Skocz do zawartości
Marsal

Podświetlenie wskaźnika dźwigni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie świeci mi żarówka podświetlająca aktualnie wybrany bieg w automacie B4. Po zdjęciu obudowy, na lewo od wybieraka jest tam żaróweczka w zielonej walcowatej oprawce. Czy należy wyjąć cały ten zielony plastik?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest w oprawce to przeważnie trzeba taką kupić w ASO ;) Albo próbować tą wyjąć i jakoś rzeźbić (włożyć) inną i polutować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to coś podobnego jak podświetlanie tylnej popielniczki to trzeba wyłuskać ten walec razem z bolcami od wtyczki potem wyciągamy te bolce wsuwamy nową żarówkę-są rowki na druciki żarówki które zblokują bolce-sama żarówka to raczej ta standardowa najmniejsza od podświetleń zegarów i tym podobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówka luźno w oprawce "kiwa się na boki". Jeśli ktoś wymieniał bardzo proszę o instrukcję jak to zrobić.

Pod oprawką jest wtyczka dostarczająca prąd do tej żarówki. Nie potrafię jej odłączyć. Blisko tego miejsca znajduje się również jakiś czujnik, który zmienia swoje położenie po przekręceniu zapłonu. Nie jestem pewny czy ten czujnik jest zintegrowany z wtyczką od zielonej tulejki będącej oprawką żarówki.

PS.

Na tym etapie chodzi głównie o to jak wyciągnąć z samochodu zieloną tulejkę bez robienia dodatkowych szkód.

Edytowane przez Marsal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najłatwiej wyjąć tą zieloną tulejkę-oprawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak najłatwiej wyjąć tą zieloną tulejkę-oprawkę?

Jeśli wypiąłeś wtyczkę i oprawkę masz luzem to delikatnie podważaj śrubokrętem lub nożem, można jeszcze pchać za bolce od elektryki ale...najlepiej daj fotę tej oprawki aby sie upewnić że ta tulejka naprawdę jest wciskana w oprawkę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli śrubka kiwa się na boki, tzn, że jest za mała, co niestety często się zdarza.

Zajrzyj do ASO, wydasz niewiele więcej, ale wszystko będzie pasowało.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko jest coś tam wyrzeźbić, kup nową oprawkę razem z żarówką, koszt w ASO 14 zł.

 

Gdzie Kolega uzyskał taką cenę? Byłem dzisiaj w ASO Kulikowski i wołali za to 62 zł.

Edytowane przez Marsal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dzisiaj w ASO Kulikowski i wołali za to 62 zł.

 

Podaj kolego numer części, zobacze czy uda się coś taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie Kolega uzyskał taką cenę? Byłem dzisiaj w ASO Kulikowski i wołali za to 62 zł.

Poszło na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące wiązki przewodów, która idzie do dźwigni biegów. Wtyczka od strony dźwigni ma 4 przewody: dwa odpowiadają za jej podświetlenie, kolejne dwa są do elektromagensu (? coś co cyka w okolicach dźwigni po przekręceniu stacyjki). Wiązka ta idzie od dźwigni, pod fotelem kierowcy, do lewego progu i dalej w okolice skrzynki bezpieczników. Chciałbym się dowiedzieć gdzie i do czego jest podłączony drugi koniec tej wiązki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się dowiedzieć gdzie i do czego jest podłączony drugi koniec tej wiązki?

zapewne wchodzi w skrzynkę bezpieczników, jak wszystkie wiązki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektromagnes blokady skrzyni biegów, działa "po stacyjce" i pedale hamulca, nie mam schematu, jak pisze qdlik pewnikiem kończy się w skrzynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności