Skocz do zawartości
platinum

dziwne stukanie w silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wlasnie dopadla mnie awaria i niebardzo moge sobie poradzic aby okreslic o co chodzi

passat stoi na stacji cpn w niemczech

w czasie jazdy zaczol przerywac tzn. delikanie sie dusic lub tez nieciagnal do przodu po zjezdzie na cpn nie zasiwcila sie zadna kontrolka ani nic jak zmieniam biegi to dziwnie szarpie po puszczeniu sprzegla ale jak sie wkreci na obroty to przestaje jak podnioslem maske i zapalilem silnik wydaje z siebie odglosy jakby to byl diesel z jakiegos cignika i po prubie ruszania wpada w mocne wibracje ale tylko do pewnych obrotow, płyn chlodzacy nie wyciekł ani kropelki, oleju tez nie ubylo jedynie co zdazylem zauwazyc to tak jakby nie trzymal tempreatury bo zanim sie zatrzymalem temp. z 90stopni spadla do tak mniej wiecej 75stopni a i jak odkrece korek wlewu oleju to z silnika dochodzi bardzo mocny odglos jakby tam naprawde jakis silnik z traktora byl a nie passacika

co moze byc tego przyczyna:

- uszczelka pod głowica

- zawory

- czy siweca ktoras padla

POMOCY auto stoi na CPN i niewiem jak mu pomuc

Edytowane przez platinum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gdybać kolego może to być wszystko. Może to być urwany zawór, padnięta panewka może to być padnięte sprzęgło albo dwumas o czym świadczy opisywane przez ciebie objawy

nieciagnal do przodu
jak zmieniam biegi to dziwnie szarpie po puszczeniu sprzegla ale jak sie wkreci na obroty to przestaje
po prubie ruszania wpada w mocne wibracje ale tylko do pewnych obrotow
co moze byc tego przyczyna:
- uszczelka pod głowica
Nie bo nie opisujesz płynu w układzie chłodzenia ani w silniku płynu chłodzącego.
- zawory
tak ale wówczas auto pokazuje brak ciśnienia w silniku lampką na tablicy, a u ciebie nic takiego nie wystąpiło.
- czy siweca ktoras padla
To na pewno nie jest przyczyna , świece w dieslu spełniają rolę podgrzewacza zimnego silnika, po uruchomieniu auta nie pracują. Tak że to możesz spokojnie wykluczyć. Tak czy siak czeka cię holowanie do Polski albo naprawa w Niemczech a to już kosztuje. Powodzenia Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprawa w Niemczech a to już kosztuje

 

Nie polecam. Standardowo Abschlepp do serwisu za 150 euro a tam dopiero się dowiesz jak kasują. Ciągnij do kraju, nie widzę inaczej. Co do samej awarii to za mało danych podałeś aby chociaż w przybliżeniu Cię nakierować. Jaki to stukot? Jaki rodzaj, jakie tempo stukania, z jakich okolic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem z moim passatem a nie moge napisac nowego tematu wiec pisze tu , mianowicie odpaliłem dziś auto i słychać stukanie w silniku ,tak jak by gdzieś z góry silnika , dodam ze autko trochę stało nie odpalane ale w czesniej nic takiego sie nie działo jestem załamany prosze o pomoc posiadam passata b3 2,0 16v DOHC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie wlasnie dopadla mnie awaria i niebardzo moge sobie poradzic aby okreslic o co chodzi

passat stoi na stacji cpn w niemczech

w czasie jazdy zaczol przerywac tzn. delikanie sie dusic lub tez nieciagnal do przodu po zjezdzie na cpn nie zasiwcila sie zadna kontrolka ani nic jak zmieniam biegi to dziwnie szarpie po puszczeniu sprzegla ale jak sie wkreci na obroty to przestaje jak podnioslem maske i zapalilem silnik wydaje z siebie odglosy jakby to byl diesel z jakiegos cignika i po prubie ruszania wpada w mocne wibracje ale tylko do pewnych obrotow, płyn chlodzacy nie wyciekł ani kropelki, oleju tez nie ubylo jedynie co zdazylem zauwazyc to tak jakby nie trzymal tempreatury bo zanim sie zatrzymalem temp. z 90stopni spadla do tak mniej wiecej 75stopni a i jak odkrece korek wlewu oleju to z silnika dochodzi bardzo mocny odglos jakby tam naprawde jakis silnik z traktora byl a nie passacika

co moze byc tego przyczyna:

- uszczelka pod głowica

- zawory

- czy siweca ktoras padla

POMOCY auto stoi na CPN i niewiem jak mu pomuc

 

a może to wina przestawionego rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem rozrząd był niedawno wymieniany z pompą wody .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może to wina przestawionego rozrządu?

 

A patrzyłeś na datę wpisu tego postu? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrzylem , ale nie wiem dlaczego nie moge załozyć nowego tematu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak patrzylem , ale nie wiem dlaczego nie moge załozyć nowego tematu :/

 

Spoko - w dobrym temacie sie wpisałes :D A czemu nowego założyć nie możesz - poczytaj regulamin dotyczący nowych użytkowników. Poza tym - skoro są tematy o stukach z silnika, wiec dopisujesz się w istniejącym wątku a nie zakładasz nowy temat :D

A moja poprzednia wypowiedź dotyczyła tego, kto widnieje w okienku cytatu, jak autor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni borykam się z dziwnym stukaniem na zimnym silniku,problem ustaje gdy auto dobrze się rozgrzeje. Szczególnie słychać to na biegu jałowym i gdy auto schodzi z obrotów,dodam że prócz stukania nic się nie dzieje,auto nie traci mocy itp. Sprawdzone i wymienione zostały rzeczy :

-sprawdzony rozrząd

- zmierzona kompresja

- nowe swiece

-nowe popychacze zaworowe gdyż je obstawiałem

Teraz zastanawiam się nad luzem tłoka bo już mi nic zbytnio do głowy nie przychodzi ,czytając wypowiedzi na ten temat może to być własnie tłok. Zastanawiam się teraz czy remontować ten silnik czy skupić się nad swapem na np: 1,8 T ,tylko czy opłacalny jest swap na wyżej wymieniony silnik? robił to może ktoś z takiego silnika?.Teraz gdy jest ciepło wiadomo szybciej te stukanie ustaje ale nie chcę aż mysleć co to będzie w sezonie zimowym.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i rady z waszej strony.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pv7FER-uL0U

 

Bardzo zbliżony odgłos stukania u mnie jak na filmiku

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu co może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz luz na lozysku napinacza

u mnie rabie na wolnych obrotach

dzis jak zdjelem paswk to czuc luz

 

sprawdzilem tez sprzegielko na alternatorze i o dziwo trzyma w 2 strony :dolamam

SKF jest i teraz nie wiem czy zostawic to tak czy ...

narazie spryskalem smarem sylinonowym -moze pusci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego te dziwne stukanie ustępuje gdy silnik dobrze się zagrzeje, powinno cały czas stukać jeśli to by były luzy na alternatorze lub na łożyska napinacza

Edytowane przez mshk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie podpięcie się pod temat ale sprawa jest bardzo pilna. Od jakiegoś czasu w moim passacie b4 1.9 td aaz słychać dziwne stukanie. Do dziś bylem pewny że to koło pasowe wału ale jak się okazało koło jest okej. Tu zaczyna się problem ponieważ nie mam pojęcia co to jest. Słychać to na ciepłym i na zimnym silniku. Znalazłem filmik na którym stuka dokładnie tak jak u mnie. Czy ktoś może miał taką sytuację i poratowałby pomocą? Pozdrawiam.

 

 

Filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sprzegielko na alternatorze

u mnie kiedys to tak klekotalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności