Skocz do zawartości
rafael85

Subwoofer w bagazniku - instalacja

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

 

Jezdzac juz pare miesiecy smoim paskiem i sluchajac muzyki na seryjnym w miare dobrym sprzecie, postanowilem polepszyc ten dziek montujac dodatkowo subwoofer w bagazniku. I tu napotkalem maly problem... otuz w jaki sposob pociagnac przewody od radia do bagaznika??!! :looka: Slyszalem ze najlepiej je puscic srodkiem, przy skrzyni biegow... Natomiast ktoredy przeciagnac przewody pod wzmacniacz do akumulatora i co mam pozdejmowac zeby niczego nie polamac przypadkiem? :/ Jakie zalozyc bezpieczniki przy akumulatorze jak mam 300W wzmacniacz, jakiej grubosci przewody i jakiej pojemosci najlepiej zamontowac kondensator??

Jesli ktos ma w tym jakies doswiadczenie bardzo prosze o POMOC! :( Nie znam sie na tym zbytnio, wiec prosze o jak najwiecej wskazowek!!!! Adresy stronek internetowych z taka instalacja subwoofera mile widziane;) Pozdrawiam i dziekuje za kazda informacje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nexus6

rafael85, najważniejsza zasada - nie puszczać razem przewodów sygnałowych i zasilających;

najlepiej puscic zasilanie jednym z progów, sygnał drugim progiem lub środkiem

kabelek "remote" też puścić z kablami zasilającymi ! :ok:

 

co do przekroju kabli to podaj typ wzmacniacza oraz wartość zastosowanego w nim bezpiecznika - wtedy coś się poradzi

 

kondensator się stosuje jako dodatkowe źródło ładunku elektrycznego przy systemach powyżej 500 W RMS (zazwyczaj 1 F na 500 W RMS)

kondensator nie jest panaceum na kiepskie zasilanie wzmacniacza/y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kable sygnalowe mam puszczone tunelem srodkowym a kable zasilajace prawym progiem. Bezpiecznik przy akumulatorze oraz masa wzmacniacza w bagazniku wzieta od sruby z uchwytu na linki mocujace. Uchwyt ten znajdziemy w bagazniku przy kanapie, przynajmniej u mnie tak jest.

Pamietaj, ze kabel zasilajacy musi miec odpowiednia grubosc, nie moze byc za cienki. U mnie gosci kabel 16mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUBWOOFER BLAUPUNKT GTB 300 High Power - 750 W, wersja 2006.Średnica 300 mm

 

Moc maksymalna 750 W

Moc sinusoidalna 250 W

Ciśnienie akystyczne 91 dB (2.83 V/m)

Pasmo przenszenia 35 - 500 Hz

Impedancja 4 Omy

 

Wzmacniacz BLAUPUNKT GTA 2 Special

 

Liczba kanałów: 2/1, klasa A/B

Moc maksymalna@4 Om 2x110 / 1x375 W

Moc maksymalna@2 Om 2x170 W

Moc sinusoidalna@4 Om 2x55 / 1x170 W

Moc sinusoidalna@2 Om 2x85 W

 

A ktoredy Kuba poprowadziles przewody zasilajace z akumulatora do wnetrza pojazdu? Jest tam jakis tunel czy cos w tym stylu? Czy musze demontowac cala deske rozdzielcza? :/ Az sie boje do tego zabierac:ppp

Czy kable zasilajace 10mm^2 a sygnalowych 2,5mm^2 beda odpowiednie? bezpiecznik 30A? Czy inwestowac w dobrej marki przewody(jak tak to jakiej?) czy kupic jakies w pierwszym lepszym sklepie elektronicznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja puściłem kable od akumulatora przez zaslepke z prawej strony pod maską chyba wchodzi ta zaslepka linka predkosciomierza nie pamietam dokładnie (okolice zbiornika z płynem hamulcowym PASSAT b4). Od wewnatrz zdemontowalem tylko zaslepke i tablice z bezpiecznikami 2 wkrety i mielam kabelek juz w kabinie.Potem lewym progiem do bagaznika.

Czas roboty 20 minut.

Pozdrowionka i Pozwodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nexus6
Czy kable zasilajace 10mm^2 a sygnalowych 2,5mm^2 beda odpowiednie? bezpiecznik 30A? Czy inwestowac w dobrej marki przewody(jak tak to jakiej?) czy kupic jakies w pierwszym lepszym sklepie elektronicznym?

 

zbudowany system audio będzie grał tak jak jego najsłabszy składnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam puszczone w progach po 2 stronach,kabel grubszy z 5mm i chodzi już 4 lata i nic nie przygasa,nie trzeba zdejmować deski rozdzielczej ,musisz puścić przez gumy które łączą ścianę grodziową,potrzebujesz 2 czincze,kabel zasilający.Jak chcesz podłączyć do ori radia to musisz dokupić kostkę z wyprowadzeniem na 4 czincze ,do 2 podłączasz i hula :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kable zasilajace od akumulatora mam puszczone przy uszczelce kolo przewodow klimatyzacji, wymaga to tylko demontazu schowka pasazera, zaden klopot. Nie warto oszczedzac kazdego grosza na kablach bo one tez cos znacza. Bezpiecznik musisz wyliczyc sobie na podstawie sprzetu, ktory posiadasz/pragniesz zainstalowac.

U mnie siedzi bezpiecznik 100A a elementy sa marki DLS - to w odpowiedzi na zapytanie o marke kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kabel zasilający mam puszczony przez tą skrzynkę co jest komp :) dalej lewym progiem a sygnał prawym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors

No dobra Panowie a którędy najprościej w B3 przebić się z przewodami zasilającymi pod maske?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. tak jak na zdjeciu, patrząc od przodu, po prawej stronie za zbiornikiem wyrównawczym jest zaślepka, i można sie przez nią przebić z kablami. Ja tak mam puszczone, później lecą prgiem do kuferka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors
Np. tak jak na zdjeciu

Dzięki super. Troszkę się z tym namęczyłem i żeby nie odkręcać zbytnio wpadłem na pomysł z drutem :] , oplątałem przewody i delikatnie ciągnąc przez otwór w kierunku silnika ukazały się moim oczom :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności