Skocz do zawartości
flop1234

dziwny "stuk" przy puszczaniu sprzęgła i zmienie biegów

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam problem,gdy zmieniam biegi to jest taki dziwny pusty stuk,mechanik mi posprawdzał wszystko,zawieszenie,poduszki itd i nic nie znalazł,zatem co moze wywoływać ten dziwny stuk przy puszczanie sprzęgła?może to coż ze sprzegłem..?dwu masy też nie słychać jak gaszę silnik,ogólnie biegi wchodzą idealnie,sprzegło też działa super,zatem co to możne być?aha,dzieje się tak tylko gdy samochód jest w ruchu,w miejscu na biegu jałowym nic takiego się nie dzieje,mogę wciskać sprzęgło i poszczać wiele razy i jest cisza.

Edytowane przez flop1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie dosłownie to samo co opisujesz ale w benzynie ale problem nie jest rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jestem sam. To samo mam i nie wiem co może być przyczyną. Jak powoli puszczam sprzęgło to nie słychać ale jak szybciej puszczę to jest głuche puknięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak jak piszecie i jeszcze jak jechałem na biegu dodawałem gazu i puszczałem gaz to też pukało. winowajcą okazał się przegub zewnętrzny od strony kierowcy, a już myślałem, że to coś w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak się zastanawiałem. jak przejeżdżam przez próg zwalniający to od strony kierowcy w kolumnie słychać taki właśnie dziwny stuk, jakby wahacz dawał znać o sobie.:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was koledzy.Ja miałem taki problem z tym stukiem o jakim piszecie,przy czym stuk lekki słychać było nawet przy wciśnięciu pedała gazu jak również przy całkowitym jego puszczeniu podczas jazdy na obojętnie którym biegu.Przez przypadek wykryłem że zerwana jest poduszka skrzyni biegów.Po wymianie jest ok.Żadych stuków,radzę sobie sprawić zamocowanie skrzyni biegów,może również i wam pomoże.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduszki sprawdzone i jedna była leciutko naderwana,została wymieniona i nadal stuka,u mnie jak dodaję gazu i puszczam to nie stuka,tylko przy zmianie biegów.jest to naprawdę dziwne bo od spodu nic nie widać żeby np któryś wahacz był do wymiany czy przegub,zatem nie wiem co to możne być.mam nadzieje ze ktoś z podobnym problemem poradzi jak sie tego stuku pozbyć bo jest to strasznie denerwujące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności