Skocz do zawartości
k0b3

Jak wyłaczyć czujnik deszczu?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Filter

a czy ten czujnik da sie jakos przeprogramowac ? wg mnie dziala on za wolno / juz ledwo widze a on dopiero uruchamia wycieraczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawej manetce u góry masz programator do niego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ten czujnik da sie jakos przeprogramowac ? wg mnie dziala on za wolno / juz ledwo widze a on dopiero uruchamia wycieraczki

 

u mnie to samo

 

Na prawej manetce u góry masz programator do niego .

 

i nic to nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie działa bardzo dobrze , wyraźna różnica między lewą skrajną pozycją (dużo wody na szybie i dopiero działanie wycieraczki ) a prawą skrajną pozycją (mało wody i działanie wycieraczki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Filter

Trokadero

chodzi mi o inne przeprogramowanie - np komputerowe

 

 

no lekko niby dziala / ale wolalbym jeszcze przeprogramowac aby szybciej właczane byly wycieraczki.

Nastawione mam na najszybciej i czasami jest tyle wody, że sam musze włączyć aby przeleciało wycieraczkami

brakuje dosłownie 2-3 sek aby działały szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam wszystkich czytam forum ,szukam gdzies i nadal nie wiem jak WYŁĄCZYĆ sensor w pasku B6.Bardzo denerwujące jest nie dokładne działanie tego sensora w pasku b5 zamienialo sie przekaznik i juz! Czy ktos wie jak w b6 zlikwidowac sensor i zamienic na WYCIERACZKI CZASOWE? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by sie skupic na schemacie ktory bezpiecznik jest odpowiedzialny za czujnik deszczu. W golfie V mialem tak ze jak wyciagnalem bezpiecznik 17, to czujnik deszczu byl zdeaktywowany (manetka sekwencji dzialala standardowo) i xenony w automacie dzialaly caly czas. Na pewno jest powiazanie czujnika deszczu z automatycznym zalaczaniem swiatel. Na taki kompromis moglbym pojsc zeby zrezygnowac z automatu swiatel, celem wyeliminowania czujnika deszczu. Moze innym rozwiazaniem byloby odpowiednie przekodowanie Vagiem? To tylko moje sugestie.

Przegladajac niemieckie fora, dopatrzylem sie wskazowki jak unieruchomc ten sensor deszczu. U mnie tez nie dziala tak jak bym sobie tego zyczyl.

Sprawa jest banalnie prosta, pod warunkiem ze jak wspomnialem wyzej rezygnujemy z automatu swiatel. (w pozycji auto swieca ciagle). Dla mnie osobiscie nie ma to znaczenia bo na swiatlach jezdze caly czas. Wiec z tylu za lusterkiem znajduje sie czarna obudowa sensora. Delikatnie scisnac (po lewej stronie) i przesunac. Mamy teraz dostep do wnetrza.

Widac w nim dwa wtyki. Gorny wyciagnac szczypcami. Zamknac pokrywke i to wszystko.

Mamy teraz w pozycji sensora deszczu normalne czasowe sterowanie wycieraczek w przedziale 5-20 sek. w zaleznosci od ustawienia "hebelka"

Zrodlo danych z roku 2006, wiec zastrzegam sie ze te zmiany w pozniejszych "paskach" moga byc nieskuteczne. Aha, automatyczne zamykanie szyb w czasie deszczu tez nie bedzie dzialac.

Edytowane przez Lanumisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos wie jak wyłączyć sensor deszczu w vw passat b6 niech napisze,wiem ze wyłączenie za pomocą vaga nie dziala:dolamam

 

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 21:37 ----------

 

Sluchajcie Gość :Lanumisu jest WIELKI!!! wypiołem wtyczke i mam CZASOWE WYCIERACZKI!!! Dziekuje bardzo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie Gość :Lanumisu jest WIELKI!!! wypiołem wtyczke i mam CZASOWE WYCIERACZKI!!! Dziekuje bardzo

 

A jak się ma to teraz do czujnika zmierzchu , działa automatyczne włączanie/wył swiateł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ustawisz światła na auto to świecą cały czas,a nie tak jak do tej pory gdy robilo sie ciemno.Jednym słowem czujnik zmierzchu nie działa,ale przecież i tak trzeba 24godz na dobę z włączonymi:mlask Lusterko działa,przyciemnia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale u mnie wycieraczki dzialaja nastepujaco:

 

1. W położeniu 0 - nie działaja ale po przyciśnięciu w dól działają

2. W położeniu 1 - działają automatycznie (czujnik) z regulacją czułości/szybkości przełacznikiem na dźwigni

3. W położeniu 2 - działaja manualnie wolno

4. W połozeniu 3 - działaja manualnie szybko

 

W zasadzie wyczerpuja wszelkie potrzeby zalezne od sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , tylko nie wszyscy z pracy wycieraczek w trybie czujnika deszczu sa zadowoleni. Dlatego takie rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się przeprogramowac czułosc na deszcz jak i na światło. Jest kilka opcji do wyboru. Najnowsza wersja VCDS tylko to ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w servisie tez juz przeprogramowywali i zadnej poprawy nie bylo.

Wiele czynnikow wplywa na prace wycieraczek: rodzaj szyby, oswietlenie otoczenia, predkosc jazdy, zuzycie gum wycieraczek, rodzaj deszczu, a nawet wosk zalegajacy na powierzchni szyby po umyciu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie di oytania ... tez wylaczalem go w borndenzie i dalej mnie wnerwia ... nieraz nie mam juz nic na szybie a on zapierdziela jak glupi ... innym razem nic nie widze a wycieraczki ani rusz ... trzeba wypiac ta wtyczke i zobaczyc czy bledu nie wywali ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba wypiac ta wtyczke i zobaczyc czy bledu nie wywali ...
nie wiem, czy na zegarach, ale w kompie wywali brak połączenia.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozwścieczał do białości dopóki nie zmieniłem wycieraczek... :) Teraz działa jak należy.

Oczywiście zdarza się, że po intensywniejszych opadach, gdy już deszcz jest niewielki to wycieraczki dalej chodzą dość szybko. Ale wtedy pomaga przestawienie go w najwyższą czułość (mam ustawioną zawsze najniższą) i z powrotem.

Po tym zabiegu czujnik odzyskuje trzeźwość myślenia. :-D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wtedy pomaga przestawienie go w najwyższą czułość (mam ustawioną zawsze najniższą)
no ale panowie, przecież po to jest przełącznik czułości, czy Ci wyżej nie próbowali tej opcji ?

Niestety, ciężko jest jednym czujnikiem o tak małej powierzchni kontrolować ,zobaczcie ile % większą płaszczyznę, to nie jakiś tam czujnik poziomu ;)

Ja miałem czujnik deszczu w poprzedniku, teraz i w żadnym nie narzekałem na złą pracę wycieraczek, ale właśnie korzystałem ze zmian czułości.

cieszcie się, że macie vw,a nie np. lagunę ;) , tam dopiero wycieraczki potrafią cuda robić :) Niektórzy pewnie by z serwisu nie wyjeżdżali.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie a czujnik w Oplu Insugni reaguje na migotanie słońca pomiędzy drzewami ... to jest bajer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyjezdzie z myjni gdzie nasz pojazd jest woskowany, przetrzec gazeta powierzchnie szyby przed czujnikiem. Zadbac o czystosc gum wycieraczek i ich jakosc, a sekwencje wycierania poprawia sie znacznie. Nie jest to ideal, ale zawsze lepsze niz bez czujnika deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności