Skocz do zawartości
xpamer

Wycieraczki przestały dzialać, przód i tył ..

Rekomendowane odpowiedzi

I sprawa się wyjaśniła. Nawet bym się nie spodziewał ze coś takiego może się przydarzyć. Sprawdzałem każdy bezpiecznik i wszystko było ok. Wczoraj coś mnie natchnęło i powyciągałem jeszcze raz bezpieczniki od wycieraczek. Okazało się ze bezpiecznik był uszkodzony. Nie przepalił się do kona i powstał na przepaleniu mały węglik który owszem, przewodził prąd jak to węgiel, ale nie na tyle żeby przekaźnik prawidłowo zadziałał. Dobrze ze się sprawa rozwiązała bo dzisiaj miałem na dachu pierwszy śnieg ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał qdlik Zobacz post

W poprzednim pasku (sedan) działały tylko wycieraczki jak się przełączyło na najszybszy bieg i to też z niepełną prędkością. Czasówek i I biegu nie było.

W silniku a dokładniej w przekładni napędzajacej wycieraczki są tzw. ścieżki-blaszki które odpowiadaja za przerywaną pracę wycieraczek , po latach wyciera sie albo ściecha albo to coś co po nich jeżdzi iw wycieraczki albo sie nie zatrzymuja tam gdzie trzeba albo żyją własnym życiem....miałem tak w innym aucie.

 

A tu się z Tobą Włodek nie zgodzę. Jest to na 100% wina przekaźnika. Jak mi manetka paliła bezpiecznik, to wyciągnąłem przekaźnik i wycieraczki działały mi dokładnie w taki sam sposób. Zresztą opisywałem to w linku który wcześniej podesłałem.

 

---------- Post added at 09:37 ---------- Previous post was at 09:36 ----------

 

I sprawa się wyjaśniła

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tu się z Tobą Włodek nie zgodzę. Jest to na 100% wina przekaźnika. J

przecież napisałem:

- przekaźnik: w golfie mk2 działa, z golfa włożony do pasia nie działa

i dodam że zakładałem przekaźnik z mojego obecnego auta (w którym wycieraczki działają bez zarzutów) i to jeszcze 99 czy li ten lepszy i też nic nie drgnęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

tylko ze u mnie prze kierze jest chyba z jedenaście wtyczek -tempomat-MFA plus standardy.

To czym Ty jeździsz? Może to był jakiś F-16 po dzwonie, trochę szpachli i zrobili Passata Standardowo są chyba 4 wtyczki, MFA i tempo to kolejne dwie, ewentualnie kolejna jedna to poduszka... A reszta...?

 

 

witam wszystkich... Mam taki problem: w moim passku b4 1,9TD 75Km mam skrzynię CHA i ma strasznie krótkie biegi i chciałbym w nim zmienić skrzynie na CTN lub ASD od b4 1,9TDi 90Km,pytanie czy będzie któraś z tych skrzyni pasować bez większych kłopotów?

To chyba nie o tym temat kolego ;)

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to był jakiś F-16 po dzwonie

...Chyba Zygmunta ;), i nie F16 tylko Airbus A380...:lol

No dobra ...może przesadziłem ale następnym razem policzę dokładnie ale siedem powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności