Skocz do zawartości
krasy31

Nie działają przednie wycieraczki w VW Passat B5 !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Wiem, że może niektórych z Was to rozśmieszy ale poprosze WAS o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

 

Tak więć, jestem posiadaczem Paska B5 kombi z 1998 r. kilka dni temu jadę i włączyłem kierunek ale tu moje zdziwienie nie działał, sprawdziłem w drugą stronę również nie działał ( podkreślam, że wcześniej wszystko było oki). Włączyłem światła awaryjne i one również nie działały, nie było słychac pykania a po włączeniu świateł awaryjnych włącznik nie zaświecał się. Sprawdziłem bezpieczniki ale tam wszystko oki, więc delikatnie popukałem, postukałem i nadal nic. Jadę dalej, po chwili chciałem użyć przednich spryskiwaczy i du...a one nie działają, a podczas próby użycia spryskiwacza przedniego włączała sie wycieraczka tylna. Byłem zaskoczony, sprawdziłem jeszcze raz bezpieczniki, ale one były dobre. Po jakimś czasie po kilku próbach uruchomienia wycieraczek one same z siebie zaczęły działać. SUPER :) Rano sprawdziłem jeszcze raz bezpieczniki oraz zdemontowałem schowek tak aby dostać się do przycisku od świateł awaryjnych. Następnie podotykałem, poruszałem i zaczęły działać migacze, działały również spryskiwacze przednie. Wczoraj jadąc chciałem użyć przednich spryskiwaczy, a one tylko przez 2-3 sek. działały, a dokłądnie tylko płyn prysnął delikatnie na szybę przednią, natomiast same wycieraczki już nie ryszyły się. I tak jest cały czas, nie działają. W momencie kiedy chce użyć przedniego spryskiwaczy to uruchamia się tylna wycieraczka ale nie ma sygnału aby pracował silniczek od przednich wycieraczek i silniczek od płyny. Kierunki działają

 

CO TO MOŻE BYĆ, JAK TO NAPRAWIĆ, POMÓŻCIE MI !!!

 

Z góry za pomoc i poradę dziękuję. !!!

Edytowane przez krasy31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to wyglada albo na menetka albo wiazke do manetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Manetka wymieniona i nie pomogło, teraz jeszcze poszukam wiązki i sprawdze czy to o nią chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Manetka wymieniona i nie pomogło,
Przekażniki są ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie przekazniki, a gdzie one sie znajduja, bo ja nie znam sie na tym

Edytowane przez krasy31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie przekazniki, a gdzie one sie znajduja, bo ja nie znam sie na tym

Przekaźniki znajdują się pod kierownicą. Musisz zdjąć osłonę kierownicy i tam znajdziesz przekaźnik nr 377.

Odpływy pod aku i przy serwie masz drożne? Woda nigdzie nie stoi przy grodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda nigdzie nie stoi, nie zaobserwowałem, chociaż wycieraczki przestały działać jak padało i to zdrowo. A masz może dokladne zdjęcia gdzie po odkręceniu obudowy znajduje się ten przekażnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Woda nigdzie nie stoi, nie zaobserwowałem, chociaż wycieraczki przestały działać jak padało i to zdrowo. A masz może dokladne zdjęcia gdzie po odkręceniu obudowy znajduje się ten przekażnik.

Ooooo tutaj:

http://img134.imageshack.us/i/img77679is1jk.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUPER, już łapię. To wystarczy tylko odkręcić ten plastik lewy który jest pod kierownicą i będzie dostęp.

 

DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pożycz od kogos na chwilke taki przekaznik i sprawdz. Nowy kosztu 150zl i jest chyba tylko dostepny w serwisie VW ja tez go zmienialem ale kupilem uzywany za 30 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, tak zrobie. ps. też pytalem w ASO i kosztuje nowy ok. 160 zl. koszmar, a nie wiem czy pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz tez czy nie masz zapieczonych wycieraczek bo to moze byc przyczyna uszkodzenia przekaznika u mnie tak bylo poszedł przekaznik bo byly zapieczone i ciężko pracowaly nowy tez mozesz uszkodzic. Przesmaruj mechanizm Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, ale myślę, że sa oki ponieważ jakieś kilka miesięcy temu wymienialem cały mechanizm wycieraczek na nowy bo jedna strona ze starości przełamała się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez przestaly chodzic wycieraczki wiec zaczelem sprawdzac i okazalo sie ze sie zapiekly a mianowicie mechanizm wycieraczek. kupilem uzywke za 100zl choc wszedzie krzycza po 200zl. wymienilem i teraz szaleja na tej szybie az milo popatrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, super a gdzie kupiłeś za taka cenę no i gdzie znajdę ten mechanizm wycieraczek, czy to ten pod tą plastikową osłona na zewnątrz, cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O, super a gdzie kupiłeś za taka cenę no i gdzie znajdę ten mechanizm wycieraczek, czy to ten pod tą plastikową osłona na zewnątrz, cos takiego?

Dokładnie ten pod plastikowym podszybiem:dobrze,ale skoro niedawno wymieniałeś to raczej nie to.Przekaźnik sprawdzałeś?Bo czasami lubi się poluzować w gnieździe i wystarczy go tylko docisnąć.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę wszystko, bo jazda w deszczu bez wycieraczek to koszmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, sprawdziłem przekaźnik ale w moim pasku dziwne jest przekaźnik 603 coś takiego tzn. ten który obsługuje równiez spryskiwacz reflektorów, a u mnie nie ma. Czy to normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, sprawdziłem przekaźnik ale w moim pasku dziwne jest przekaźnik 603 coś takiego tzn. ten który obsługuje równiez spryskiwacz reflektorów, a u mnie nie ma. Czy to normalne??
Widocznie ktoś już wcześniej wymieniał przekażnik od wycieraczek i zamiast 377 wstawił 603,który też powinien działać prawidłowo nawet jeśli nie ma w aucie zainstalowanych spryskiwaczy reflektorów. Sprawdzone;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności