Skocz do zawartości
Angel1989

Dzwoniące Turbo. Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś roku czasu słyszę jak mi turbo dzwoni , czy dobiega juz jego koniec ???? A skąd wiem ze to turbo?? Ponieważ ostatnio autko dwa razy przeszło w tryb awaryjny i turbo przestało pompowac w tym czasie nie było słychać dzwonienia,po zgaszeniu i powtórnym odpaleniu autka turbo zaczło pompować i było słychać dzwonienie. Znajomy mechanik odpioł jakiś wężyk i turbo przestało działać oraz nic nie dzwoniło po podpieciu go turbo działało i brzęczało.Turbo lepiej wymienic na nowe czy oddac do regeneracji,proszę o podanie kosztów jakie są związane z tymi rzeczami. Pozdrawiam i proszę o nie usuwanie tematu poniewaz nie znalazłem interesujących mnie informacji.

Edytowane przez Angel1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może dzwonić Ci plecionka lub wkład katalizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciesz to by dzwoniło ciągle a mi dzwoni tylko gdy turbo działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie turbiny i jej regeneracji odwołuję do poniższej lektury.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4086

Maxdax dobrze podpowiada sprawdź złącze elastyczne.

A tak a odnośnie turbiny to czy ty wiesz kiedy ona działa a kiedy nie?

Dobrze pomyśl i nie pisz bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób to sprawdzic trzeba to odkrecic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób to sprawdzic trzeba to odkrecic??

Po prostu zobacz czy nie jest to miejsce czy nie jet złącze okopcone lub pęknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki a propo okopcenia to na turbinie widac ze jest okopcona w miejscu gdzie wchodzi ten gruby gumowy wąż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz podzespoły. Masz sprawdzić samo złącze tzw. " plecionkę" czy nie jest okopcona ewentualnie pęknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ta plecionka jest od strony katalizatora a mi chodzi o taka rure gumową co wchodzi od przodu do turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rurka nie będzie wprowadzała w drgania układu wydechowego. Dodatkowo możesz sprawdzić szczelność dolotu na odcinku turbo- intercooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skad tam wzioło sie te okopcenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okopcenie w okolicy złącza elastycznego powstaje na wskutek pęknięcia samego złącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale skad tam wzioło sie te okopcenie

wywalaj turbinę co by nie było. Wyjęcia nie unikniesz bo tryb awaryjny to minimum zastałe kierownice jak wyjmiesz to będziesz wiedział czy turbina tylko do czyszczenia czy do wymiany oraz skąd brzęczenie. Szkoda czasu na szukanie przyczyny bo jeśli nawet to brzęczenie to nie turbina to i tak kierownice trzeba czyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w moim przypadku byl walniety N75 po wymianie wszysko wróciło do normy na kazdym biegu sprawdzałem autko chyba juz z 10 razy do 4500tys obr i wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności