Skocz do zawartości
kaziuthc

Ogrzewanie postojowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy użytkownicy,

czy możecie polecić jakieś dobre ogrzewanie postojowe pod zapalniczkę?

Przymrozki już atakują i trzeba się odpowiednio przygotować.

 

Przeglądając aukcje znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/mini-webasto-ogrzewacz-dmuchawa-programator-i1265485071.html

 

Jak myślicie, zda to egzamin? Jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojęcia jak to się sprawdzi, ale jak kupisz coś takiego to daj znać jak to się sprawuje, bo sam jestem ciekawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator 5Ah i 150W mocy, to wg moich obliczeń powinno działać najwyżej 24min.

Wnętrza na pewno nie ogrzeje, pytanie czy chociaż szybę rozmrozi.

 

Dla porównania Webasto ma 5kW mocy grzewczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontuj webasto! nie sa juz takei drogie części w granicach 400 zl kupisz komplet uzywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiś przykład?

Za 400 to raczej nic kompletnego nie kupisz.

 

Z dedykowanym uchwytem do AVF,AWX,AVB:

http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl1-9tdi-webasto-i1255543014.html

niesetety bez kabla

Te wygląda na kompletne:

http://allegro.pl/ogrzewanie-webasto-diesel-kompletne-z-kostkami-i1262724633.html

Cena odpowiednio wyższa.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden problem, też sprawdzałem na allegro - 90% do silników tdi...

Wychodzę z założenia, że na gaz to się ma kuchenkę, na ropę ciągnik, a na benzynę samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wychodzę z założenia, że na gaz to się ma kuchenkę, na ropę ciągnik, a na benzynę samochód.

 

Czyli 90% właścicieli popełniło błąd.

Opowiadaj dalej takie frazesy (w zimnym samochodzie) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jeden problem, też sprawdzałem na allegro - 90% do silników tdi...

Wychodzę z założenia, że na gaz to się ma kuchenkę, na ropę ciągnik, a na benzynę samochód.

 

To widać ja mam wszystko odwrotnie, bo kuchenkę mam na prąd, na gaz centralne ogrzewanie, auto na ropę, a ciągnika kurde nie posiadam wogóle....

Co za różnica jak masz zasilane auto? Grunt, żeby auto było sprawne technicznie i wtedy nie ma znaczenia czym jest zasilane, miałem i na gaz i kupę benzyn i dwa diesle, każdy ma swoje jakies tam plusy i wady-wybieram co mi pasuje aktualnie i się cieszę, a nie opowiadam, że to czego akurat nie mam to bee, a to co mam to super.

 

Co do tego urządzenia z aukcji to na chłopski rozum to chyba cena mówi sama za siebie-wątpię, żeby to się nadawało do celu do jakiego niby jest przeznaczone, Bo jak takie maleństwo na 12v może nagrzać auto na mrozie. No ale załóżmy, że ogrzeje-zapewne bateria po jednym nagrzaniu wymagać będzie naładownia, więc trzeba będzie to wyciągnąć z auta i dać do naładawania na 12-14 godzin jesli z sieci będziemy ładować. Potem trzeba będzie znów dac to do auta...Chyba za dużo zachodu jak na nie pewność rezultatu jak dla mnie. Ale może ktoś kupi i przetestuje ?:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tezbym był ciekaw jak działa to mini webasto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecydujesz się an kupno i zamontujesz,to koniecznie napisz jak działa,bo sam zastanawiam się nad czymś podobnym do swojego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej późno, niż wcale.

Pod maskę mojego gnojowozu trafił piecyk:

20101002060.jpg

 

Mam nadzieję, że zdążę przed śniegiem ;-)

Edytowane przez 0x7B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się po ten wątek.

Chciałbym poprosić o poradę jak mogę zdiagnozować webasto wymienione w temacie. silnik tdi . Chciałbym zapytać jak połączyć się za pomocą interfejsu vag kkline ( vag-com) z webasto thermo top T, ( wiem że temat był często poruszany ) podobno trzeba z zółtym kabelkiem tak jak pisze forumowicz kamil0741. ( viewtopic.php?f=139&t=494644)

"z pinu 7 do zółtego kabelka diagnostycznego który znalazłem przy bezpiecznikach. Tak zrobiłem.

z pinu 4 i 15 do masy

z pinu 16 do plusa akumlatora". Lecz program Webasto thermo test 2002, nie wykrywa mojego urządzenia. Może polecicie inny program.

Edytowane przez castokars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności