Skocz do zawartości
maciek-s

Nie działa lewa przednia szyba - słychać tylko tyknięcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Naprawiałem zamek lewy przedni - zimny lut przy mikrowłączniku od zapalania lampki otwarcia drzwi. Przed naprawą, po za w/w usterką wszystko działało. Po naprawie przestało działać podnoszenie i opuszczanie lewej przedniej szyby - słychać tylko cykcięcie i widać przygaśnięcie lampki oświetlenia. Centralny działa, pozostałe szyby działają, z tym że w prawej przedniej, nie zawsze zadziała ręczne podnoszenie lub zadziała z opóźnieniem. A jeśli opuszczam i podnoszę prawą szybę, prawym przyciskiem to działa bez zarzutu. Sprawdzałem Vagiem moduł komfortu, w blokach pomiarowych widać jak zmieniają się wpisy: [ręczny opuszczanie] / [szyba stoi - nie dosłownie, użyty jest tam inny wyraz/y] / [ręczne podnoszenie].

Czyli moduł komfortu widzi, że włączniki sterowania szybami załączają daną funkcję.

Mam ustawione domykanie szyb z pilota i 3 szyby otwierają się i zamykają, a lewa przednia nie drgnie.

Co może być przyczyną, że słychać tyknięcie, a szyba stoi, no i ta prawa, ręczne podnoszenie? Czy to wina sterownika J386?

Na Vagu brak błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt z kolegów się z tym nie spotkał, więc napiszę jak rozwiązałem problem. Odkręciłem silniczek, wyczyściłem komutator profilaktycznie - nie był mocno zabrudzony, nasmarowałem ośkę ślimaka i zadziałało. A co do szyby prawej to problem był w tym, że przy składaniu panela sterującego szybami, źle ustawiła się ta "guma" z przyciskami zwierającymi i nie za każdym razem stopka przycisku łączyła na płytce drukowanej. Po kilku próbach i właściwym złożeniu - działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności