Skocz do zawartości
robertAVF

Wycinanie katalizatora (1.9 TDI AVF AWX)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy usunięcie kata np. w AFN, powoduje wzrost hałasu ? W warsztacie ostatnio odradzili mi wycięcie z racji pogorszenia komfortu przez głośniejszy wydech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy usunięcie kata np. w AFN, powoduje wzrost hałasu ? W warsztacie ostatnio odradzili mi wycięcie z racji pogorszenia komfortu przez głośniejszy wydech.
torszkę głośniej może być ale nie wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
torszkę głośniej może być ale nie wiele

To wiesz/przekonałeś się że jest głośniejszy, czy tylko napisałeś żeby coś napisać?

Następnym razem to pisz jak jesteś czegoś pewny a nie snujesz domysły, może będzie a może nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
torszkę głośniej może być ale nie wiele
Mielke śledę sobie Twoje ostatnie wypowiedzi i normalne doszedłem do wniosku że Ty powinieneś być wróżką:wmorde

weź że się chłopie 2 razy zastanów zanim coś napiszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mogli byście polecić mi jakiś zakład w okolicy Łodzi aby profesjonalnie mi wycięli kata,wspawali rurkę i nie popsuli przy okazji pół auta:) Doradźcie lepiej wspawać rurkę czy wybić z puszki zawartość i w puszkę wspawać rurkę? Zależy mi by nie było dużo głośniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za *******y opowiadacie o tym ze bedzie glosniejszy silnik!!! niech osoby ktore nigdy nie wycinaly w aucie tego kata niech sie tutaj nawet nie wypowiadaja bo robi sie smietnik i nic wiecej. W AUCIE PO WYCIECIU KATA NIE BEDZIE GLOSNIEJ, NIE BEDZIE GLOSNIEJ PRACOWAC SILNIK NIE BEDZIE GLOSNIEJ W KABINIE NIGDZIE NIE BEDZIE GLOSNIEJ!!.

 

glosniej bedzie slychac swist turbinki co jest bardzo przyjazne dla ucha. pisze na o samochodach 3b i 3bg bo w tych wycinalem katalizatory. pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś Robert samą puszkę, czy tylko wersję z rurą w puszce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybiłem tylko wkład z puszki i też nie zauważyłem żeby było głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie którzy już na forum mają to zamontowane i chwalą

 

tak jak niektórzy mieli i wywalili, bo plecionka do niczego się nie nadaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co byście polecili podobnego do tego tylko sprawdzonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja samej puszki nie sprawdzalem ale kolega w mondeo zostawil sama puche i w sumie wrazenia takie same jak przy rurze w puszce. z tym ze czytalem u nas na forum(nie pamietam gdzie) ze przy samej puszcze spaliny wpadaja w zawirowania co nie jest dobre. ale to tylko i wylacznie opinia kogos z forum. nie wiem czy to prawda:) do tych co nie moga sie zdecydowac: wycinajcie katalizator i nie kombinujcie. naprawde nie ma czesto sensu wydawac 150-200zl na rury co ladnie wygladaja bo to nic nie zmiania przy pustej puszce czy przy gotowym ladnym elemenncie..fakt, fajnie i ladnie to wyglada pod maska bo widzialem ale roznicy jesli chodzi o jazde nie ma zadnej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byś kolego miał coś polecić to co byś tam wstawił zamiast rurki lub pustej puchy? Naprawdę po wycięciu i wstawieniu rury nic nie rezonuje i nie jest głośniej?Sporo lepiej słychać turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbinka jesli chodzi o mojego passata to naprawde zaczela ladnie swistac:) i duuuzo lepiej samochod sie wkrecal na obroty. ja juz mialem tak zapchany katalizator ze ledwie jechal. po wycieciu samochod nie do poznania. jesli wszystko zrobic dobrze czyli: pospawasz poprzykrecasz ze nic nie bedzie mialo luzu to nie bedzie zadnego rezonansu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , a czy wam po wycięciu kata - dymi bardziej ? , bo u mnie jak przycisnę to czarno sie robi za mną... oleju nie bierze , chodzi super ..tylko to dymienie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie , to jest minus wycięcia katalizatora , czasami nawet potrafi się zesrać na kostkę po odpaleniu jak jest wilgotno na zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy , a czy wam po wycięciu kata - dymi bardziej ? , bo u mnie jak przycisnę to czarno sie robi za mną... oleju nie bierze , chodzi super ..tylko to dymienie ..
ja bym sprawdził stan wtrysków i przepływki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim pasku jak wycialem kata(bo tam wlasnie byl tak zapchany ze samochod ledwie jechal) to po odpaleniu dodalem gazu i wylecialo tyle czarnego dymu ze myslalem ze cos sie stalo zlego z silnikiem:) kule jakiejs sadzy itp. ale po chwili przestalo. pozniej jeszcze jak jezdzilem na wyszych obratach to dymil ale po paru km nic nie zauwazylem, zeby dymil bardziej niz przed wycieciem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia jak Gural - niektórzy snują za dużo domysłów, niż to warte.

 

Serek powiem Ci tak jak większość - wycięcie kata to żadna tragedia. Ostatnio razem z NiemoRem postanowiliśmy wywalić katy. Pierwszy wpadłem na kanał, koleś zdemontował puszkę od kata i zdziwienie - kat usunięty wcześniej. A że tego nie robiłem, to wywalił go włoch. Puszka cała, nie spawana. Kat nie wypadł, bo jest dokładnie wybity dookoła.

 

Z taką niewiedzą zrobiłem około 50tys - jak postoi to pierwszy większy gaz i jakiś mały buszek poleci, ale za chwilę spokój. Żadnych hałasów w środku nie ma, fajnie świszczy turbo.

Słyszałem opinie mechanika, że bez kata spaliny nie cofają się do turbo i że to zdrowsze. Nie wiem ile w tym prawdy - ale wycięcie kata na złe Ci nie wyjdzie.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności