalić i w -40 :) ewentualnie róbcie tak : przekręćcie kluczyk na grzanie świec, jak się zagrzeją zgaście i jeszcze raz na grzanie tak 2-3 razy i odpalajcie :D ja taką technike stosuję jak jest bardzo duży mróz i odpala :) chociaz pewnie i za 1 razem by odpalił :) i jeszcze jedno zwróćcie uwagę z którego roku ja mam auto a z którego wy, macie klilku letnie auta :):) naprawdę nie macie się czym przejmować ! powinny wam palić auta i tyle !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie uzywa sie zadnych PEWNYCH srodków "pobudzajacych do zycia" silnik!

 

To nie są środki pobudzające silniki do życia tylko środki które zapobiegają wytrącaniu się parafiny i rozpuszczają wodę w paliwie dzieki czemu nie zamarza ona w przewodach i filtrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to ma się do PD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów ja dolewałem preparat xeramic gdyż tankowałem paliwo do -15 stopni C mrozy były u mnie -20 i zapalił tak że chyba dało radę .Osobiście dolewałem benzynę do ciężarówki Iveco już mi zaczynało słabnąć a po benzynce mu oddało nafta chyba też się nadaje do uszlachetniania i jest lepsza od benzyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Podpinam pytanie o dodatek:

depresator-uszlachetniajacy-do-oleju-napedowego-diesel-fuel-conditioner.640x480.jpg

Mam na 100% to z inna naklejką i PL napisami. Czy do mojego samochodu z tego co się orientuję mam pompowtryski (PD??) on się nadaje, z reguły dolewałem preparat shella zapobiegający wydzielaniu się parafiny i tyle, żadnych ułatwiających rozruch czy "czyszczących układ paliwowy" .

 

Dodam że środek odstałem od zaprzyjaźnionego kierowcy ciężarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że się nadaje , też to stosuje co roku i nawet takiej firmy ,ale inne tez. to ci nie zaszkodzi jak to bedziesz stosował w czasie zimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pytanie pojawiło się głównie przez to, że niektórzy na forum odradzają stosowanie dodatków, a wręcz krzyczą na dodawanie benzyny do silników z pompowtryskami, i pojawiło sięmałe "ale czy na pewno dobrze to wlać".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od ładnych kilku lat pomykam dieselkiem i nigdy nie stosowałem nic do paliwa co by poprawiało rozruch podczas silnych mrozów (parkuję na polu pod tzw wiatą). Wg mnie aby odpalić nawet przy -30 należy:

1. Lać dobre/pewne paliwo (orlen, shell, statoil, BP),

2. Dbać o filtr paliwa (wymiana przed zimą),

3. Mieć dobry akumulator,

4. Mieć sprawne świece,

 

i odpala

Jak najbardziej nie wiem czy ktoś zauważył w jakiej temp. powraca paliwo do zbiornika i filtra tzw. powrotem. Nie potrzebne są żadne dodatki tylko sprawne auto i tyle. Dodatki dodawałem do Mietka z silnikiem 3.0 jak zamarzało paliwo w czasie jazdy. Ale do aut z nowszą konstrukcją silnika :eek:

BTW. Temat o dodatkach do paliwa już jest na forum dlatego nie wiem dlaczego powstał ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności