Skocz do zawartości
filip141

Sprężyny... jak to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Zakręty połyka

połykanie zakrętów to nie tylko kwestia obniżonej zawiechy... mój na normalnej też połyka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PRZEMO84 a masz wsadzone same sprężyny czy też i amortyzatory??

same sprezyny bo byloby za twardo na rodzinny samochod

Ta wtyka pod zderzakiem to grzanie silnika?

jeszcze tego nie rozgryzlem ale trzzeba to sprawdzic bo zima idzie a poprzedni wlascicel twierdzil ze to wersja skandynawska takze moze to oto chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się pod temat mam pytanie (przeszukalem juz 26 stron tematow) czy sprezyny z b3 przod beda pasowaly do b4 ? czy sa jakies przeciwskazania techniczne?

 

Z tego co widze duzo aukcji posiada opis sprezyn przod b3 b4.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinając się pod temat mam pytanie (przeszukalem juz 26 stron tematow) czy sprezyny z b3 przod beda pasowaly do b4 ? czy sa jakies przeciwskazania techniczne?

 

Z tego co widze duzo aukcji posiada opis sprezyn przod b3 b4.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

to chyba sam sobie odpowiedziałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3 i B4 to prawie to samo. Ale jak niektórzy zakładają z Golfa to jest to niepoważne. Golf jest sporo lżejszy. A sprężyna chociaż by miała tą samą liczbę zwojów, grubość, długość, to i tak może być inna. Bo nie tylko to świadczy o wytrzymałości materiału, tylko przede wszytkim zastosowany stop i proces technologiczny (obróbka mechaniczna, cieplna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w B4 założone z przodu sprężyny z golfa III i jest ok. Co prawda poszedł jakieś 15 mm niżej ale jest bardzo dobrze. Odboje górne założyłem od b3 bo są trochę inne i lepiej pasowały, ale na ori odbojach też by nie było źle. Tyłu zakładać nie polecam, szczególnie do kombi, bo zbyt znacząca różnica mas, ale przód wychodzi podobnie bo w paskach i golfach te same silniki montowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tyłu się nie wypowiadam ale u mnie na sprężynach od golfa 1.8 leży tak jakbym sobie tego życzył . ale do 15" i wysokości opony 50 musiałem dać w sprężyny gumę usztywniającą niby a u mnie spełnia funkcje podniesienia o centymetr bo haczył o ranty nadkola przy skręcaniu , ale ranty nie były ani zaklepane ani wyciągnięte.

Pewnie jak bym miał dobrą zawieche z tyłu i obniżona na dodatek to bez dodatkowej gumy było by idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam dylemat i nie moge znalezc odpowiedzi. Czy sprezyny od 3B roznia sie srednica od 3BG? Głownie chodzi mi o 2001 rok. Czy juz w FL jest inna srednica sprezyn czy dopiero zmiany te nastapily w rocznikach 2003? Ktos moze w temacie? Dzieki Wielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ten dział kolego, szukaj w b-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ori sprężyny tył w sedanie są z cieńszego drutu. w swoim sedanku mam z kombi i jest bajkowo. z sedana do kombi nie polecam zamiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprężyny sportowe a amortyzatory normalne Bilstein... Moim zdaniem jest ok, troszkę obsiadł ale nie szalenie, tak w sam raz i na komfort nie ma co narzekać. Jest sztywniej i trochę pewniej, nie buja tak na dziurach i ładnie łapie zakręty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat b3 i b4 w zawieszeniu na przod roznia sie tylko poduszkami, na tyle tez jest to samo jedynie combi a sedan jest roznica w twardosci.Ja mam w swoim b3 zalozonego kita z b4 -50/-50 FK comfort jazdy 4- ,ale za to ladnie trzyma sie drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności