Skocz do zawartości
luccass

1.9 TDI miękki pedał sprzęgłą

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki sam prem. jechalem na tempomacie 160 km/h. ok. 3oo km. po zatrzymaniu, pedal sprzegla "uciekal", uniemorzliwiajac zmiane biegow. przed daniem sie do mechanika chcialbym sprawdzic poziom plynu. nie wiem jednak jak to zrobic. prosze o pomoc.

Siema,

zbiorniczka wyrównawczego płynu hamulcowego musisz szukać w okolicach ścianki grodziowej, miedzy silnikiem a akumulatorem. Żeby go dokładnie zobaczyć i sprawdzić płyn, najlepiej zdemontować przewód, na którym jest zamontowany przepływomierz powietrza.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie jestem po wymianie wysprzęglika,

zobaczymy czy bedzie lepiej,

stary był mokry,

kupiłem SACHS w IC.

robota 40 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja terz dzis wymieniłem wysprzęglik stary terz był mokry

i jest ok

 

---------- Post added at 18:55 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

 

Witam.Jestem świeżo po wymianie kpl sprzęgła w ASO.Wymianie uległ też wysprzęglik.Po odebraniu auta zauważyłem że podczas zmiany biegów w momencie wysprzęglania słychać krótki świst i czuć mrowienie na pedale sprzęgła.Parę dni pózniej pojechałem do serwisu z pytaniem czy to normalne?Pracownik wsiadł,przejechał się i stwierdził że wszystko ok.Dodał też że ten typ tak ma i że producent dopuszcza występowanie takich objawów.Pytanie do Was - czy ten typ tak ma,czy serwis robi mnie w ......?

ja terz mam ten świst ale u mojego kumpla jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem stan plynu hamulcowego. Okazalo sie, ze jest peen zbiorniczek (az po korek). Ma to prawdopodobnie zwiazek z wymiana klockow hamulcowych. Znajomy mechanik twierdzi, ze to tez moglo byc przyczyna "uciekania sprzegla". samochod stal dobe. dzisiaj przejechalem nim 5 km po miescie. na razie wszystko gra. Niebawem wybieram sie w dluzsza trase i mam pewne obawy. Ps. podziekowania dla lukasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Jestem świeżo po wymianie kpl sprzęgła w ASO.Wymianie uległ też wysprzęglik.Po odebraniu auta zauważyłem że podczas zmiany biegów w momencie wysprzęglania słychać krótki świst i czuć mrowienie na pedale sprzęgła.Parę dni pózniej pojechałem do serwisu z pytaniem czy to normalne?Pracownik wsiadł,przejechał się i stwierdził że wszystko ok.Dodał też że ten typ tak ma i że producent dopuszcza występowanie takich objawów.Pytanie do Was - czy ten typ tak ma,czy serwis robi mnie w ......?

o sowie pisałem w innym temacie.

Ja już na niej zrobiłem 35 tyś i luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie; czy nadmiar plynu hamulcowego (pod sama zakretke) mozy byc przyczyna miekkiego sprzegla. Znajomy mechanik twierdzi, ze tak, chociaz ja mam watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadmiar raczej nie.

Dziś testowałem auto na autostradzie,

160 do 180 przez dłuższy odcinek i wszystko gra,

chyba ta wymiana wysprzęglika pomogła. nic złego teraz się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a zmieniłeś wysprzęglik ? mi to pomogło a może masz zapowietrzone sprzęgło

ja odpowietrzałem 3 razy i dopiero mi pomogło i płynu terz mam na ful

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a zmieniłeś wysprzęglik ? mi to pomogło a może masz zapowietrzone sprzęgło

ja odpowietrzałem 3 razy i dopiero mi pomogło i płynu terz mam na ful

 

wymieniłem wysprzęglik

i na 100% opisywana usterka to własnie wysprzęglik

Kupiłem Sachs w IC i gra!

chodzi sprzęgło jak złoto!

koszty śmieszne

120 zł wysprzeglik robota 50 zł

radość bezcenna

za resztę się nawaliłem piwem :) jak zawsze zresztą

dodam że żaden z moich mechaników nie wierzył ze to moze być wysprzeglik!

że to nie mozliwe bo co ma prędkość do wysprzęglika

a jednak ma.

teraz działa auto bez zarzutu

230 tyś na blacie i jade dalej, najmniej awaryjne aut jakie miałem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatam ja mam problem z tą złączką do wysprzeglika,wycieka przez nia płyn.no i trudno to gdziekolwiek kupić,w aso 350 zl za calość,może ktoś wie gdzie taką złączkę idzie dokupić??szukałem na giełdzie i szrotach ale lipa28072011235.jpg[ATTACH=CONFIG]68465[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]68466[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam właśnie temat tej "złączki" szukałem wszędzie, chcąć zaoszczędzić kupiłem mufę i nypel od przewodów hamulcowych i wytoczyłem sobie taką złaczkę wsuwaną w wysprzęglik zadziałało idealnie ale podczas wymiany zacisnąłem przewód elastyczny kluczem aby płyn nie uciekał i go uszkodziłem :dolamam Więc zamówiłem w ASO nowy przewód razem z tą feralną koncówką aluminiową lecz niestety czekam już prawie tydzień a auto stoi. Nie wiem dlaczego tak długo może ciągną to z Poznania od Kulczyka a on sprzedał interes do VW i dlatego mają jakieś zawirowania. Kupno ze szrotu załatwia sprawę tylko na jakiś i chyba warto odżałować te 350zeta i dalej latać.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odebrałem dzis z ASO zamówiony przewód sprzęgła i jakie było moje zdziwienie jak pan położył na ladzie inny przewód anieżeli ten który był w moim aucie. Przewód zakończony był odrazu aluminiowym wtykiem z dużym okrągłym pierścionkiem, ja miałem zakonczony tulejką z gwintem i to wkręcone w aluminiowy zaworek taki jak na fotografii powyżej. Sprzedawca powiedział mi że od 1998 roku nie byłe innego przewodu anieżeli ten co mi proponuje. Po małej przepychance słownej poszedł na zaplecze i przyniósł przewód dokładnie taki jaki miałem zamotowany w moim ATJ twierdząc że w ATJ nie ma tego zaworka, występuje on w AJM. Proszę kolegów o weryfikację tego stanu. Dodam tylko że ten przewód z zaworkiem kosztuje 250zł a ten bez 330zł Hmm... Coś mi tu nie pasuje.

pozdrawiam i liczę na wasze wypowiedzi w tej sprawie.

 

nr części którą kupiłem - 8E1 721 460 C

Edytowane przez BIGjack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś rano wsiadłem do paszczaka i ku mojemu zdziwieniu sprzegło zrobiło sie miekkie a przy ruszaniu problem, tak jakby sprzegło się slizgało, ledwo brało i tak jakby pedał drżał. Na 1 biegu to tragedia, na wyzszych podczas jazdy juz az tak tego nie czuć, ale po dodaniu wiecej gazu ślizga się. Czy to możliwe ze tak nagle siadło sprzegło?? Jak myslicie co to moze być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności