Skocz do zawartości
Gość rafmart

katalizator

Rekomendowane odpowiedzi

cze,

ja wstawiłem rure przelotową, a dlaczego taki wybór ??/ bo uważam że strumienica g... daje

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olo6

Oprócz tego, że nic nie daje (nie licząc zysku sprzedającego) to rzemieślnicze! (każde) wykonanie powoduje, że mozna się spodziewać po jakimś czasie "farfocli" lub dużych jej kawałków w tłumikach. Piszę dla właścicieli pojazdów jeżdżących 100000km/rok.

Jak ktoś robi 5000 to może założyć nawet z bibuły - pozdr Olo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

Najlepiej wstawić metaowy katalizator. Strumienica, rurka, kat czy pusta puszka po kacie nie robi w TDI różnicy. Poza moze zmiana odgłosu pracujacego silnika (z katem brzmi najmilej dla ucha i najciszej). Mierzyłem przyspieszenia z katem i bez i sa _akie_same_ z dokładnoscia do 0.1s Moze po jakims strasznie forsowonym tuningu bedzie to mialo znaczenie ale w seri lub tylko po chipie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

Podepne się:

Był sobie metaliczny dzwięk. Stwierdzono urwany wkład, usunięto srodek kata. Ten metaliczny dzwiek jest teraz jeszcze głośniejszy-strasznie mnie drazni

Koledzy wyzej rozmawiali o TDI a z tego co zrozumialem, to w dieslach tak nie dzwoni;/ Co zrobic? wywalic kata,wstawic rurke/kupic uzywanego, oryginelnego kata/kupic kata uniwersalnego/no a strumienice to raczej nie..

Help?

Mam 99r. 1.8 20V 125KM 180tyś.km + gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy ale sie dolacze do watku katalizatorow, skupuje je jak i sam wklad w sumie niechetnie ale tez jak wiekszosc wie na allegro mozna sprzedac katy jak i na gieldzie i w 99% nie ida one juz do autek tylko na przemial tak jak tam kolega ktorys napisal jest platyna i pallad i inne pierwiastki ale nei ma tego duzoo ( wystarczy popatrzec na ceny platyny) w tej chwili np ceny leca bo euro jest nisko i platyna tez spadla ale generalnie jak cos chetnie kupie kazdy katalizator cena jest uzalezniona od danej ceny rynkowej euro i platyny pozdro :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

Wyciągam temat wyzej. Bo chyba popadł w zapomnienie a odpowiedzi do tej pory nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vmax
Nie ma zadnych złych objawów. Chodzi dużo lepiej. Wywaliłem przy 100000km. Wyglądał jak nowy!

Spaliny są i tak spowalniane i wytłumiane przez turbo! Nie jest tak jak w wolnossacych benzynach, że walą w następny tłumik i trzeba kombinować (przez co przeszedłem z Megane SCENIC). W tdi tylko rura o średnicy wydechu - żadne głupoty typu strumienice.

Miałem też w hondzie kiedyś zostawioną puszkę po kacie i rezonowała zaburzając przepływ.

W benzynie najlepiej wspawać krzyżyk cienki i mocny w świało rury ewentualnie dobranego od innego auta tłumika(wcześniejszego modelu bez kata).

 

Sorry ze odswiezam

W wolnossacych nie jest tak ze po wycieciu kata sonda swiruje i wzbogaca mieszanke z powodu szybszego przeływu spalin ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olo6

nie jest tak. Są dwie kiepskie sytuacje przy benzynowcach:

1-dwie sondy - jedna przed druga za katalizatorem

2- jedna sonda daleko od głowicy silnika przed katalizatorem

Porada do 1 - zastąpić drugą sondę emulatorem (odpowiednia rezystencja) zgodna z optymalnym wskazaniem sondy2(czyli najpierw wizyta u elektryka). Pierwszej nie ruszać po usunięciu kata.

Porada do 2 - wspawać gniazdo dla sondy blisko głowicy/kolektora żeby miała cieplej po usunięciu kata.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta :D Mam taki problem ostatnio wycinałem katalizator i przy dobrym bucie dymi mi sie z plecionki :/ podczas normalnej jazdy nic sie nie dzieje . Czy to plecionka do wymiany ? Myslalem ze cos moze kapie na blache i tak kopci lub przedmuc***e wydech lecz tak jak by z siatki leci dym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzeje kotleta :D Mam taki problem ostatnio wycinałem katalizator i przy dobrym bucie dymi mi sie z plecionki :/ podczas normalnej jazdy nic sie nie dzieje . Czy to plecionka do wymiany ? Myslalem ze cos moze kapie na blache i tak kopci lub przedmuc***e wydech lecz tak jak by z siatki leci dym .
przy wycince katalizatora było sobie plecionke wymienic bo jest walnięta(do wymiany):lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności