Skocz do zawartości
maluch

jaka głowica do 1,8 t AWT

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy mam takie pytanie padła mi głowica w aucie silnik 1.8 turbo oznaczenie AWT i ciężko taką znalezć czy orientuje sie ktoś z jakiego innego silnika pasuje głowica do awt? dzięki za podpowiedz pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słowo klucz, które Cię interesuje to large port albo small port. Wiem, że ze wzdłużnych large porty to AEB i ADR (ale druga ma inne wałki bo to wolnossący). AWT, APU to small port. O ile nie planujesz żadnych modyfikacji, to APU... Jeśli ADR to jeszcze kolektor ssący potrzebny będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mozesz puścić cynka na mój nr 605 10 30 99 oddzwonie bo widze ze kumasz baze chciałbym coś zapytać .

 

---------- Post added at 11:48 ---------- Previous post was at 11:22 ----------

 

czyli pasowac będzie apu? podobno różnica tkwi w zmiennych fazach i jakimś jeszcze zaworze przy głowicy ale niewiem ile z tego prawdy. ???? dzwoniłem do jakiegoś gościa z aukcji z allegro mówił ze od aeb nie pasuje do awp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak pracują zmienne fazy w AWT. W każdym razie nie są kontrolowane przez sterownik, więc może to mieć jakieś szczątkowe znaczenie albo ogólnie jest to bajka (nigdy nie rozumiałem tych kosztownych wymian napinacza za 1600 zł, ale z drugiej strony nigdy nie miałem też z nim problemów...).

 

dzwoniłem do jakiegoś gościa z aukcji z allegro mówił ze od aeb nie pasuje do awp.

 

Jak napisałem Ci wcześniej AWT ma wąskie kanały, więc jak założysz głowicę od AEB to i kolektor ssący trzeba będzie wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności