Skocz do zawartości
daffyx

jakie przewody zaplonowe do 2.3 v5

Rekomendowane odpowiedzi

witam , mam pytanie , jakie przewody zapłonowe do silnika 2.3 v5 170KM (azx) ?, na stronie NKG sa tylko do 2.3 v5 150KM .

 

P.S. Wymienilem juz potencjometr na padale przyspieszania, , przepustnice, przeczyscilem przeplywomierz (spacjalnym plynem ), wymienilem wlancznik swiatel stop. sprawdzilem czy nie ma wilgoci w skrzynce koputera . .... i nadal mam problem , w trakcie jazdy zapala sie lampka EPC i udcina pedal gazu , tzn do 3000 obrotow i dalej brak reakcji . komputer pokazuje tylko blad pedalu przyspieszania . juz nie wiem co mam robic wiec pomyslalme ze wymienie tym razem przewody zaplonowe . auto ma gaz BRC , wymienilem swiece na NGK vline 34 , wiec moze tym razem pora na przewody ????

 

wiec podsumowujac , jakie przewody , i czy wymiana cos pomoze ???

Edytowane przez daffyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze podobne bledy wyskakuja u innych :)....w moim przypadku tak jak pisałem wcześniej rozłączylem baterie na jakies 30 minut nastepnie na pojechalem na kompa i wyczyscili wszystkie bledy i zresetowali ustawienia przepustnicy i zrobili jej adaptacje... to wszystko.... a objawy mialem podobne....podczas jazdy zapalała sie esp i ecp i tracil na mocy az do jakichs 2000-3000 i tyle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"numeru" z odłączeniem baterii też juz próbowałem , wykasowałem błędy, wymieniłem przeustnicę i zrobiłem jej adaptację , pomogło to na jakieś 2000 tys km , ale problem powrócił. Ostatnio jednak kupiłem płyn do czyszczenia przepustnicy - spryskałem ją ostro wymieniłem filtr powietrza , wykasowałem po raz kolejny błędy i teraz jest spokój, zrobiłem około 500 km i nic sie nie dzieje auto idzie jak nowo narodzone , ale jeszcze nie popadam w euforię bo nie wiem czy to już koniec mojej udręki a wszystko przez ten przeplywomierz i to wszystko inne co wymieniłem nie było potrzebne - nie wiem ? - poczekamy zobaczymy -

 

Nadal pozostaje jednak aktualne pytanie p te przewody zaplonowe - - chciałem kupić jakieś dobre np NGK , ale nie wiem czy NGK nie robi do tego modelu , bo wszedzie widze tylko do modelu 2.3 v5 150KM , a może są takie same ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównując długość przewodów to nie sa takie same...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnawiam temacik, też jestem w trakcie poszukiwań dobrych przewodów zapłonowych do V5 150km Podrzuci ktoś jakieś linki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w serwisie - koszt ok 60zł za szt rok temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem w serwisie - koszt ok 60zł za szt rok temu
Troche drogo 300zł plus świeczki do tego...hmm ? A jak one wyglądają, to są takie czerwone z uchwytami do wyciągania tak jak w oryginale ? Może i warto a nie pier...ć się z tandetą i co rok wymieniać ?

 

A jakieś inne zamienniki warte polecenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewody full oryginał czerwone z uchwytami miałem wcześniej najprawdopodobniej ngk przez ok 3 miesiące po czym zaczęła przeskakiwać iskra na silnik - a kosztowały nie mało ok 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to NGK jest przereklamowane, skuszę się na oryginały jak będą kosztowały tak jak pisałeś ok 60zł za sztukę albo ostatecznie takie : http://allegro.onet.pl/przewody-zaplonowe-beru-vw-bora-golf-iv-2-3-v5-i1388654865.html Dość ładnie wykonane, zbliżone wyglądem do oryginału.

 

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 19:33 ----------

 

Przed chwilą otrzymałem informację z aso VW Poznań, cena za przewody wynosi po 80zł za sztukę, a oryginalne świece zapłonowe dedykowane przez ASO VW są po 72zł za sztukę! Komplecik bagatela 760zł ! Tanio to nie jest ale co przewodów to chyba się zdecyduję bo jednak oryginalne to oryginalne a te wszystkie ngk itp to wg. mnie wielki szajs!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności