Skocz do zawartości
mlody112

Szumi przy dodaniu gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim pasku 1.9 tdi afn przy dodaniu gazu miedzy 1500 a 2000 obrotow wydaje dziwny dźwięk jak by coś tarło nie wiem jak to określić szumi takim metalicznym dźwiękiem.Mieliście może taki przypadek??

 

P.S Wszystkie przewody sprawdzałem są całe i nie mam klimy

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. więc się podłączam do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też coś takiego występuje, ale troszkę z innej przyczyny - u mnie takie metaliczne szumienie pojawia się jak przekroczę 100 km/h. Obroty silnika nie mają na to wpływu, bo stojąc w miejscu i kręcąc wysoko nie słychać czegoś takiego. zauważyłem że ma luźne plastiki pod silnikiem (te osłony). możliwe jest że to wiatr tam tak hula i wydaje metaliczny świst?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdźcie sobie czy nie macie ubytku w płynie od wspomagania ja też miałem podobne dźwięki a po uzupełnieniu jest cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynu do wspomagania mam na max więc to odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem....ale u mnie odpale autko, ruszam....i tylko przy dodawaniu gazu glosny pisk. Jakas nieszczelnosc?? na zewnotrz bardzo glosno to slychac i dochodzi on lewego przodu. macie jakies pomysly??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wcześniej już pisałem ale mój post wyparował-przy rozgrzanym silniku Przy ostrym dodaniu gazu(4500-5500 obr.) i odpuszczeniu gazu na biegu przez króciutką chwilę słychać jakby metaliczny zgrzyt bądź tarcie,przy spokojnym wchodzeniu w obroty i odpuszczeniu gazu tego dźwięku nie ma chodzi o 1.8T AWT czy ktoś wie co to może być:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może szumią wam rolki paska wieloklinowego napędzającego alternator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wcześniej już pisałem ale mój post wyparował-przy rozgrzanym silniku Przy ostrym dodaniu gazu(4500-5500 obr.) i odpuszczeniu gazu na biegu przez króciutką chwilę słychać jakby metaliczny zgrzyt bądź tarcie,przy spokojnym wchodzeniu w obroty i odpuszczeniu gazu tego dźwięku nie ma chodzi o 1.8T AWT czy ktoś wie co to może być:dupablada
jasnowidzem nikt tu nie jest moze podejdz do auta dodaj gazu na lince lub ktos ci pomoze i sluchaj skad ten dzwiek dochodzi wtedynapewno ci pomozemy :)))))

 

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 20:00 ----------

 

Panowie może szumią wam rolki paska wieloklinowego napędzającego alternator
jeden ma diesla drugi benzyne i akorat obaj ten sam problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się, ale...

 

Moj problem dotyczy raczej skrzyni biegów... w zakresie prędkości 75-85km jak chce jechać równo, a więc bez przyspieszania jak również bez zwalniania, to słychać delikatny pisk... zakładam że to skrzynia biegów, bo występuje to tylko na 5 biegu i przy równiej jeździe... Jak dodam gaz, albo ujmę już nie słychać...

 

Jakaś wizja? Jeżdżę z tym od maja tamtego roku jak kupiłem auto... wymieniłem sprzęgło (z innego powodu) i nic się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał Kelas73 viewpost.gif

Witam wcześniej już pisałem ale mój post wyparował-przy rozgrzanym silniku Przy ostrym dodaniu gazu(4500-5500 obr.) i odpuszczeniu gazu na biegu przez króciutką chwilę słychać jakby metaliczny zgrzyt bądź tarcie,przy spokojnym wchodzeniu w obroty i odpuszczeniu gazu tego dźwięku nie ma chodzi o 1.8T AWT czy ktoś wie co to może być:dupablada

 

jasnowidzem nikt tu nie jest moze podejdz do auta dodaj gazu na lince lub ktos ci pomoze i sluchaj skad ten dzwiek dochodzi wtedynapewno ci pomozemy :)))))

 

 

Jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział że samemu nie da się tego sprawdzić chyba że byłbyś pod maską w czasie jazdy...a pisze na forum bo może ktoś miał podobny przypadek i wie co to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany? Mi dziś się też to pojawiło. Zastanawiam się czy to nie turbina bo wcześniej miałem świst przy wchodzeniu na obroty a teraz rozpędzające się talerze. :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba i ja się dołączę. "Szum" powstaje tylko jeżeli spełnione są dwa warunki:

1. autko jest w ruchu

2. dodaje się gazu

Oddzielnie szum nie chce występować. Na mój prosty rozum musi to być powiązane albo z obciążeniem silnika, albo z elementami, które pracują podczas ruchu, a są uzależnione od "dostarczania paliwa" do silnika.

Chyba zacznę się poduczać mechaniki :wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem szum w moim starym pasku (3b 1.8T) i mam w obecnym (3bg 1.9 TDI)

to sie nie pogarsza cały czas taki sam odgłos wiec postanowiłem nie zawracać sobie tym głowy i zrobiłem już 20 000 mil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam- u mnie sie pojawilo - tylko przy dodaniu gazu szum - cot o może jeszcze być. Odpuszczam gaz i nie szumi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz uszczelke pomiędzy turbo a kolektorem wydechowym. U mnie była "wydmuchana", auto zbierało się dopiero przy dużym wciśnięciu gazu, a jak jechałem (powoli do około 20/30 km/h) wzdłuż muru czy budynków z otwartym oknem to odgłoś był taki jakbym jechał kosiarką. Otwórz maskę i podczas uruchamiania silnika zobacz czy ci spaliny spod turba nie lecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po ponad roku odkopię wątek :)

Niedawno kupiłem paska i również mam problem podobny do tych przedstawianych przez moich przedmówców...

Mianowicie podczas przyspieszania, gdy nadepnę pedał gazu słyszę delikatny jakby metaliczny świst/przedmuch... gdy trzymam stałą prędkość, to jest cisza. Podobnie na jałowym biegu. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale jak ruszam, to samochód wyczuwalnie muli...

 

Pojawiało się tutaj kilka propozycji rozwiązań, ale niestety nie jestem mechanikiem, więc jakby ktoś mógł mi wytłumaczyć, gdzie te "gumowe przewody" są i jak je sprawdzić. ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dodam, że silnik 1,6 101KM.

Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności