Skocz do zawartości
Navkol

Guzik tylnej klapy obok guzika od wlewu

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na boczku drzwi kierowcy poniżej sterowania szybami mam 2 guziki:

1 od wlewu paliwa (działa normalnie)

2 z piktogramem tylnej klapy.

I jak nacisnę (pociągnę) ten z klapą to nie ma żadnej reakcji :zdziwko:

Czy tak powinno być czy coś mam nie tak jak powinno :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej tak być nie powinno. Jak naciskasz (bądź ciągasz) - bo nie wiem w końcu czy masz guzik czy "wajchę" (bo dziwnie to opisałeś:nacisnę/pociagnę), to powinno to zwolnic zamek w klapie, zeby można było ją swobodnie podnieść - no tak na chłopski rozum kombinując. :cisza::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz obok drugiego guziczka zamek? Jak masz - przekręć go. Ten guzik otwiera klapę tylną. Ale jak zablokowałeś go kluczykiem, to nic się nie otworzy.

 

A jak się nie otwiera, to zonk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak naciśniesz zamek tylnej klapy to nic się nie dzieje dopuki nie pociągniesz za klamkę w klapie tulnej,jak pociągniesz i z powrotem zamkniesz to powinna się zamknąć i znowu tym przyciskiem od środka otwierasz ,zaznaczam że działa zamykanie klapy jak wszystkie drzwi są zamknięte oprócz pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 z piktogramem tylnej klapy.

I jak nacisnę (pociągnę) ten z klapą to nie ma żadnej reakcji :zdziwko:

 

Ten przycisk działa w ten sposób, że daje możliwośc jednorazowego otwarcia klapy, gdy zamek w klapie jest ustawiony w pozycji "zamknięta/zablokowana". Zamek w tej pozycji powoduje, że "klamka" (dokładnie przycisk w "klamce") nie powoduje odblokowania rygla w klapie.

 

Jeżeli zamek w klapie jest w tej pozycji to:

a) klapę można otworzyć kluczykiem

b) można ją odblokować z pilota (naciskasz dłużej środkowy przycisk w pilocie - nie wiem czy w każdym pilocie jest, migną kierunki - klapę można otworzyć za "klamkę")

c) można ją odblokować tym przyciskiem przy kierowcy (naciskasz przycisk - idziesz do klapy - pociągasz za "klamkę" klapy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX za podpowiedzi. Jutro rano sprawdzę :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności