Skocz do zawartości
patrick031992

Kupno samochodu z zadłużeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio myślałem nad zmianą auta i zastanawiam się jak można sprawdzić czy na samochodzie nie zalegają jakieś długi. Wiem, że zdarzały się przypadki, ze po kupnie auta nabywca dowiadywał się, że auto jest obciążone długami, a razem z tym zaczynały się problemy. Może wiecie jak można uniknąć takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio myślałem nad zmianą auta i zastanawiam się jak można sprawdzić czy na samochodzie nie zalegają jakieś długi. Wiem, że zdarzały się przypadki, ze po kupnie auta nabywca dowiadywał się, że auto jest obciążone długami, a razem z tym zaczynały się problemy. Może wiecie jak można uniknąć takiej sytuacji?

 

Po pierwsze sprawdzić należy czy na pojeździe nie ustanowiono zastawu sądowego a sprawdzisz to w sądzie.

Po drugie w wydziale komunikacji gdzie auto jest zarejestrowane sprawdzisz czy nie ma współwłaściciela (np banku)

Obie opcje płatne.

 

No i potem na umowie zapis ze na aucie nie ciążą prawa osób trzecich .....bla bla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po drugie w wydziale komunikacji gdzie auto jest zarejestrowane sprawdzisz czy nie ma współwłaściciela (np banku)

 

Kiedyś ta informacja była wbita w dowodzie. Czy teraz nadal jest obowiązkowy taki wpis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś ta informacja była wbita w dowodzie. Czy teraz nadal jest obowiązkowy taki wpis ?

Banki przestały się wpisywać do dowodu rejestracyjnego. Kiedyś jak brałeś kredyt na auto i przy zastawie bankowym to bank był właścicielem pojazdu do momentu jego spłaty a teraz pisze tylko w dowodzie rejestracyjnym słowo "współwłasność". Jak zobaczysz taki wpis to może oznaczać żonę ,kolegę ,ojca lub bank. Warto sprawdzić w WK .Jeżeli jest jakakolwiek współwłasność to w WK jest to zapisane i nie musi to widnieć w DR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności